Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Do PD bych dal určitě ruce pryč. 

 

Wittman zarmoutils mě. 3 krát jsem již prodával auto, svoje soukromé de fakto.bez investic, a nikdy jsem nikoho ani v nejmenším nechtěl podvést. Jen nehodlám krmit bazarní zmrdy, tak jsem to prodal přes Sbazar. Takže i takové vozy se najdou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, 15degren napsal:

až na to že PD se už v roce 2010 nevyrábělo... Jasný sestra jezdila v OII za mego... no proč ne :-) Dal bych od toho ruce pryč. Nikdy nehavarovaná leštěnka, která 8 let stála v garáži...

Takze uz to nebude Pd ale Cr ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2010 ještě může být pořád PD, dojíždělo to ale v zanedbatelných počtech... Ono PD v tom roce nebude žádná výhra, i přes špatnou pověst zejména 2.0 8V PDčka byly výborné motory a rozhodně spolehlivější a levnější na údržbu než CRka, ale verze DPF s tím DPF dost bojovali když to jezdilo krátké trasy...  na druhou stranu ty DPF u PDček rádi praskali, majitelé těch vozů s DPF často jezdí s nefunkčním DPF a nikdo to neřeší, protože počítač nic nehlásí a na emisích to neodhalí. Znám případ kde 2.0 TDI 8V s 500K km měl zcela rozpraskaný DPF, jednotka nic nehlásila výfuk jak kamna a majitel ani netušil že tam DPF byl, ale v jaké konstelaci se to musí stát aby ti nesvítila kontrolka ví bůh....

Navíc si myslím že dost řidičů s tou to verzí motoru, která si s nefunkčním DPF pokud je průchozí moc nelámala hlavu a jezdilo se dál aniž by majitel cokoli věděl, začnou brzo hromadně neprocházet na emisích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Clerfayt napsal:

Wittman zarmoutils mě. 3 krát jsem již prodával auto, svoje soukromé de fakto.bez investic, a nikdy jsem nikoho ani v nejmenším nechtěl podvést. Jen nehodlám krmit bazarní zmrdy, tak jsem to prodal přes Sbazar. Takže i takové vozy se najdou. 

O tom nepochybuji, že se touto cestou dá pořídit výborné auto, ale bohužel to může být i přesně obráceně a velmi snadno se můžeš dostat k autu, které už žádný bazar nevykoupí. A navíc můžeš narazit na prodejce, který není oprávněn disponovat svým majetkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba hledal přes 3 měsíce, projezdil x litrů PHM, spolklo mi to tolik volného času a nakonec to byly samé zbastlené a zamaskované stočené na oko dobře vypadající vraky. A po x značkách co jsem zkusil jsem na to šel trochu ležérněji a vzal něco ze škoda programu s vědomím, že tím sypnu někomu do kapsy.

 

Každopádně pokud to člověk v dnešní době neplatí přímo z ruky, tak než dát 200-250 za starou vránu, tak raději došetřit nebo za cca 5-7 tisíc měsíčně koupit nové jak zde psal @Clerfayt.

Editováno: , autor: Grooverider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja som vyberal Octaviu polroka.

Vsetko bolo stocene, dovezene...
Ked uz bola zo SK tak nelicovali plechy...

Alebo bolo jedno svetlo nove, druhe stare...

Pomenene sedacky, laktova opierka, volant, ovladace...

A take veci ani nepisem, ze nechceli dovolit dat auto na hever, spravit diagnostiku...

Je to risk, radsej by som dosporil a isiel do novej hoc na leasing...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se vyplatilo trochu poznat majitele a udělat si o něm obrázek. 

 

Na druhou stranu, někteří kupující jsou taky dobří psychopati. Mluvím z vlastní zkušenosti.... Jednomu pablbu hodně vadilo, že mám zachovalý interiér. 

 

Jedna pipinka, co neměla moc peněz na nákup vozu a stejně neuměla řídit si zase stěžovala, že prý moje fabia 1.2 HTP bude slabá a nevyjede kopec u nich domů (to jí prý někdo říkal). 

 

Jinymu za vadilo, že auto není kombi.... Tak proč se na něj jel přes půl republiky podívat? 

 

A nejlepší jedna blbka z Budějc, která mi tvrdila, že na moje auto má předkupní právo, protože ho potřebuje a je ochotna zaplatit zálohu. (že prý zájemci, co se mnou měli domluvenou prohlídku vozu dřív než ona, může předběhnout, protože oni nezaplatili předem zálohu). Říkám jí: že zalohu po nikom nechci, kdo dřív zavolá má přednost. To jí nasralo k nepříčetnosti. Furt opakovala, že auto potřebuje hned a že ona má přednost, když jiní nezaplatili zálohu.... prostě zbožíznalkyně. 

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Návštěvník

Prepac, ze si rypnem ale...

Vsetky octavky spoza hranic, po prechode hranic maju 165 - 220 tis km.

Taka octavka spravi 2kila za 4 roky :)

Ale to je jedno.

Podla mna je to cista reklama.

Pri 140 je skoro menit spojku a zotrvacnik.

2,0 PD cista samovrazda.

+ ma menene zadne svetla z Faceliftu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak panove uplne vas chapu radsi z cr stocenou. Ve 143 byly rozvody setrvak ve 200258 (neoddeleno carkou) sem delal po dovozu. Antena je tam takova kvuli handsfree jen ty zadky jsu tam opravdu face... A uz vam nebudu psat o vedene servisce ktera sedi dle vin (provereno) 

K rozvodum jak vsichni vite bmm model 07 ma interval 150...06 do 120tis km. 

