Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.2 HTP?


martt

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Taktéž dávám Mobil 1, nicméně servis moc odvázaný nebyl  :kol-28:

 

IMG_4141a00fe.jpg

Tak to teda čumím, jak má servis vymakaně ošetřený ten vlastní olej, to vidím poprvé! V tomto případě věřím, že majitel auta bude muset dokazovat pravost náplně nějakým laboratorním rozborem, jinak ho odpálkují. U mě zatím nic, a to se ještě servisák ptá s úsměvem jestli mám opět svůj, protože samozdřejmě stále nezlevnili  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vozidlo jako takové je dávno po záruce, nicméně nevím jak bych to pak řešil při nákupu vlastního nového vozu?

Přijímací technik mi vnucoval olej o viskozitě 10W40, já namítal že vozidlo je užíváno především na krátké trasy cca 5-7km, takže tento olej se mi zdá vyloženě nevhodný + alkalická rezerva oleje též 0,0 prd...

Už v minulosti jsem tu panikařil s rozvody, nicméně přechod na zmiňovaný olej 0W40 mi pomohl problém vyřešit, napínák řetězu funguje okamžitě, ikdyž technik mi tvrdil, že jejich ,,hustá" 10W40 lépe a rychleji natlakuje.

Pokud by servis nabídl podobně kvalitní olej za přijatelnou cenu, nevidím důvod, proč se vozit svůj, takže asi tak..

BTW - když teďka vezmu v potaz to jejich razítko vs prohlášení ze ŠA o vlastním oleji je to tedy jak  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

orlov- Jo v mrazech hlavně. Takhle sem si odstřelil motor na jednom autě.

 

Jinak ještě k tej spotřebě. Dávám 5W 30 LL VW 50400 50700. Spotřeba při mejch jízdách město mimoměsto půl na půl denně 2x 16km činí nějakých 7l na sto. Ale neřešim to, olej to nežere a jízdu beru jako relaxaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mr.Pavka- ale hustej olej zas bude mít větší tlak, si myslím. Takže by měl mazat lépe?

Tlak oleja má byť v nejakom rozmedzí ktoré určuje výrobca. 

Je to hlavne o tom či sa olej dostáva kam má.

S mazacími schopnosťami samotnými to nesúvisí, tie závisia hlavne na aditívach.

Trochu sa to riešilo tu

http://forum.skodahome.cz/topic/7899-olej-do-12htp/page-15#entry2114770

Ja dávam hustejší olej (5W-40) z iných dôvodov. 

Editováno: , autor: gourney
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mr.Pavka- ale hustej olej zas bude mít větší tlak, si myslím. Takže by měl mazat lépe?

 

Tlak nemaže. Môžeš mať tlak oleja pri štarte na maxime, pritom olejovým okruhom nemusí pretiecť ani kvapka oleja.

Motor je mazaný olejom, a ten na potrebné miesta pumpuje olejové čerpadlo. Asi už je jasné, že ktorý z olejov tam čerpadlo natlačí ľahšie, resp. z ktorého tam za daný čas pretečie viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1. - Tlak sice nemaže, ale když je olej někam pořádně tlačen, výsledek je lepší, než kdyby jen kapal. Taky je v uvozovkách možně, že řidší oleje čerpadlo nabere lehčeji, ale taky řidší olej bude lépe "unikat" z mazacího okruhu (a to i čerpadlem!). tzn ve výsledku je nižší tlak oleje. Proto se já osobně držím předepsaného 5W40 a nelaboruju

PS: off topic moderátorům neva? :kol-74:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

ahoj vsetkym

ked som jazdil viac mesto tak som tiez mal 6,1l

teraz denne 80-90km do prace a spat 5,7 dlhodoby leto 5,6l zima 5,8l, keby nebolo kopcov do prace tak je to za menej, len do prace 6l a z prace 5,2l

rozdiel medzi PP 5,7 a podla tankovania 5,96

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím borci, jak jsem tu pročítal tohle téma, tak moc nechápu jak se někteří z Vás dokážou dostat tak nízko se spotřebou... Mám Fabia II r.2007 1.2 51 kW / 68 HP a spotřeba se pohybuje kolem 7,5-8l. 
Neměli by jste nějaký rady jak spotřebu snížit (těžkou nohu nemám a jak šílenec taky nejezdím) - tím myslím jako jestli není něco vadného v autě. 
Prostě nějakou tu zkušenost... Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...