Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

to Diamant: netvrdím že je to špatná věc vyžil jsem bez toho do teď ono benzínu to zahřatí zas tak dlouho netrvá

spíš by mně zajímalo jak je to s tou přípravou tažného co to zahrnuje?

někde jsem četl myslím že to psal Diamant že je tam větší chladič a řídíci jednotka tažného je to tak na ofiko stránkách žádné tech. informace nejsou

ESP bych bral také proto že tam je uzávěrka diferenciálu dle mého dobrá věc která mi u fabule v zimě chybí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v sedanu teď stěrač nemám (fakt je ten že když je na střeše sníh tak za jízdy sjede na zadní okno a není nic vidět) a žiju totež s xenony, nad parkovacím asistentem jsem uvažoval-no nevím

ale ještě asi popřemýším nad tím ESP

to tažně jsem taky zvažovla jestli dát jen přípravu, jenže pokud by to dodělání stálo těch 11 tácu tak je to nevýhodné

vyhřívání sedadel, nevím nikdy jsem to neměl tak nevím, ale spíš asi ne

na ESPcko bych se klidne vyprd, radsi bych misto nej vzal ty xena

mmch, ten sterac, Diamant zminil, ze se na nem usetrit da, ale myslim, ze pokud by se resilo, jak velka je za ten sterac uspora, mozna by stalo za to se poohlidnout po aute jiny kategorie, protoze ta uspora je dle me zcela minimalni...u me hral roli jen a pouze design, rozhodne ne cena...nemeli jsme ho na passatu, nema ho ani A6, ani Bora a vsechny auta maji zadni narazniky jako nove:)

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme, že ide tá zásuvka vzadu doobjednať, ale rado sa na to zabúda. A ak by sa niekto snažil do môjho auta s cigaretou, tak by videl, čo s ním porobím. Ja fajčiarov nútim sa po fajčení aj poriadne vydýchať, vyvetrať, lebo smrdia aj 10 minút po fajčení. Takže akákoľvek zámena ktorejkoľvek časti interiéru s popolníkom je vylúčená.

Inak ak si objednáte vyhrievanie zadných sedačiek, tak je tá zásuvka štandard, lebo ovládače vyhrievania sú v mieste, kde je obvykle zadný popolník.

Ja som mal 2,0 MPI, ktorý sa zahreje vďaka vyššej spotrebe vo Fabii skutočne bleskovo, ale aj tak sedieť niekoľko minút na studenom?

Ja som si prípravu ťažného objednal (celé ťažné na RS ešte vtedy nebolo v ponuke) a stále presne neviem, čo to obnáša. Ale po prieskume auta sa domnievam, že len kabeláž do zadnej časti auta, prípade inak sú dimenzované zadné pružiny a ten chladič mám už tak či tak ten najväčší. Takže ak by som chcel komplet ťažné, tak treba všetko "železo" a RJ ťažného + konektor.

Áno, to je pravda, teraz je tá uzávierka už len s ESP. Kedysi ešte u predfaceliftových Fabií bola uzávierka súčasťou ABS (za príplatok tuším). Ale ESP je aj tak dobrý pomocník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tažné (respektive příprava) by mně docela zajímalo, myslím po technické stránce

škodovka má sice hezké stránky ale technických informací tam moc není.

Hlavně jestli se ta příprava vyplatí, taky nevím k čemu je ten adaptér 7/13 za 2t určitě se dá někdě koupi za lepší peníz, nebo ne?

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten adapter ti prozradím. To si musíš koupit tažný za 11 litrů, ale ještě nemáš vyhráno, protože zásuvka má vtipně 13 kolíků. Tak pokud netaháš nějakej karavan nebo k čemu je to vlastně dobrý, musíš si ještě koupit ten adaptér, neboli redukci na 7 kolíků. Bez toho máš smůlu. Já jsem to zjistil až ve chvíli, kdy jsem měl přívěs plnej bordelu a chtěl jsem s tím vyrazit na skládku. Bylo to v sobotu, potřeboval jsem to vyvézt, tak jsem prostě elektriku nezapojil. A samozřejmě mně hned lapili. Takže já mám ten adaptér ještě o pětikilo dražší. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovolím si přispět svým názorem a ohodnotit výbavu, kterou mám vyzkoušenou (vztaženo k Eleganci a komentuju jenom extra výbavu)

parkovací senzory - zadní ANO, přední - NE (drahé, příliš citlivé...)

autorádio - Melody - NE, Stream - ANO, Audience - NE (Stream má MP3 i audiozdířku, Audience v podstatě jenom changer a nahrávání zpráv navíc (nikdy jsem to více než rok nepoužil)

Dynamic paket I - ANO (volant v kůži a "RS" sedačky v hadru, navíc praktickém)

ESP (+...) ANO, zachránilo mi to párkrát nějakou tu korunu za plechy

funkční paket pro Jumbo box - ANO, ale jenom pokud vzadu někdo sedí (já to měl jako služebák a vzadu jsem si nechal vyměnit i loketku za loketku z Audi A3..a nikdy jsem jí nevyužil)

nezávisé topení - NE vzhledem k rozpočtu (ale libuju si po ránech)

topení do sedaček - přední ANO, zadní NE (nebijte mě, nemám děti :) )

zadní stěrač - ANO, velice praktické

příprava pro GSM I - NE, za stejný prachy udělá lepší službu HF sada od Nokie (pokud máš Nokii)

