Přejít na obsah

Svítí kontrolka Airbagu


zx6r

Doporučené příspěvky

Poraď čo si mám všímať? Mám ovládanie maxidotu  čiže (MFD = Multi Function Display / Board Computer)?,

Svetlá s funkciou corner aj natáčanie xenónov čiže (Steering Angle Sensor)?

Tempomat nie adaptívny, momentálne funkčný  je to (CCS = Cruise Control System ACC = Adaptive Cruise Control)?

Ovládanie rádia čiže (MFSW = Multi-Function Steering Wheel)?

Čo znamená AT = Automatic Transmission (Ignition Key Lock), že nevytiahnem kľúč pokiaľ nieje páka v P?

Takže mi treba všetky YES, alebo CCS/ACC je pre novšie modely s "radarom" a moj tempomat je mimo tento modul?

Vopred dík.

 

Editováno: , autor: yoli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komunikoval som mailom so škoda auto diely a ten pán sa dušoval, že podľa VIN ktoré som mu poskytol všetky uvedené typy tohto modulu sú vhodné, že "naše společnost používá jiné zdroje pro ověření náhradních dílů" bola reakcia na odkaz ross-tech. Na moju reakciu, že pasovať tam budú všetky, ale elektronicky nepodporujú všetky moje potreby odpovedal: "omlouvám se, ale více Vám nejsem schopen pomoci, několikrát jsem Vám sdělil, jaký díl máte zakoupit, aby vše fungovalo. Pokud neakceptujete tuto nabídku, jiné zboží Vám nejsme schopni nabídnout". Teraz babo raď, kto má pravdu? Nepoznám nikoho, kto by vedel bezplatne vyskúšať ten AF modul, či multifunkčný volant podporuje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našiel som dobrého majstra elektrikára a ten mi prehodil iba plošné spoje medzi modulami, lebo ten AF oproti B zjavne niečo nepodporuje, lebo mu chýba časť plošáku a aj nejaké švábiky, asi ako v tabuľke od ross-techu nepodporuje multifunkčný volant a zamknutie kľúča pri automatickej prevodovke. Takže z modulu AF sa vybral plošák a nahradil sa plošákom z B. Ide to pekne až veľmi jednoducho. Netreba nič kódovať, iba chybovú hlášku na airbagu vymazať :D

5K0953569AF.jpg

5K0953569B.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 20 hodinami, petan76 napsal:

Koukni prvni do pruchodky dveri jestli neni zlomeny vodic.

 

diky za radu odpojil a pripojil jsem zluty kabel pod sedackou, prohmatal kabelaz ve dverich a zatim to vypada oka, zatim se nic nerozsvitilo, uvidime co a jak dal, snad bude bez problemu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, jsem tu nováček a rád bych se chtěl zeptat. Rozsvítila se mi kontrolka airbag. Po připojení na diagnostiku jsem zjistil problém v senzoru bočního nárazu. Po rozdělání gum. průchodu od sloupku do dveří jsem zjistil přeskřípnutí drátků asi 1 cm za svorkovnicí. Poradí někdo zda se musí vyměnit celá kabeláž ve dveřích a nebo zda to jde nějak propojit? Mám Octavia II. Díky Milan 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ahojte, 

 

vcera som parkoval auto a nieco ruplo v okoli volantu a ihned vyskocila kontrolka AIRBAG-u. Zena hovorila, ze posledny den od volantu pri parkovani isli take zvuky, ked sa nieco o seba skrie. Chalan co nam robi auto, mi nakazal rovno kupit nejakeho slimaka. Zatial som nebol na diagnostike, ze na 100% to bude ono. Aj by som to kupil ale je to celkom palka. Otazka, kedze je to pravdepodobne mechanicky poskodene a elektronika by mala byt OK nie je moznost vymenit iba nejaku mechanicku cast toho modulu?

Je to Skoda Octavia FL 2011 s multifunkcnym volantom.

 

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/5k0953569e-modul-elektronicky-skoda-20903.html

Editováno: , autor: rissman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rissman: to sa stalo presne mne viď. pár riadkov hore. Kúp s rovnakým číslom dielu, pravdepodobne 5K0 953 569 a nejaké písmenko (presne zistíš z výpisu diagnostiky, alebo po oddeklovaní očami, mobilom). Kúp na bazoši, bazári rovnaké číslo a potom do nového prehoď starý plošák. Aj keď to dáš niekomu robiť, lebo volant dať dole + airbag, prehodiť plošák, vymazať chybu...atď, atď, budeš na 1/5 z ceny nového bez  ceny za prácu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...