Přejít na obsah

Svítí kontrolka Airbagu


zx6r

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj chlapi  ráno po nastartování se  rosvítila kontrolka airbagu, zkontroloval sem svorkovnici pod sedadlem a pojistku vše bylo v pořádku.Tak sem zajel do servisu a zjistili že mám přethrnutý svazek drátu od airbagu, ve dveřích u řidiče. stálo mě to 3400kč

Editováno: , autor: dejmal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj všem, 

rozsvítila se mi kontrolka airbagu, po výpisu z vagu, jsem zjistil závadu G179-cidlo narazu pro postranni airbag:řidičova strana, závada byla v přetrženém vodiči v průchodce dvěří-opraveno. Ale byla tam ještě jedna závada a to: E224 vypinač pro vypnuti airbagu spolujezdce, neverohodny signal. Četl jsem, že se stím již někdo setkal, ale nenašel jsem žádné řešení problému. Prosím Vás tedy o radu, co si stím počít?

Předem děkuji za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...

Ahojte, nasel by se nekdo z Brna, ci okoli s diagnostikou, kdo by mi vymazal chybu airbagu? Procvakal jsem konktory dle zdejsich rad, zkousel i vytahnout pojistku (to byl asi darmo pokus), kontrolka sviti furt. Mam klasiky stary kabel, ktery fungoval s O1, ale na O2 2007 (zde mam ten problem) se nepripojim na zadnou RJ (asi potreba CAN).

V okoli Brna dojedu kamkoli. Kdyztak SZ nebo mail.

 

Diky moc predem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mam problem z airbagem vic jak 3 mesice porad mi to pise bocni airbag ridice zkrat na kostu po sletovani a vyhozeni dvou konektoru zavada se objevila po 2000km tak jsem kontakty znovu zkontroloval propajel a po 60km se opet rozsvitilo je mozno zjisteni jestli neni airbag vadny uz si nevim rady,Nebo nekdo Okoli Brno kdo by se podival a poradil Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, OII 2006, volan na pravej strane. Mozete prosim pozriet na foto ci mi v servise ako sluzbu "navyse" o ktorej mi ani nepovedali a vyhodili konektory pod sedackami, svietila kontrolka airbagu. Len neviem ci tie kable dobre spojili, mam na mysli farby. Kvalita spojov o nicom, takze to budem prerabat a potrebujem vediet ci to farebne dobre sparovali. Dakujem za pomoc.

post-61018-0-29173400-1444513063_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, mam problem z airbagem vic jak 3 mesice porad mi to pise bocni airbag ridice zkrat na kostu po sletovani a vyhozeni dvou konektoru zavada se objevila po 2000km tak jsem kontakty znovu zkontroloval propajel a po 60km se opet rozsvitilo je mozno zjisteni jestli neni airbag vadny uz si nevim rady,Nebo nekdo Okoli Brno kdo by se podival a poradil Diky

Opravdu nikdo nevite co s tim nebo me na neko odkazete v okoli brna diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vasa, tu sie tie spominane foto, konektora plus ten rezistor.

 

Ukazalo sa, ze kontrolka svieti aj po vymazani chyby, lebo je problem s pyro napinákom pasu, sedadlo vodica. Predosli majitel to poriesil tak, ze v zltom konektore v podlahe pod sedadlom vodica vyhol dva piny zlava( v smere jazdy, asi biely a zeleny, si uz nepamatam,) a do samicky konektoru vlozil do tych dvoch otvorov odpor. Manipulaciou s konektorom, ten rezistor vypadol a problem je na svete.

 

V servise mi povedali, ze to opravia pomocou rezistora a bude to stat 1900 Kc. Co je vela za taku jednoduchu vec ako napajkovat rezistor.

Len by som potrebova vediet, ktore kable a kde ho napajkovat, aby to bolo spolahlivo spravene.

 

Dakujem za pomoc.

post-61018-0-63087400-1445627862_thumb.j

post-61018-0-77912600-1445627877_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to vedení k airbagu v sedačce (roznětka napínače pásů je u navíječe pásu)

asi přidaly 2 nuly :D

cena odporu je do 2kč

 

nevím proč dávat odpor když to musí jít opravit

jestli chceš kutit tak jdi do OBI 

pak až ti v tom někdo naboří z boku třeba manželku a ona bude mít vážné následky tak si můžeš plácat po rameni jak jsi to dobře vyřešil s odporem  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Vasa,

 

dik, za info. Vidis vobec ma to nenapadlo s tym napinakom pasu. Ono, vec sa ma tak, ze uz niekto predomnou bastlil s odporom v konektore airbagu. 

 

Ok, rozoberiem tie plasty v strednom stlpiku a pozriem sa na ten napinak pasu.

 

Ale najrychlejsia cesta pre mna bude, ak by ste mi vedeli poradit, aky odpor tam potrebujem napajkovat a hlavne kde, na ktore kable to mam napajkovat.

Fotky pridam dnes vecer.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj bezprostředně předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, takze som s tym bol na diagnostike a tu su kody:

Takze ziadny napinak pasov ale stale klasicka chyba.

 

Typujem, ze je tam niekde (napriklad v prechodke dvery) zlty/biely kabel ulomeny.

alebo niekde inde.

 

1 Fault Found:
01217 - Side Airbag Igniter; Driver Side (N199)
001 - Upper Limit Exceeded

 

Myslim, ze by som mal skusit opatovne vlozit odpor do toho zlteho konektoru, odkial vypadol.

Neviem ako ho tam spravne vlozit.

Viete poradit?

Foto konektoru a rezistora vyssie.

Ktorou stranou do ktorych dierok (pomohla by identifikacia pomocu farby kabla ) mam vlozit ten rezistor v konektore?

 

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obidvujem niektorých a neprajem im bočný náraz , pretože investovať 50-70eur do nového airbagu , zapojiť ho ako sa má a mať naveky pokoj je asi zložitejšie ako montáž odporu a tým vyradenia funkcie bočného airbagu pri náraze , hold ja som airbagy dorábal , niekto airbagy uberá 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...