Přejít na obsah

Antizvolavacka TSI


SaHo

Doporučené příspěvky

Když by jsme brali že výměna oleje po 30k km, tak je výměna řetězu po 60k km. Gumový řemen jsem vždy měnil dříve. Dával jsem nový řemen vždy po pěti letech a těch 60k km jsem za tu dobu nenajel (víc než pět let si netroufám tam gumový řemen nechávat). S přihlédnutím k tomu, že sada řetězu je levnější než řemen a kladka, navíc výměna řetězu není nic složitého, tak mě osobně to nedělá problém. Koneckonců na OHV motorech jsme měli řetěz vytahaný ještě dříve. Tím to celé ale neobhajuji, pouze komentuji že mne to neděsí. Prostě za sedm-osm let udělám rozvody.

K té nové generaci TSI - nejsem si jistý, že to s řemenem není jenom taková internetová fáma. Nikde a od nikoho jsem neslyšel nic oficiálního. Ani technici ze Skoda-auto o ničem nevědí, nebo se tváří že nic nevědí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,takto,jde o novou generaci motorů řady EA 211,u kterých je vždy řemen. 1.4 TSI s řemenem jsem viděl na vlastní oči. O 1.2 TSI s řemenem jsem četl na netu (např. zde http://www.auto.cz/vw-mqb-golf-octavia-64698 http://www.auto.cz/design-technika-octavia-iii-68386

Poznámka k současným řetězům - tak nemají uvádět,že je to bezúdržbová součástka,se živitností rovnající se životnosti motoru.Prostě celé je to trapný přehmat koncernu. A sorry,měnit každýc několik desítek tisíc km řetěz,tak to jsem neměl ani u Š 120.Tečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná máš novej soft tam se to rachocení tak neprojevuje . Je to chvilku po nastartování a někdy i při běhu když je menši hladina oleje aspon u mně možná že když je olej na 15tkm tak u něj to nedělá nevím mam řidkej na 30tkm a měním tak kolem 20tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se něco píše....http://www.auto.cz/r...-problemu-66395

jo to výcuc z článku, tuším v autotipu nebo v něčem takovém, letos jsem ho měl na dovče, tak jsem to pláži studoval. Byly tam fotky obou verzí řetězu a rozdíl v uspořádání složení článků i foto těch otřepů způsobených tím nástrojem atd...

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozmyslam nad Seatom Altea XL 1.2TSI 77kw, rok vyroby 04/2011 je tam zlava 1800Evri oproti novemu, stoji mi to za tieto probemy? Po precitani mnoha for sa cim viac bojim ho kupit. Seat sice dava zaruku 2+2+1 rok este na motor ale co potom? Od kedy je tento motor inovovany a uz nema spomenute problemy? Keby to bolo este tak ze vymenia komplet rozvody, turbo a neviem co este a je pokoj, tak by som do toho isiel, ale niekde zas pisali ze znizili krutiaci moment na 160Nm, bude to dost na Alteu XL? Mohlo by som pockat este do max aprila, mam teraz fabiu combi 1.2 HTP max spokojnost akurat nemam klimu preto do aprila ale zas nebude uz tento kus a do uvahy uz pripadaju aj diesle za tu plnu cenu aj ked tie zas maju regeneraciu DPF...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si přečetl ten článek z autotipu nebo čeho a musel jsem si některé věty přečíst opakovaně a stejně nevěřil svym očím.Dodavatel prý příliš dlouho používal stejnou frézu k jejich výrobě, čímž zvýšil vnitřní tření v článcích a urychlil jejich opotřebení.Co to jako má bejt?To mam věřit tomu, že destočky rozvodového řetězu se vyrábí frézováním?

Podle oficiálního prohlášení výrobce zavinil potíže subdodavatel řetězů, který používal optřebené obráběcí nástroje a zanechával na řetězech otřepy, předčasně opotřebující řetěz.Co to jako má bejt?Výmluva vw nebo zase novináři píší o něčem čemu nerozumí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je šance že bude ještě nějaký další soft co pojede a řetěz co vydrží vic než 30tkm :kol-32: čeká mě další výměna řetězu a to mam najeto jen 38tkm . A to sem si koupil benzin abych neměl problém ,příští motor bude nafta , řetěz sem měl měněný asi v řijnu 2011 a vydržel rok . ještě rok a mam po zaruce překročení 60tkm . Nechci měnit řetěz každý rok , klidně si zaplatím nějaký jiný co vydrží ,ale kde ? :kol-32: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K modifikaci řetězu došlo k 18.6.2011. Od tohoto data by to mělo být už v pořádku. Opravárenská sada má označení 03F198158A.

Aktuální soft pro řídící jednotku motoru začíná řadou 96XX, podle typu auta a motoru. Jedná se o motory 1.2 TSI.

Hm,no to je zajímavé,dost lidí včetně mě má řetěz vyměněný po tomto datu a znovu to rachotí,takže je evidentí,že i tato sada stojí za .... Navíc tento vyměněný řetěz se začal ozývat po najetí jen několika málo tisíc km (tzn. daleko dřív,než původní řetěz z výroby). Takže někde je zase chybka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K modifikaci řetězu došlo k 18.6.2011. Od tohoto data by to mělo být už v pořádku. Opravárenská sada má označení 03F198158A.

Aktuální soft pro řídící jednotku motoru začíná řadou 96XX, podle typu auta a motoru. Jedná se o motory 1.2 TSI.

Upřesním....Od tohoto data se tyto řetězy montovaly v prvovýrobě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ak to zarachotí pri štarte a potom to stíchne tak reťaz vyťahaná nie je, lebo vyťahaná reťaz sa už nedá dopnúť a rachotí vkuse. Takže vačší problém je v napínákoch.

Ja mám s inovovanou reťazou nabehaných 13000km a tiež som mal často hlučné štarty, tak som vymontoval napínák a zistil som, že má ešte rezervu na dopínanie 14mm, celkový zdvih napínáku je 20mm. Pár milimetrov sa určite napínák vysunie už pri novej neopotrebovanej reťazi, takže počítam, že za 13000km sa reťaz natiahla o 2-3mm na napínáku.

Napínák som rozobral a mierne modifikoval, odvtedy je kľud.

Editováno: , autor: voodoo123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...