Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

15degren, toto je téma pro zájemce o OII, ty kecy o nějakých jiných značkách a spekulování o kvalitě, či nekvalitě OII, francouzů a jiných sem nepatří! Kdo si chce pořídit HDI, nechť si jde na patřičná místa. Tak si to dobře zapamatuj. Na podobné diskuse je zde Hospoda. Napříště to zde budu rovnou mazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Dolky napsal:

Cau chci se jen zeptat jak jsou na tom PD RS myslim do roku 2008 motorove?Slysel jsem ze tam jsou nejaky spatny vstriky a DPF si prej dela co chce co je na tom pravdy?Asi uz je lepsi brat od roku 2009 CR co?

Jestli máš možnost jít do PDčka ber PDčko. Vstřikování podle mě nemá na DPF žádný vliv, jeho regeneraci řídí počítač. Přecházel jsem z PDčka se 350K km na 1.6 TDi s 20k km a do 160k km jsem na tom autě hned po záruce skoro všechno vyměnil. Jezdí se s tim normálně většinou po dálnici. První odešel EGR ve 140 pak hned setrvák, potom turbo a dva vstřiky, mezi tím dělaná vodní pumpa která má dát 210K km, neštětěstí ten motor neštěstí a 2.0 CR je na tom naprosto stejně je to totiž stejný motor ve větším provedení a věci kolem toho odchází stejně. Krom toho začlo mi to ted stahovat litr oleje na 1K km.... Sehnat PDčko se 150K km v dobrém stavu a jasnou historíí... jdu do nej.

Jinak samozřejmě pokud máš motor 2.0 TDi v RS verzi, tak fyzicky stejný motor bude i v klasické verzi, úpravy budou možná kolem motoru, ale motor samotný bude identický.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho eresa se potkávají hned dvě negativní věci

1) DPF a PD nejde moc dohromady, zejména v městském provozu

2) 125 Kw má piezoelektrické vstřiky a ty vážně stojí za prd

Zde na foru se někde vyskytuje odkaz na přehled všech motorů v Octavii a přehled všech variant 2.0 TDI - myslím, právě PD 125 kw z RS je hodnocen jako jeden z nejhorších.

Naopak CR nemá s DPF problém

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj to je docela zajímavé.

Z jakého zdroje nebo proč má PD problém s DPF a CR ne ? Je to kvůli použitému oleji ? U CR verze se používá jiný olej, který je vyloženě vhodný na provoz DPF a jeho čistotu. Nicméně ucpaný DPF u CR je při městském provozu taky zcela běžná věc. Možná CR verze celkově méně "dýmuje"

Editováno: , autor: Pawouk
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Cau hosi a co rikate tyhle?https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/Skoda-Octavia-Combi-RS/vhc:car,pgn:4,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:22900_10_rs,frn:2008/pg:vipcar/231840272.html libi se mi na ni ta vybava a hlavne se chci zeptat ty televizk vzadu na sedadlech to je original?To se do octavii nedavalo ne?A jeste jeden dotaz kdyz bych s tim tfsi motorem jezdil normalne da se s nim kolem 7?Ted mam BKD vse ok akorat posledni dobou nevyuziju TDI tak jsem premyslel ze bych sel do benalu a RS je srdcovka co vy na to? diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu to že svého pohledu. Mám OII MR2005 2.0TDi PD. Najeto 250t a kupoval jsem to po 3 letech po majiteli firmy. Ačkoli se k autu chovám tak jak se má - studené starty, dochlazování turba, kvalitní nafta, výměna oleje po 15t, náplně standardně, teď olej převodovky, měněny originální díly kromě podvozku který mám snížený, tak začínám měnit kolem motoru také díly. Žhavicí svíčky, blbne i lišta elektrická pro vstřiky a svíčky, klapka vzduchu, váha vzduchu, Vídni pumpa asi taky půjde vyměnit. Jedine co je OK je EGR asi stylem jízdy, je úplně čistej stejně tak parohy a předpokládám že i ventily by neměly být zasrané... Kupovat auto kvůli výbavě s najetými 250t a víc bych nedělal, pokud nemám jasnou historii... Toť můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia 2 RS moc RS není, ale většinou to kupovali lidi, co neresili cenu benzínu a rádi se svezli a většinou tyto jetiny střídá jeden cucák za druhým.
I Imprezu Wrx STI je problém sehnat ve slušném stavu a to je raketa se spotřebou dvou O2RS.
O2RS už je za zenitem, ještě ujde FL, ale tam jdou ceny dost nad 300t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...