Přejít na obsah

Motorový olej


vick

Doporučené příspěvky

znám spoustu lidí co ho tam nechají 35-45 tkm a žádnej problém

Tak to je pravý opak mě.Okolo mě zas neznám nikoho kdo by to neměnil při každé výměně oleje.No je to zvláštní,schválně by mě zajímalo kdo ze superbáků nechává starý filtr při výměně oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každej kdo jezdí na long life nechává filtr 35-45 tkm a nikomu to nepřijde zvláštní tak proč u normální výměny je to něco zvláštního ???

nebo auta s long life nekouří a nezasazí olej ? to by asi byl zázrak ne ? nebo zná někdo special filtr na long life kterej je jinej jak ten na 15 tkm ? já když vidím co teče z motorů co jezdí na long life tak by mě zajímalo co ten motor maže krom sazí.

neříkal jsem že znám lidi co ho nemění s výměnou jen že ho am někteří nechávají po dobu 35-45t což je období 3 výměn oleje (vím že je to slovíčkaření ale šlo mi o vysvětlení výhod long life který tady někteří preferují jako něco dobrého pro motor)

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každej kdo jezdí na long life nechává filtr 35-45 tkm a nikomu to nepřijde zvláštní tak proč u normální výměny je to něco zvláštního ???

nebo auta s long life nekouří a nezasazí olej ? to by asi byl zázrak ne ? nebo zná někdo special filtr na long life kterej je jinej jak ten na 15 tkm ? já když vidím co teče z motorů co jezdí na long life tak by mě zajímalo co ten motor maže krom sazí.

neříkal jsem že znám lidi co ho nemění s výměnou jen že ho am někteří nechávají po dobu 35-45t což je období 3 výměn oleje (vím že je to slovíčkaření ale šlo mi o vysvětlení výhod long life který tady někteří preferují jako něco dobrého pro motor)

No co se týče oleje tak long life jsem zrušil z toho důvodu,že je moc řídký a když je už auto starší tak líp najde netěsnosti.Jinak to samozřejmě nemám ze své hlavy a nijak tu nechci chytračit.Jen ses ptal a já odpovídám.Jasně že ti kdo mají longlife tak nemění filtr.Ale to neznamená že by ten filtr byl nějaký jiný či kvcalitnější.Je to to samé.A právě proto když měním olej klasicky po 15tkm tak měním i filtr protože si myslím že když už dávám čistou náplň tak by měl být čistý i filtr.Je v něm plno marasu a proč ho tam nechávat.Možná je to už moc přehnané ale už jsem takový puntičkář víš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já chápu systém po 15t KM

nechápu long life a jeho zastánce

Taky je nechápu.Možná pohodlí že se nemusí starat tak často.Nic jiného v ttom snad nemůže být.Cena není nízká,tím to nebude.Taky jsem přešel na klasiku hned jak jsem poprvé měnil olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

mám 2,5 TDI V6 114 KW + chip. Používám Long Life. Ovšem měním 1x za 35.000,-Km. Naprostá spokojenost, ono taky záleží, kolik kdo ujede Km. Při mojich ujetých Km za rok, dělat výměnu každých 10.000,-Km nebo 15.000,-Km, to bych nedělal nic jiného. Navíc na opotřebení vaček mají vliv i další aspekty, než pouze viskóza motorového oleje.. :)

Jak jsem psal minule, na výrobci oleje nezáleží, pouze na označení jako například 0W30 tedy na SAE, tím hodnotíme olej z hlediska viskozity. Levé číslo je teplota startu při studeném motoru v zimě, pravé číslo je, s jakým jednostupňovým olejem bude mít olej shodné vlastnosti v letním období.

Navíc velice důležitá je klasifikace, tedy například VW 503.00/506.00 a 506.01.

Long Life mám v autě teprve 200.000,- Km, ale zatím pohoda........

Používám tedy 0W30.

Jinak vždy při výměně oleje vyměnit současně olejový filtr. To je nutnost!! Protože ve filtru vždy zůstnou nečistoty + nemá 100% průchodnost. Při výměně pouze oleje se nečistotama znehodnotí nový olej a může tak dojít k vážnému poškození motoru.

Editováno: , autor: Pavel Kdyně
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chalani poradte. Nedawno som menil wacky, wahadielka, hydrostely, tesnenia pod hlawou a tesnenia okolo wentilow a newiem aky olej tam mam dat. Mam SKODA SUPERB Elegance, r.v. 2003 2,5TDI 114 kW a najazdenich cca 160 000km len newiem ci su to realne km,... Tie stare wacky boli na padrt,... su tam teraz nowe ale hlawy ostali stare. tak poradte co tam liat. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

no já mám stejný motor jako ty a vleze tam 5,4 litru.Takže jsem taky musel kupovat celkem 6 litrů.Nechal jsem to na zvedáku asi hodinu aby už nic nekapalo a vysál jsem olej i s prostoru olejového filtru.Možná že kdybych jen vypustil vanu a během deseti minut to zase dal zpět na zem tak se tam vleze míň ale.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

no já mám stejný motor jako ty a vleze tam 5,4 litru.Takže jsem taky musel kupovat celkem 6 litrů.Nechal jsem to na zvedáku asi hodinu aby už nic nekapalo a vysál jsem olej i s prostoru olejového filtru.Možná že kdybych jen vypustil vanu a během deseti minut to zase dal zpět na zem tak se tam vleze míň ale.....

Tak jsem objednal Castrol Edge 5w-30 Long Life snad bude OK vzal jsem 6l koukal jsem do papiru kolik ma byt oleje a opravdu je psanych 5,4l :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

tak sem objednal ,,SHELL HELIX ULTRA 5W40,,:)

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/999000470-olej-shell-helix-ultra-5w40-fabia-fabia-2-roomster-octavia-octavia-2-superb-yeti.html

perfektni cena objednal sem 5l+1l za nejakych 1200kc:)

na konec sem stornoval objednavku a vybral misto toho castroll vzdy sem ho daval do predchozich aut a vzdy sspokojen

Tak to nebudu menit:) na skoda dily maji dobre ceny,si myslim,takze vybirejte:)superbaci zdar...:)

Editováno: , autor: Dawed100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...