Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Dobry den,

 

dovolim si oslovit clenou klubu a najmä majitelov aut Octavia II FL 4x4 s motorizaciou 1.6 TDI CR.

 

Rozhodujem sa nad kupou tohto auta a rad by som pocul Vas nazor / rady /postrehy.

Koho by zaujimalo viacero infomracii o aute:

 

Rok vyroby auta je 04/2011.

Auto odkupene (z operativneho leasingu) vodicom, ktory v nom vo firme jazdieval.

Najazdene ma 140 000, cca na 120 000 bola menena spojka a rozvody (podla infomracii ktore mi podal).

Vybava taky standard, elektricke predne okna, zrkadla, tempomat, palubny pc., vyhrievane sedacky, mech. klima, autoradio s CD, bluetooth sada (na vybave si az tak nepotrpim, skor mi ide o spolahlivost motora)

Viacej informacii zistim, az obdrzanim VIN cisla. Suma, 8500€...

 

Zaujimalo by ma predovsetkym co si myslite o tejto motorizacií v spojeni s Haldex-om, nakolko som s takymto spojenim nemal moznost

zviezt sa.

Niesom pretekar, na druhej strane nejazdim na spotrebu a tak by som sa nazval vodicom, ktory

nie je prekazkou na cestach. Pohon 4x4 by som mal rad pre pripad "keby nieco".

 

V rodine mame Golf VI s touto motorizaciou, r.v. 2012 (ako nove) a odkedy sa kupilo, bolo s nim mnozstvo problemov:

- vybita bateria,

- samovolne vypinanie motora za jazdy (asi 5x),

- hlasky o chybe motora spojene so samovolnym vypinanim,

- ciastocne odislo LED podsvietenie budikov,

- pískanie brzd pri pomalej jazde - bez zosliapnuteho pedalu.

 

Vsetky chyby by som osobne nazval chybami z vyroby a nakolko sa prejavili vcas, bolo mozne riesit ich v ramci zaruky.

Chybove hlasky motora ocakavame dodnes, nakolko (vraj to opravili) a sem tam nejaka vyskoci. Spominane samovolne vypinanie

motora bolo (vraj) sposobene akymsi snimacom otacok hriadela? Nakolko sa chyby prejavili aj po oprave a bolo zjavne, ze ich neodstranili, podarilo sa v tomto pripade dohodnut s predajcom a predlzit zaruku na motor o dalsie 3 roky. Taketo skusenosti by zrejme odradili mnoho ludi od tejto motorizacie.

 

Osobne to vsak vnimam ako ojedinelejsiu chybu a nie tak prilis castu. Preto stale inklinujem k vozidlam VW group.

 

Rad by som teda pocul akekolvke pripomienky/nazory/postrehy k tomuto typu auta, jeho motorizacii i pohonu haldex.

 

Vsetkym vopred Dakujem!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dilema a potřebuji poradit Octavií je tolik že bych mohl vybírat furt , ale vybral jsem si favority a poprosil bych o doporučení. 


http://www.sauto.cz/...782?goFrom=list
http://autocartichy....koda-octavia-9/

http://www.sauto.cz/...588?goFrom=list


Najezdím denně cca do 60 km a jezdím hlavně město . U té černé se mi zdá že je víc designově sladěná zato 4x4 mi přijde s větší užitnou hodnotou , ale nezdá se mi řadící páka nějak moc ošoupaná nato kolik má "jenom" KM , nebo nevěřit žádné a koupit před FC s větším nájezdem ? . Z motoru jsem úplně zmatený každý říká že je lepší 1,9 nebo 1,6 .   Dík za info a rozluštění tajemky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo měl 4x4, už nechce jinak, určitě do toho běž.

1,9 je, až na vadné série, spolehlivý motor, jen hrozně tvrdý a hlučný, bez čipu celkem nepoužitelný, zvláště ve 4x4, která dynamiku ještě sráží.

1,6 se zatím jeví taky bez problémů, je tišší a měkčí, trošku jako benzín, ale ve 4x4 děsně shnilé a čip není tak účinný jako u 1,9.

Dvoulitr by byl lepší, tedy hlavně CR, PD taky není žádná hitparáda, nebo pak benzínové alternativy (tam je ale relativní spolehlivost, záleží na stavu a zacházení), no ani s kombinací slabšího dieselu a 4x4 chybu neuděláš, jen, pokud tedy nelpíš na klidné jízdě bez předjíždění, rovnou k ceně počítej s nezbytností čipu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v těchto zimách ano. Pokud by šlo jen o město, výhoda je v tomto případě pak jen ta, že nehrabeš jak pitomec při každém přišlápnutí plynu, no. To je věc, která je především v případě našich lehkých motorů k ničemu, stačí kopec a mokrá cesta a nedá se málem rozjet z místa..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on chce diesel, tak to mu snad nehrozí. Nicméně já mu to nerozmlouvám, vybrat si musí sám. Jen se snažím přinést pohled z jiné strany, aby vzal do úvahy i další aspekty jím navrhované kombinace TDI a 4x4, například vyšší spotřebu, vyšší servisní náklady, atd. Je potřeba to dobře uvážit ze všech stran. A ne hrrrr, já to chci a vlastně ani nevím proč. To pak může být docela drahá sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si nového rapida za 9 měsícu jsem najel 1000 km tak jsem ho prodal a pak jsem zas auto potřeboval na dlouhé trasy :-)) . Prostě jednou jedu jen 5 km podruhé 30 . 

Pro auto do Itálie nebo kamkoliv jet je z časového hlediska nereálné , auto má najeto za 4 roky 172 tis což dělá 43 tis KM ročně a vypadáto na dalniční KM a neměl by být až takový problém s PDF .

Půjdu do té 1,6 bez 4x4  a nechám to prověřit v servisu a uvidíme :-))) pak poreferuji a držte palce :D  . 

A ještě by mě zajímalo o jakou slevu si říct :-))) nebo se pokusit dosáhnout.

Editováno: , autor: Berny33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli by jsi spíš neměl brát benzín než diesel. Do města naftu jedině bez DPF filtru a to obě co jsi poslal mají DPF. Ten bude trpět a ty s ním. 1,6 TDI CR je tišší na octávii slabší takže žádný silák to není. Taky bych do dovozu nešel. Kámoš prodával golfa z itálie a až u prodeje do AAA zjístili že je celé auto lakované .. A tak je to prý u většiny italů. Možná by yblo rozumější sehnat zachovalou 1,9 TDI před FL i třeba s 200 000km.. Aspoň bude levnější než tyto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro auto do Itálie nebo kamkoliv jet je z časového hlediska nereálné

Ale no tak, jde přeci jen o radu nekupovat auto z ciziny který sem někdo dovezl a tady pak prodává. Může to bejt bejvalej taxi, autoškola atd. Ale rady stejně neposloucháš tak si to s tím dieselem v tomhle režimu "užívej" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...