Přejít na obsah

Svítí kontrolka Airbagu


zx6r

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Přesně tak, taky to mám už nějaký čas spojené pájením. Před pár dny jsem dodělával do sedaček výhřevy, takže jsem spoj jednoduše rozpojil a znovu spojil. Není to až tak strašná komplikace. Jinak Sedačka jde i potom jednoduše demontovat, protože o pár desítek cm za pohyblivým vlnovcem je v "kanálku" další konektor, který Ti umožní sedačku odpojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, dneska jsem řešil nefunkční rádio a zkoušel jsem zda jsou v pohodě pojistky. Všechno bylo v pořádku a rádio se podařilo opravit. Ale rozsvítila se mi kontrolka airbagu a prej je to jen potřeba vyresetovat.

Nevíte někdo jak ?

Moc se mi kvůli tomu nechce jet do servisu.

Děkuju moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím. Včera se mi z ničeho nic po zapnutí klíčku rozsvítila žluto-oranžová kontrolka airbagu na přístrojové desce a ani po nastartování nezhasíná. Chtěl bych se zeptat, zda nemáte nějaký tip, co zkontrolovat, popř. o jakou závadu by se mohlo jednat. Při pročítání fór jsem často narazil na problém, že se jednalo o odpojený konektor sedačky s airbagem nebo o vadný snímací kroužek volantu - cena? Kde najdu konektory od sedačkových airbagů? VAGu se nejspíše asi nevyhnu... Děkuji za Vaše odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VAG píše: Okruh zapalování boční airbag, strana spolujezdce vpředu, maximální hodnota překročena - sporadická chyba. Paměť závad byla vymazána, ale asi po 30ti km se kontrolka rozsvítila znovu. V autorizovaném servisu mi rovnou řekli, že je to "nemoc" OII a že je třeba vyměnit el. instalaci airbagů v předních sedadlech, jedna strana 2.000,- Kč. Zdá se mi to jako volovina, jaká by mohla být chyba v el. instalaci??? V jiném servisu (neautorizovaný) mi řekli to, co tu píšete, že se může jednat o rozpojený nebo zaoxidovaný konektor, vznikne zde větší přechodový odpor a jednotka zaznamená chybu. Nemají tady však zkušenosti s rozděláváním čalounění sedadel. Mám strach dát auto do zn. servisu z toho důvodu, že by se nějakm konektorem vůbec zabývat nemuseli a rovnou mi tam narvou novou instalaci za velký peníz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše přijedeš do Škoda servisu a řekneš jim o co de, oni vezmou dle pokynů Škoda Auto kombinačky, přecvaknou ti dráty u konektoru, kterej to dělá a spojí to natvrdo pájením. Ale rozhodně to nebude stát 2500kč.

Pokud budeš někdy v budoucnu chtít vyndat sedačky, tak na to tam je jinej konektor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jseš trošku šikovnej tak to dokážěš tím škodováckým způsobem sám ,a aby se ti to nepopletlo vždy ucvakni jen jeden kabel a ten na proti v konektoru odizoluj konce a nasaď smršťovací bužírku a zapájej do sebe zasmršti bužírku horkovzdušnou pistolí nebo alespoň zapalovačem ale u toho bacha ať to nespálíš.Takhle jeden po druhém a nakonec to omotáš izolepou(celý svazek).A je hotovo.Nebo si dáš práci a tím samím postupem ale koupíš nové piny staré vyndáš z konektoru(vyndáš je vypichovákem)nalisuješ je na kabely a nacvakáš zpět do konektoru.A pokud to neumíš navštiv nějaký elektroservis určitě to nebude stát 2tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přicházím s novým zjištěním a otázkami. Díky GUGIho odkazu jsem měl možnost porovnat jeho zapojení po opravě a zapojení v mém autě. VAG hlásil chybu u sedadla spolujezdce - poodhalil jsem tedy el. instalaci arbagu a co nevidím (viz přiložené foto). Soudě v porovnání s GUGIm už i u mého auta byla tato oprava někdy v minulosti provedena (jsem druhým majitelem). Oproti sedadla řidiče, kde mám umístěný ještě jeden konektor, zde chybí (nebo se pletu???). Nechápu však, proč se kontrolka rozsvítila znova? Mohlo dojít k opětovnému poškození spoje? Pokud spoj rozdělám a znovu přeletuji, bude nutné vymazat paměť závad nebo by kontrolka zhasla automaticky? Díky za odpovědi popř. za vyvrácení mojí teorie... (omlouvám se za kvalitu fota, měl možnost fotit pouze mobilem).

post-35802-1267793413,0898_thumb.jpg

Editováno: , autor: Pavel Knor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď je otázka jestli je to vtom svazku špatně propájené nebo je chyba v tom druhém konektoru(na tom samém svazku) co se použije při demontáži sedadla, nebo je někde nalomený kabel.Nebylo by na škodu ten svazek nahradit kusem nového,prostě ucvaknout třeba 50cm a dotáhnout ktomu druhému konektoru ten vipinovat nalisovat nové piny na nový svazek a nastrkat do konektoru. Jinak na vag budeš muset smazat se to musí,samo to nezhasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho, že budu muset na VAG jsem se bál. Nemám totiž diagnostický kabel. Můžete mi poradit, jaký kabel koupit? Mám OII r.v. 2005. Díval jsem se, že na Aukru se dají sehnat kolem 600,- Kč. Můžu použít tento kabel?

http://aukro.cz/item946647848_vag_kkl_obd2_vag_usb_diagnosticky_kabel_vw_skoda.html

Editováno: , autor: Pavel Knor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přicházím s novým zjištěním a otázkami. Díky GUGIho odkazu jsem měl možnost porovnat jeho zapojení po opravě a zapojení v mém autě. VAG hlásil chybu u sedadla spolujezdce - poodhalil jsem tedy el. instalaci arbagu a co nevidím (viz přiložené foto). Soudě v porovnání s GUGIm už i u mého auta byla tato oprava někdy v minulosti provedena (jsem druhým majitelem). Oproti sedadla řidiče, kde mám umístěný ještě jeden konektor, zde chybí (nebo se pletu???). Nechápu však, proč se kontrolka rozsvítila znova? Mohlo dojít k opětovnému poškození spoje? Pokud spoj rozdělám a znovu přeletuji, bude nutné vymazat paměť závad nebo by kontrolka zhasla automaticky? Díky za odpovědi popř. za vyvrácení mojí teorie... (omlouvám se za kvalitu fota, měl možnost fotit pouze mobilem).

Hlavně na airbag je ten konektor, co je na fotce vidět normálně umístěný. Ta izolačka je na kabelu od toho konektoru nebo tam je dotažený ještě nějaký jiný..pokud je to jiný kabel, tak to s airbagem nesouvisí. A druhá označená pozice, ta je využitá u řidiče na konektor sepnutého pasu, u spolujezdce je logicky tedy pozice nevyužitá. Pokud tam máš izolačku na nějakém dalším kabelu, nemohlo to třeba původně mít vyhřívané sedačky a kabel by byl jen ucvaknutý a zaizolovaný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...