Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

@LiveBomb

A) ten rez tam nějak nevidím, ale asi nemám takové oko

B) S tím ošoupáním jsem taky takovej na vážkách... Koukal jsem na ostatní inzeráty a některé mají ohmatané tlačítka na okna a světla při 170tis. km a některé to mají v pohodě i při 300tis. km. Dále je tam vidět, že je promáčknutý tapecírunk od ruky na dveří u řidiče, ale to mi říkal kolega, že to ty první O2 měli. Byť taky prvně typoval podle ovladače světel 250tis.+. 

 

Co se týče volby auta, tak vybírám hlavně mezi 02 combi 1.6Mpi a Ford Focus 2 po FL combi. Důvod velkého auta je narození druhého děcka. Momentálně manželka jezdila s fabii a ta je prostě malá i na jedno dítě (do kufru se blbě vejde kočárek). Nechci za to ale dávat raketu, hlavní auto máme O3 po FL, takže tohle bude prostě jenom na menší pojížďky + na chatu.

 

@Clerfayt 

To myslíš tenhle konkrétní typ nebo obecně 1.6Mpi tohohle stáři?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, jim_h napsal:

Ahoj, měl bych na vás dotaz ohledně koupě O2 v kombíku 1.6 MPi. Konkrétně koukám na tento inzerát:

 

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/19128770?goFrom=list

 

Jedná se o dovoz z DE, hlavní otazník pro mě je asi nízký nájezd km, jestli může být reálný. Zaplatil jsem si CarVertical, ale ale ten mi nic nenašel. Co se týče km, tak jsou jenom dva záznamy 2006 - 16km a letos v dubnu těch 126xxx. Máte někdo podobné zkušenosti, že by se o autu nic nevědělo, i když se tváří, že prvních pár let možná jezdil do autorizovaného servisu? Je něco, co by vás vyloženě odradilo od koupě? Auto plánuji pro manželku jako druhé auto do rodiny, takže roční nájezd cca 3tis a většinou pojezdy po městě + párkrát ročně na chatu. Předem děkuji za rady.

Mám auto z DE, nyní najeto 270 000 a pedály mám v lepším stavu, auto jsem prověřoval přes CEBIU a to by ses divil co se dozvíš, zápis mám i z DE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem prvně zkusil ověření přes Carvertical. Někde jsem četl, že je to lepší pro dovozová auta. A Cebia je lepší pro auta koupená a provozovaná v Čechách.  Cebia mi přijde více férová v tom, že ti dopředu ukáže kolik záznamů a v jakém časovém úseku pro dané auto má. Tam jsem viděl, že nic není, tak jsem zkusil Carvertical a tam vůbec nic... Existuje pro němce nějaká služba jako https://www.kontrolatachometru.cz/ pro české auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Taky sháním nějakou pěknou dvojkovou Octávii místo naši dosluhující Fabie. Nemáte tip na nějaký pěkný kousek? Bude převážně jezdit krátké trasy po městě, pár krát do roka trasa Ostrava - Praha a tak jednou ročně někde na dovolenou cca 1000km tam a 1000 zpět.

Výbava stačí klima, tempomat a okna v el., důležitý je stav.

Limit max 200tis

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

No, pán mi teď napsal, že to je prý bez dpf a že mi vyfotí štítek výbavy z kufru, tak uvidím.

 

Platí i pro facelift níže uvedené fakta, jakože kódy motoru ? (Pokud jsem je vypsal správně)

 

Výroba motorů 1.9 tdi PD 2004-2010.

BJB bez dpf Euro 3

BKC bez dpf Euro 4

BXE bez dpf Euro 4, problém s ojničními šály či šrouby

BLS s dpf Euro 4

 

Dá se vůbec dnes ještě sehnat nějaký hezký dvojkový kus v nějakém přijatelném stavu, s odpovídajícím kódem motoru ? Vychází mi z toho nejlépe motor BKC, BJB.

Editováno: , autor: sol.luk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Sorry za pozdní odpověď, na auto jsem ani nejel, protože jsem si všiml těch věcí, co už byly patrné z fotek ... (pravé zadní dveře promáčklé, pravé přední dveře mají nerovnou linii spodní hrany, levý práh uprostřed je promáčklý a nepasuje mi zadní nárazník v místě pod světly. A navíc, v dnešní zvrácené době, kdy stojí taková auta ranec je tohle inzerované za "nižší" částku na to, jakou to má výbavu.

 

Dá se dnes ještě něco takového vůbec sehnat v dobrém stavu ? Jde mi o vozidlo bez dpf.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A opět já, mohli by jste mi prosím říct Váš názor, na tyhle dvě auta ? Obě jsou už dražší a říkám si, jestli má cenu na ně vůbec jet. Nicméně vypadají hezky. 

Ještě jednou díky za poradnu, jak na mimibazaru :-D 

 

https://auto.bazos.cz/inzerat/148781680/skoda-octavia-19-tdi-77kw-cz-puvod-bez-dpf-elegance.php

 

https://auto.bazos.cz/inzerat/148623082/skoda-octavia-19tdi-77kw.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

první je vymazán, ta druhá .....  no ty vole, ty ceny aut jsou strašidelný.

Pro porovnání, před třemi a půl roky jsem koupil  svoji 2012 za 185. Někdo se možná pousměje nad obsahem, ale je to 77kw stejných jako tato 1,9 a za jízdy je v autě ticho, výbava oproti této + bluetooth, multivolant, šíbr, DSG..... a o 60tis méně na tachometru

Jako už dlouho jsem po autech nekoukal, ale ta cena na 12 roků je děsivá

 

Jen pro zajímavost jsem strávil 5minut hledáním a za stejný prachy by mě spíš nadchlo tohle https://www.skodaplus.cz/Car/1852283/skoda-octavia-combi-1-6-77-kw-ambition-plus/?isUsed=true&make=brand_32&model=model_404&priceRangeTo=200000&carsOrderBy=FIRST_REGISTRATION_DESC&isSkodaPlus=true&isOneYearCar=true 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za pomoc, souhlasím, že nynější ceny za ojeté auta jsou vyšroubované do nebes. Ale nebude ještě hůř ? 

K odkazu, který uvádíš.... no, řekněme že nejsem příznivec motoru 1.6 tdi a především se chci vyvarovat dpf. Auto chci sice pro zábavu, na výlety. Ale na jeden výlet, s bídou týdně, vychází několik jízd támhle do obchodu, támhle do města atd. a nechci být otrokem auta, abych se mu podřizoval a jezdil tak, aby dokončoval kremace. A proto se taky dívám i na japonská auta, nicméně ceny za ně jsou ještě vyšší, a co si budeme povídat, né každý japonec je interiérem hezký na oko (poohlížím se po Mazdě 6 nebo Toyota Avensis. Honda Accord je nad můj rozpočet).

 

Vážím si Vaší pomoci a rad, páč jsem na auta docela bambus.

 

Btw. škodaplus, dá se tomu alespoň trochu věřit, nebo to je jenom naleštěná bída ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...