Přejít na obsah

Motorový olej


vick

Doporučené příspěvky

Jo akorat škodovka dává castrol edge 5w-40  a3/B3 jenže ten pod tím názvem skončil a specifikace skočila do c3 a originál olej od vw má normu VW 502.00, 505.00, 505.01(viz. serviska) 5w-40 pro pevný interval  Q2 15 tkm/1 rok a držím to v ruce...

 

 

506.01 je olej 0w-30 a1/b1 a5/b5  je to long life pro interval Q1 30 tkm/2 roky... to že něco poškodil nějaký olej je jako říct vypil jsem litr rumu 10 piv, a zrovna když jsem si dal zmrzlinu tak jsem se poblil.....

 

 

je jasný když naleju olej pro pevný interval a najedu s tím 30 tkm že motor asi rád nebude protože na to není, long life po 15 vyměnit ale můžu a 30 tam nějak možná vydrží v nějakém stavu taky.  

 

 

dále viz http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Superb_3U/05-2007/Manual/Superb/B5_Superb_OwnersManual.pdf

Editováno: , autor: Anry0350
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak v podstatě je úplně fuk jestli 0W, 5W, 10W

Důležité je dodržet specifikaci 505/506, nemíchat to furt (lít, na co je motor zvyklý) a hlavně vykašlat se na long výměny a to i v případě, lití long oleje (můj případ-dávám long a měním max 15tis)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím...

Potreboval by som poradit ohladom oleja. Kupil som si Sup. 1 r.v 2006,120kw motor. Od majitela som dostal aj olej s filtrami,že ho nestihol vmenit... Olej som samozrejme vymenil ale teraz po nejakom case som prisiel na to, že vyskozita sice sedí 5w 40.

Ale špecifikacia nie :(

 

Je to olej 

Mobil Super 3000 X1 5W-40

ten ma specifikaciu VW 502.00 a 505.00 a v manuali od auta som sa docítal že by tam mal ist  507.00

 

je to v poriadku alebo možem poškodit motor? Ďakujem za odpoveďe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetky tie vw normy su uplne nezmysli, ktore sa iba kupuju. Dolezity udaj je vykonova trieda acea, nic ine. Motoru urcite neublizis. Akurat ziadne longlife intervaly.

 

Nesmysl? Na to jsi přišel jak? Jsi odborníkem přes tribologii? A kde najdeš doporučení VW/Škoda jakou třídu ACEA použít pro tento konkrétní motor? Koncern toto většinou neuvádí, když má svoji normu.

 

 

Do motoru dávej jen to, co doporučuje výrobce motoru a ne někdo anonymní na internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...