Přejít na obsah

Motorový olej


vick

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi.Jaký motorový olej máte ve svých milaččích?Mám 2.5 TDi 114 kW a rozhoduju se mezi castrol a mobil1.Vždy jsem na předchozích autech používal castrol,ale to se jednalo o benzín.Kolega říkal že dal mobil 1 do audi a že je tišší.Jinak cena je zhruba stejná.

Díky za názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi.Jaký motorový olej máte ve svých milaččích?Mám 2.5 TDi 114 kW a rozhoduju se mezi castrol a mobil1.Vždy jsem na předchozích autech používal castrol,ale to se jednalo o benzín.Kolega říkal že dal mobil 1 do audi a že je tišší.Jinak cena je zhruba stejná.

Díky za názor.

Kamos ma Mobil a dobry ja mam v 1.9tdi taky Mobil a supr rek bych,ze to je stejny neli lepsi jak Shell VPover ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mobil je supr,taky jsem ho dával.Teď liju Valvoline 5W40,prý je dobrý,navíc ho mám za 650kč za 6lt....

Nějak nízká cena za olej ne?To máš po známosti nebo to je normální cena?Je to nějaké divné.Všechny kvalitní oleje stojí kolem 300/l a ty máš za šest pade celou náplň.

Nesnižuju kvalitu valvoline,jen se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi už jste postřehli,že podražily oleje?Nejpoužívanější castrol šel v tomto týdnu nahoru a i mobil 1 a to dost brutálně.Teda aspoň takové info jsem dostal od kolegy,který v tom dost jede.Takže další nemilá zpráva.Dolar klesá ale palivo i oleje fičí dál nahoru.

Jinak ten kolega má bráchu v USA a říkal že tam koupil 4l mobil1 za neuvěřitelných 23 dolarů.U nás chcou přes 1200kč.Vím dovoz,clo atd.něco stojí,ale toto se mi zdá přehnané.Když se na tom nabalí všichni ti dealeři,tak pak obyč.člověk se pěkně prohne.

:aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Olej na 2,5 TDI 114 Kw??

Hm by mě zajímalo co to tam lejete za voloviny, jednak výrobce auta předepisuje 0W30 a pak na výrobci oleje vůbec, ale vůbec nesejde!! Protože motorový olej vyrábějí a míchají, plní jen 3 výrobci na celém světě. Většina olejů koupených v čechách, jak Shell, nebo Mogul, nebo BP, nebo Texaco, nebo cokoliv jiného se plní na jedné stáčecí lince v paramu. Tudíš 1 olej a několik různejch odběratelů. Takže výsledek je ten, že olej je sice za různé peníze, ale vždy za stejné hodnoty viskózy..... Shrnu to a nebudu unavovat, Používám Long Life na 35.000,- Km, jezdím se supem dost, dělám 2 výměny do roka a používám Mogul 0W30, naprostá spokojenost, motor drží, zatím nekape, je celkem tichej, zatím po výměně jsem nikdy nedolejval.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
Kvalitní 5w40 a komu na motoru záleží ať mění každých 10 000km, u těhle motorů na long life 0w30 se melou vačky.

Problém u long life s mletím vačky byl u viskozitní třídy 0W-30, tato olejová řada se již pro tyto motory nepoužívá a je nahrazena 5W-30

Není potřeba se bát long life použít ale 5W-30 třídu

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...