Příprava na GSM II s BT - ANO, ale pouze s multi-volantem

nekuřácký paket - NE (vpředu zmizí praktická vyndávací schránka (popelník) a hlavně osvětlení popelníku)

veškerá bezpečnostní výbava - ANO (kolegyni minulý týden nabral maník n jeep-u, byla ráda za hlavové i boční)

Xenony - ANO ("čistí" levý pruh a líp svítí)

asistent rozjezdu do kopce - NE (relativně zbytečný, pokud to umíš na ručku)

zatmavovací zrcátka - ANO/NE (nedám na ně dopustit, ale kolega má nalepené zatmavovací fólie a docela to pomáhá)

Maxi-DOT - NE, pokud je omezenej rozpočet, ale mám ho rád

další věci jsou milé, ale kdybych měl krouhlej rozpočet, tak bych je nebral:

síťový program, zadní rolo, vyhřívaný trysky skla...

ono je to těžký....na něco si zvykneš a pak bys nejradši zaškrt všechno (tak jsem dopadl já a nejspíš i Diamant na svém RS-u ;) - sorry Diamante :t )

el Sí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen poznámka k GSM I je to pouze kabeláž tudíž počítám s použítím jiné HF sady

jinak asi souhlasím

Presne tak, GSM I je o kabelazi k antene, pre mna osobne ked HF tak jednoznacne iba s externou antenou - jedine tak sa da zarucit resp.

To ziadna HF sada nezabezpeci, ani od Nokie!

Este pridam svoje nazory/postrehy z 1,5 rocnej skusenosti (Elegance + doplnkov. vybava):

Okrem GSM I a radia suhlasim so SieNo-m a navyse:

Stmavovacie vnutorne zrkadlo - ANO...urcite by som bral aj vonkajsie...

Lightasistent - ked som objednaval, predajca mi tvrdit ze prave tato option riesi

automaticke rozsvietenie ale ako vsetci viete tak je to inak...ale teraz ked mam denne svietenie nakodovane, tak to funguje ako automat na zozsvecovanie palubky :D Celkom prijemne ale neviem ci to stoji za tie prachy

Radio Audience - odhliadnuc od nie moc dobrej citlivosti tunera je to super radio, 6 CD s MP3 mi velmi vyhovuje, ale je aj fest drahe!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boco: měl jsem HF od Nokie, měla externí anténu (takový ten nesmysl, co se nalepil na přední okno) a citlivost byla OK, jen mě nebylo slyšet, kvůli tomu, že byl slyšet kravál z auta (nechal jsem mikrofon hodit do lampičky, kde je standardně z HF od Škody). Pak ho dali ven a šlo to. Teď mám GSM II s BT s multikulti volantem...a kvalita hovoru je lepší

Audience s měničem je supr, jen mi to nepřipadá dostatečná výhoda za 10.000,- díky audiozdířce i u Streamu

Igor: no....a já blbec na něj v téhle poslední zapomněl :D tak jsem polštářek a deku (pro spolujezdkyni) musel upevnit suchými zipy o bok kufru (ten pytel, ve kterém jsou :) )

el Sí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktiež v podstate súhlasím s tým komentárom. Ale sieťový program rovnako odporúčam, navyše sa mi zdá, že priamo z fabriky s autom je lacnejší, ako jeho dodatočné dokúpenie.

A tie zatmavovacie zrkadlá, no ak by to vyšlo, tak ja by som ich dal. Hoci teoreticky aj zadná roletka je celkom účinný prostriedok v boji proti svetlám zadných áut. Ja som tú roletku v lete zatiachol, nech to tak nepečie na posádku a odvtedy ju mám už hore, tak som si na ňu zvykol.

Ale všimol som si ešte 2 zaujímavé veci. Ak je nakódované denné svietenie, tak sa podľa svetelného senzora rozsvecujú budíky? To je celkom dobré, asi si denné svietenie nakódujem aj ja. Doteraz mám ovládač svetiel vždy v polohe svetlá a po vypnutí zapaľovania sa svetlá úplne vypnú.

A ešte ma zaujala zadná lakťová opierka z Audi A3. Ako sa dá k niečomu takému dostať a čo ponúka naviac oproti tej blbej v OII?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoci teoreticky aj zadná roletka je celkom účinný prostriedok v boji proti svetlám zadných áut. Ja som tú roletku v lete zatiachol, nech to tak nepečie na posádku a odvtedy ju mám už hore, tak som si na ňu zvykol.

Mam ji tam od zacatku a dole jeste nebyla.

Sitovy prg :palec2:

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V konfiguratoru je sice 1400, asi jsi se uklepl, ale to nic neresi. Ta bocni sit je jinak a kdo vi, zda tam nepatri i sit pod plato. To je v konfiguratoru jako samostatna polozka.

Ted je nejaky pretizeny. Muselo by se vyzkouset, zda schrousta obe doplnkove vybavy, nebo rekne NEVAZMOZNO

cc_skoda_auto_com_cze_cc_4_equipmentExtra_htm_SessIdenti.pdf

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...