Přejít na obsah

1,6 TDI zvýšené volnoběžné otáčky


Tony350z

Doporučené příspěvky

Tak som to testoval, vonku boli 4 C, po naštartovaní a ventilátor na 1 a teplota na cca 25C bolo počoť po chvíli ticha že cvaklo jedno relátko a hneď následne druhé. Otáčky vyšli tesne pod 1000 a za 30s začal byť cítit rukou náznak fúkania teplého vzduchu, po minúte už fúkalo príjemné teplo.

To cvaknutie relátok je neklamný znak že PTC v aute mám, ale na štítku nemám žiadne 7E6. Aj na schéme som našiel že PTC ovládajú dve relátka J359 a J360, prvé je pre malý výkon a druhé pre velký výkon. PTC sa deaktivovalo pri dosiahnutí 90 C. Neviem však kde je hranica vonkajšej teploty kedy sa PTC uvádza do činnosti?? Niekde som našiel info vraj ak je teplota vonku pod 5 C. JE TO TAK ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 let později...

Prajem pekný večer vedel by mi tu niekto poradiť jedna sa o auto škoda super b 2012 1.6 greenline verzia keď naštartujem auto za studena tak sa otáčky zdvihnú na 1000x a keď sa auto zohreje na 90C tak pri voľno behu otáčky pekne spadnú ako majú na 0. 500 všetkom ide ako má ale keď proste auto za hrajem rýchlo že stojím kde si a motor vychladne napr na 80C tak pri voľno behu sa zase zdvihnú otáčky na 1000x viete mi poradiť či to tak ma byt alebo čo to môže robiť samozrejme púšťam teraz kúrenie cez zimu hneď ako sadnem do auta 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sutty: Jestli tu teplotu bereš z toho co ukazuje ten "pseudoteploměr" na palubce, tak věz, že 90 ukazuje od 66*C do 108*C. Takže podle tvých uváděných 80, může být ve skutečnosti kolem 60. Tak proto ty zvýšené otáčky pro zahřívání.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...