Přejít na obsah

LAMBDA sonda bez tepelné ochrany kabelu


Guzmen

Doporučené příspěvky

Zdravím, zakoupil jsem si novou lambda sondu, Čínskou, normálně funguje, autu je to jedno, stála 3x míň než origo, ale nemá nijak chráněný kabel, vedu ho tak jak se má, ale stejně mi připadá že se pálí, nerad bych ho přepálil !Nemáte s tím někdo skušenost? Např. dodatečně na kabel zabudovat nějakou tepelnou ochranu? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatá pravda VAG BoBo. Dneska jsem tam vrazil BOSH (za katalyzátor) a uvidíme jak dlouho vydrží. Ta origo mi tam vydržela něco málo přes 80.000. Tahle by měla 160.000.

To, že Čína stojí 3x míň je hezké, ale za tu dobu to aspoň 4x vyměníš. Já nejsem tak bohatý, abych musel kupovat levné věci... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem četl, že všechny sondy jsou vyrobené v Číně, připevnil jsem na ní ten nehořlavý návlek ze staré sondy, tak uvidíme, nejde ani tak o peníze, ale 3000,- za sondu mi přijde jako zlodějina !!! Dám vědět jak dlouho vydržela.

Editováno: , autor: Guzmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám motorizaci 1,8 T- 110 kW. Řeč je o sondě před katalyzátorem, ta je podstatně dražší. Sonda za katalyzátorem má na chod motoru minimální vliv, na rozdíl od té přední. Mě to auto téměř nejelo. Z Čínskou sondou zatím jede perfekně, diagnostika nehlásí žádnou chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 5 let později...
V 7. 8. 2012 na 0:00, Guzmen napsal:

Někde jsem četl, že všechny sondy jsou vyrobené v Číně, připevnil jsem na ní ten nehořlavý návlek ze staré sondy, tak uvidíme, nejde ani tak o peníze, ale 3000,- za sondu mi přijde jako zlodějina !!! Dám vědět jak dlouho vydržela.

Tak ako? Vedrzala sonda doteraz, alebo si ty nevydrzal chodit na toto forum? :) V Cine sa vyrabaju aj poctive veci, ale musi sa to zaplatit. Osobne si tam kupujem elektronicke suciastky za 1/3 ceny, ako u nas. Pride to za 3 tyzdne priemerne. Raz som kupil pristroj s 4x lepsimi popisanymi parametrami, ako v realite, cim som sa odrbal o 10€ ale pre moju chybu som to nereklamoval. Na to sa niektori spoliehaju. Na Alieexpresse sa vsak da bez problemov reklamovat a nepoctivi nepreziju dlho. Kamos si kupil mobil s parametrami za 400€ v cene 100€. Mal hodnotu 80€, plus mal v sebe soft, co simuloval viac RAM a viac jadier procesora. :D Potom este viem o odrbavani na bateriach, kde napisu ze ma napriklad 3000mAh a v realite je vnutri mala baterocka a kapacita niekedy 50, niekedy 500mAh. Osobne som sa vsak z 50 nakupov odrbal 1x a 1x som vyreklamoval chybu predajcu. Co sa Lambda sond tyka, nemam ziadnu skusenost, ale za LS podla toho, co to obsahuje a co to robi sa mi nezda logicke zaplatit viac, ako 20€.  Takze aku a u koho si kupoval a kolko ti vydrzala, alebo kolko si doteraz najazdil, ak ti este stale funguje. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co som teraz hladal, nasiel som od vyrobcu autodielov za 23€ https://www.aliexpress.com/item/New-Manufactured-Lambda-Oxygen-Sensor-for-Seat-Altea-Cordoba-Ibiza-VW-Volkswagen-Golf-Polo-Skoda-Fabia/32853468758.html Pre zaujimavost, ini predajcovia maju aj za 11€, ale to je mensia, pre ine auta. Aspon podla rozmerov na obrazku https://www.aliexpress.com/item/New-4-Pin-Upstream-O2-Oxygen-Sensor-For-Honda-for-Acura-for-Isuzu-for-Civic-for/32825275343.html pricom ja mam pre ich hodnoty 10, 20, 26 svoje 13, 18, 27(mm).
(Skoda, ze sa jedna iba o LS za katalyzator....)

Editováno: , autor: AppleCinaNoNameCina
upresnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...