Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Všeobecně benzínová auta se silnými motory (nebavím se o sportovních autech) jsou v drtivé většině nešetřené. Jestli chceš RS a nejsi mechanik, nebo nemáš mechanika dobrého známého, tak si připlať za vůz od prvního majitele s jasnou historií, víc ti nikdo neporadí. Je to sázka do loterie. 1.8TSi jsou problémové a diesel RS a 2.0 před FL jsou sázkou na kus, po FL s CR TDi je to lepší ale na to jak chápu nemáš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snít sen nereálný a snít sen reálný je mega rozdíl. Kdybych před 10ti lety nepotřeboval rychle auto a rok počkal, mohl jsem dnes jezdit v RSku. Někdo nemá ani na novou Fabii (např.já) a stačila by mu pěkná jetá OIII RS což je relativně ještě dosažitelný cíl a někdo druhý v té samé životní situaci sní o Lamborghini, nebo Masserati a na to když nevyhraje mít nikdy nebude...

RSka je dobrá v benzínu, TDi bych asi neviděl smysl kupovat žere to dost a pocit z jízdy o nic lepší než ve 2litru klasickém, akorát o 50+t levnějším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, _Denis_ napsal:

Já taky trošku nechápu, jak může mít někdo Škodovku v "RS" jako svůj sen. To já sním tedy o úplně jiných autech :)

my zas nechapem jak nekdo muze byt bez baby :D neres kraviny kazdy nema proste penize a Rs urcite spatny auto neni,kdyz je to jeho sen tak at si ho splni,ja chtel taky yeti a ,mam a pritom je to pro spoustu lidi kram skaredy :D kazdy to ma jinak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 4. 9. 2016 at 14:50, _Denis_ napsal:

Já taky trošku nechápu, jak může mít někdo Škodovku v "RS" jako svůj sen. To já sním tedy o úplně jiných autech :)

 

V 4. 9. 2016 at 18:01, foxdivemaster napsal:

my zas nechapem jak nekdo muze byt bez baby :D neres kraviny kazdy nema proste penize a Rs urcite spatny auto neni,kdyz je to jeho sen tak at si ho splni,ja chtel taky yeti a ,mam a pritom je to pro spoustu lidi kram skaredy :D kazdy to ma jinak

 

Ono možná nejde jen o ten sen - někteří jsme tu prostě tak trochu více věrní značce Škoda a z toho pramení ten zájem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi, chtěl bych znát prosím váš názor.Mam zpadeno na tuto Octavku, dost se mi líbí a je i za slušný peníz. 

Ohledně auta vím že před týdnem dovezené z Německa,úplná servisní historie,  údajně vse bez jediného problémů,jediné co tam je tak se prý drobet na neutral ozývá spojkové ložisko, laik by to prý ani nepoznal, tak z jejich zkušenosti. 

Co vy myslíte, a může to být opravdu to ložisko, kolik by mohla vyjít výměna? 

Díky 

http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda-octavia/octavia/16995080

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, 

uvažujem o kupe O2 a neviem sa rozhodnúť medzi klasickou alebo scout. Najazdím ročne niečo cez 30 000 km a tak uvažujem nad 2,0 TDI CR. Rozpočet mam do 350 000.

O koľko je vyššia spotreba scout oproti klasike ? O koľko je finančne náročnejšia prevádzka scouta na 100 000 km ak nerátam poruchy.

Orientačne som si vyhliadol tieto kusy : 

scout: 

http://www.ncar.cz/autadetail.php?id_brow=898

klasika: 

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/16979233?goFrom=list

 

Aký servis odporúčate po kúpe jedného alebo druhého ?

ďakujem za názory a rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás,
hledám větší rodinný kombík od roku 2009 a najeto max okolo 100t km. Tak jsem usoudil, že asi zůstanu u škodovky a přemýšlím o koupení octavii.
Roční nájezd mám něco okolo 17 tisíc kilometrů a to většinou po okreskách, takže bych raději asi benzín.
Chci se zeptat čeho zásadního si všimnout a čemu se vyhnout při hledání takového auta.
Zasílám ještě dva odkazy o kterých nyní přemýšlím:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/16952164?goFrom=detail#tabs
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/16914229?goFrom=list

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, foxdivemaster napsal:

cau pocitej ze scout bude jezdit kolem 6.5 min to nebude,jinak taky mam auto z ncar a naprosta spokojenost jak s pristupem tak i s autem

so spotrebou scouta počítam takže týmto smerom viem čo ma čaká.

Aké sú náklady na servis haldexu ? Koľko km taký scout znesie a akú životnosť má DPF ? Na jedno naštartovanie spravím 60 km do práce a 60 z práce a sem tam bežné jazdenie po meste.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o haldexu nebudes ani vedet pokud to nebude nejaka mrdka,jinak se meni jenom olej v haldexu a ten je myslim po 60tis.km a stoji do 1500 vcetne prace max,zalezi jak se s nim jezdilo predtim a podle toho se odviji zivotnost dpf,tech tvych 60km je naprosto luxusnich tam se o dpf nemusis bat,takze zivotnost dle stylu no,ja sem mel PD motor a filtr uz byl venku kdyz sem ho kupoval ,kamos ma taky PD a 260tis km filtr puvodni a druhy ma pres 300 a taky,ja mam ted CR motor a 225tis km a filtr ok ale jezdilo to nemecko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...