Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.2 HTP?


martt

Doporučené příspěvky

Palubak lze, spotreba je ve skutecnosti o 1-2l/100km vyssi. Hodnota pod 5l/100km u HTP v beznem provozu je nesmysl, pokud nejedete prevazne z kopce, nebo zbytecne nedusite motor - coz mu vubec nedela dobre...

Blbosť !!! Rozdiel tam je, ale len max. 0,3 l/100km. Ak tebe ukazuje tak, ako pišeš - je chybný PP a radšej si ho vymeň ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu tvrdit že jsem milovník otáček, ale když jsem jel nedávno s Citigem 44 kw, tak rádce řazení mě nutil drtit motor ještě níž než jsem zvyklý já. Když občas řídím H i30 1.4 benzín, tak je rádce řazení taky rychlejší, než moje ruka na řadící páce. Samozřejmě že rádce nebere v potaz kopce a zatížení, ale asi by to tak fabrika nenastavovala, kdyby to vysloveně ničilo motor. Musím podotknout že Fabia II FL má výrazně delší převody než předchůdce. Na pětku to točí stejně jako třeba Mondeo 2 litr benzín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

makerpali, pokud odpovídáš na předchozí příspěvek, tak ho necituj, nebaví mě pořád editovat tvoje příspěvky a mazat citace ... k tomu opravdu neslouží tlačítko odpovědět s citací, ale okno dole přidat odpověď. Doporučuji pročíst pravidla, jinak bude následovat varování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Naši mají HTP 51 kW facelift s maxidotem, 09/2012, spotřebu zaznamenávají od novoty nádrž od nádrže v souladu s kilometry, teď najeto asi 5000 km a spotřeba na pal. počítači koresponduje s hodnotou měření spotřeby ''manuálně''   :kol-48: Takže zkušenost, že maxidot na tomhle autě nelže ( teda zatím ). Mají spotřebu nějakých 6,5 litrů - 30% město, zbytek mimo. Gumy léto 195/55 R15, zima 175/65 R14.

Já mám 44 kW 02/2012 bez PP, LPG lovato, gumy léto i zima žiletkový rozměr 165/70 R14, nabouchané na 2,5 atmo, najeto teď 14600 km. Spotřebu počítám přes program Moto Assistant ( perfektní program ), něco jako kniha jízd. Na benzín průměrná od najetých 7200 - 9500 5,6 litrů, na plyn teď 6,2 litrů ( přepočteno na benzín 3,1 ). 60% dálnice při 100 - 110 km/h, 30% město, zbytek mimo. Žádná brzda provozu, jen takový předvídavý způsob jízdy. A co se týče pneumatik - na motorizace o těchto konících je blbost dávat kola s gumama nad šířku 185. Zkušenost - moje 44ka jede na 165kách gumách líp než 51čka na 195kách. Lepší akcelerace, pohodlí, neskáče to tak. A spotřeba při stejném stylu jízdy - rozdíl 0,5 litrů. :kol-31:

Editováno: , autor: Hosha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fabii II , motor 51 kW HTP, r.v. 2010 po faceliftu. Najeto ke dnešnímu dni 22551 km a dle uschovaných účtenek projeto 1303,6 litrů  benzínu. Čili průměrná spotřeba mi vychází 5,78l/100 km. Provozuji auto celoročně, denně do práce na krátkou vzdálenost, většina jízd po městě, občas dálnice, párkrát do roka na delší vzdálenost, většinou se motor stačí tak akorát zahřát, když končím jízdu. Takže na uvedené tratě a způsob jízdy (spíš defenzivní) je dle mne spotřeba dobrá. Dušan V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš slušnou spotřebu.. Já s HTP měl prům. spotřebu 6,8l/100 během léta a podzimu. S nižšími teplotami se spotřeba zvyšovala na 7,3l/100 (měřeno z ujetých kilometrů na nádrž). Ale za to můžou ty mé popojížďky, ráno do práce cca 8 km a odpoledne 8 km zpět... Motor se sotva zahřeje a už to vypínám, na spotřebu to nejhorší co může být.. pak už snad jen těžká noha na plynu :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono kdyz se rekne A melo by se rict i B.. rad si poctu o tom, jak nekdo jezdi za 5 litru na sto.. pak je potkavam.. plouzi se na rovince sotva 90, nedej boze nekoho predjet, proste duchodce styl.. takze realne verim spotrebe tak nekde kolem 7 litru na sto.. a pokud nekdo dava s HTP dalnice a jede na hranici predpisu a ne 90 -takove taky potkavam- tak pak verim i spotrebe 10l na sto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi tak, jisté trasy se s HTP dají kolem 6 litru zvládnout, ale dlouhodobá tak nízko moc reálná není ..teda leda plouživým stylem .. osobně není problém jet svižně i dálnice do 8 litrů, dá se i při dobrém "počasí" a provozu zvládnout i za 7 litrů .. ale to už je hodně o štěstí a rychlosti 120-130 km - prostě tak jak to v daném intervalu žere nejmíň .. Itálii už jsem taklhe v pohodě zvládl ale na našich tankodromech věc neuskutečnitelná  :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono kdyz se rekne A melo by se rict i B.. rad si poctu o tom, jak nekdo jezdi za 5 litru na sto.. pak je potkavam.. plouzi se na rovince sotva 90, nedej boze nekoho predjet, proste duchodce styl.. takze realne verim spotrebe tak nekde kolem 7 litru na sto.. a pokud nekdo dava s HTP dalnice a jede na hranici predpisu a ne 90 -takove taky potkavam- tak pak verim i spotrebe 10l na sto.

 

A kolik teda má na té rovince mimo obec jezdit? On někdo něco změnil a už 90-ka neplatí? A proč by pak někoho měl předjíždět když jede tolik kolik má? 

Editováno: , autor: Voice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...