Jen otazka na vas 2 kolik jste privezli O2 z nemecka.... Nebavim se ze sledujete internet a mate nacerpany info z netu a realne ste auto nevideli. 

Jinak uz je prodana takze neaktualni. 

 

A pro zastance benzinoveho agregatu tu mam jedno BWAcko 

20170902_104544.jpg

Editováno: , autor: jirka toledo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pominu všechno ostatní, tak například ta anténa byla taky dodělána, protože tento "žralok" poznal světlo světa až s příchodem faceliftu, u předface to bylo řešeno jinak.
A jestli koupím auto stočné v ČR, nebo Turky v DE je docela jedno, zrovna tuhle jsem četl nějakou zprávu o tom, že tyto praktiky se bohužel v Německu nijak neliší od těch v Česku, jen to lidi většinou neví, zatímco v ČR je to naše "národní bohatství".
Tím nijak nechci snižovat důvěryhodnost aut, která prodáváš, pouze doplňuji objektivní pohled v odpovědi na tvůj dotaz.
Ať se business daří ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo turci nebo jak jim říkám tzv. potencionální teroristi většinou jdou poznat z inzerátu podle jména osoby nebo bazaru a mají napsano pouze pro export protože když to naloží polak bulhar rumun , tak to určitě nepoveze zpět když zjistí doma že je stočený,  tak o také auta se ani nezajímám to neznamená že němec i když je tu u nich trestný nestočí auto.jinak mi dá hodně hledání najít něco kloudnýho .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Clerfayt napsal:

Tahání starých mrdek, které německý nadčlověk nechce do Čech není business, ale prasinec. 

Navíc toto není bazarové vlákno

nadčlověk jsi ty , znám spoustu lidí co jsou rádi za oky 1 natož oky 2 prostě každej nemá na ty nový auta jako zřejmě ty.. takhle na mě působí tvůj příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Takisto som vyberal jazdenu Octaviu a po tom co som ju vyberal pol roka, uz nikdy viac.

Kazda jedna mala nieco zatajene.

Bud bola burana, stocena, nesedela servisna knizka, popripade nesedel rozmer pneumatik, alebo boli dorabane veci na prasaka...

HIDky v parabole, prehodeny panel klimy za novsi (s tym, ze to vyhadzovalo chyby na diagnostike), dorabane cinske radia s popajkovanymi kablami na verim v boha.

Neviem ako v CZ (ale asi je to rovnake ako na SK).

 

Plny internert aj realne bazare tych istych aut.

Passat, Octavia, Golf vsetko combi, vsetko diesel, od roku 96 do 2015 mali vsetky 160 - 220 tis km.

 

Nevedel som v bazare (a to som pobehal pol republiky) najst Liftback Octaviu, uz ked bola, bol to vysavac 1,2 alebo total srot.

 

Ale rozumiem, zakaznicu to chcu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně je problém v podobných, tolik žádaných aut. U nás jsou to především Škodovky, ale obecně u VW group člověk jistotu nemá. Ta sice bohužel není nikde, ale kupovat si třeba Civic a podobná auta, pravděpodobnost je značně nižší.
Na druhou stranu vím o lidech, kteří chtěli stočit tachometr jen pro své potřeby, aby nevypadali před sousedy hloupě. Je to podobný paradox jako Columbus, kdy na jednu stranu každý fňuká jak se to krade, ale na druhou stranu to každý ve velkém kupuje na Bazoši za 6 tisíc a nezajímá ho původ.
Kde není poptávka, není důvod to dělat, jenže toto bohužel patří k české nátuře a tak holt necháváme vydělávat podvodníky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím všechny jsem nováček tak snad se tu dozvím nějaké dobré informace. Chci si pořídit ojetou octavku a kolega mi říkal ať si určitě nekupuju kde bude filtr pevných částic a CR, spíš PD. Nějaký rady co se týče těchto věcí dobrý, špatný atd. Sem zvyklej na Fabii. Mám zatím v oku jednu, zatím sem ji neviděl osobně jen na internetu. Přikládám foto, a budu rád když mi řekente co si o tom myslíte, cena, km a jestli nevíte jestli to má ten filtr, nebo to od nějakého roku mají všechny? Či se to dozvím až to uvidím. Díky moc za info, rady a názory. Screenshot_20180824-142502.thumb.jpg.3f39f8dfed62cd612c56c5f97d020c19.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle může a nemusí být údajně hodně nešťastná kombinace PD a DPF, na to bych si dal pozor.  Prodávala se souběžně s verzí bez filtru. Vzhledem ke stáří a (přiznanému) počtu km to taky může a nemusí být vyběhaný vrak před smrtí, v poslední chvíli hozený do Áček. Takže pokud máš odvahu ji omrknout, důsledná prohlídka a poctivá testovací jízda je nezbytností.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíme jaký konkrétní motor PD tam je, ten nejhorší se naštěstí nemontoval do Octavií. Na druhou stranu nafta s 300 tis. je prakticky vždy sázka do loterie (éra 1,9 tdi 66 kW je už nenávratně pryč). Pokud kupuješ auto s takovýmto nájezdem a orientuješ se podle "koleka říkal, že...", tak si koleduješ o velké problémy. Takhle olítaný auta by měl kupovat někdo, kdo tomu fakt rozumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...