Přejít na obsah

1.4 TSI RS spotreba oleje


Doporučené příspěvky

Dolial si olej, tak to je znovu v poriadku.

180 koňová verzia 1.4 TSI je tým známa, a vzhľadom na to že to je 0,12 litra na 1000 km, servis ti asi povie že je to v norme.

Teraz je ten motor nový, resp. od výroby tam je pravdepodobne olej 5W-30, tak by som to neriešil, len na tvojom mieste by som častejšie kontroloval hladinu oleja. Keď budeš mať 10000 km, tak ho vymeň za 0W-40 alebo 5W-40, možno tá spotreba oleja ešte klesne.
Inak keď už si si kúpil Fabiu RS, tak sa čudujem že si o tomto nevedel, lebo píše sa o tom všade, a podobnú skúsenosť majú aj majitelia VW Polo GTI a Seat Ibiza Cupra.

 

P.s.: Ak by ti to moc vadilo, som ochotný sa obetovať a vymeniť moju overenú, nadštandardne servisovanú a osvedčenú 1.2 TSI do ktorej netreba dolievať olej za tvoju RS a dostaneš zadarmo ďalšiu sadu diskov a pneumatík.  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-98:  :kol-98:  :kol-98:  :specool:  :D

 

Ale pokud by si nechtěl "nadštandardne servisovanú a osvedčenú 1.2 TSI do ktorej netreba dolievať" a chtěl dát na ověřené a dobře zajeté auto s vysokou spolehlivostí, mohu nabídnout na výměnu krásnou vínovou jako novou  nebouranou a téměř olej nepožírající Felicii  :kol-28: , máme ji teď doma trošku navíc...

 

Edit: aaaaa samozřejmě je k ní také sada dalších gum i s diskama 

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepac, neviem asi som zle pozeral ale nevsimol som si, ze by mi niekto uz odpovedal. ale ok, nechajme to tak. temu si daj kam chces. chcel som len poradit kedze nemam s takymito zalezitostami skusenosti a dufal som, ze sa tu najde niekto, kto uz podobny problem riesil. aspon by som vedel ako v servise reagovat a kam ich nasmerovat ...  

 

... v poslednej dobe mam pocit, ze pristup ludi, ktori spravuju toto forum je presne taky isty ako pristup ludi v servisoch skody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolial si olej, tak to je znovu v poriadku.

180 koňová verzia 1.4 TSI je tým známa, a vzhľadom na to že to je 0,12 litra na 1000 km, servis ti asi povie že je to v norme.

Teraz je ten motor nový, resp. od výroby tam je pravdepodobne olej 5W-30, tak by som to neriešil, len na tvojom mieste by som častejšie kontroloval hladinu oleja. Keď budeš mať 10000 km, tak ho vymeň za 0W-40 alebo 5W-40, možno tá spotreba oleja ešte klesne.

Inak keď už si si kúpil Fabiu RS, tak sa čudujem že si o tomto nevedel, lebo píše sa o tom všade, a podobnú skúsenosť majú aj majitelia VW Polo GTI a Seat Ibiza Cupra.

 

P.s.: Ak by ti to moc vadilo, som ochotný sa obetovať a vymeniť moju overenú, nadštandardne servisovanú a osvedčenú 1.2 TSI do ktorej netreba dolievať olej za tvoju RS a dostaneš zadarmo ďalšiu sadu diskov a pneumatík.  :kol-31:

 

:D diky za navrh...znie to lakavo ale asi radsej budem dolievat ten olej castejsie :D

 

kazdopadne diky za radu. nemam s tym zatial skusenosti. nieco som o tom pocul ale bol som v tom, ze to je problem skor len konkretnych aut s nejakou poruchou. kazdopadne, asi to dam skontrolovat aj v servise a uvidim co mi povedia. je tam toho viac, co je na reklamacku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš se hned "paprčiť", vždyť si sem svůj dotaz dal dnes v 19:56 a při počtu RS zde na foru přece nemůžeš očekávat, že hned někdo odpoví. Navíc, jak jsem psal, nahoře Slavomil Nosko řešil stejný problém s olejem = výměna pístních kroužků... Jiní píší, že se spotřeba oleje usadila po najetí určitého počtu km. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš se hned "paprčiť", vždyť si sem svůj dotaz dal dnes v 19:56 a při počtu RS zde na foru přece nemůžeš očekávat, že hned někdo odpoví. Navíc, jak jsem psal, nahoře Slavomil Nosko řešil stejný problém s olejem = výměna pístních kroužků... Jiní píší, že se spotřeba oleje usadila po najetí určitého počtu km. :kol-32:

 

ved v poriadku ale ja som nikde nepisal, ze ocakavam odpoved hned. no nic, nechajme to tak, ved je to vlastne uplne jedno. uvidim co mi povedia v servise (aj ked asi viem co) a dam vediet. mozno dovtedy niekto, kto s tym ma skusenost ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Případně se drž rady, co ti dal v druhém tématu Ivan Horváth - tím ovšem nemyslím tu výměnu auta. :kol-47:

 

:kol-74:  Ty si zlý, už som ho skoro ukecal na výmenu a mohol som mať RS-ko a ty tu takto podkopávaš moju snahu...  kol2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte priatelia,

 

Tak po nejakom case som tu zasa, kedze mi pisal jeden z Vas nech sa s nim poradim o rady a prave teraz riesim zasa problem so spotrebou oleja tak preco nenapisat. Dnes ma moje auto najazdenych 63 000 km, a ma za sebou velky servis po 60tkm. A zasa to zere olej. Tak som to odniesol do servisu, nech sa na to pozru znova. Scenar taky isty ako predtym, nejaky sajrajt mi ide z vyfuku, presne ako na obrazku z pred roka. Upozornil som ich, ze asi to budu zasa tie piestne kruzky, ale povedali, ze to preveria u importera. Na druhy den mi volali, ze importer im odporucil vymenit sacie koleno a este daco v sani, kedze pri tomto pretlakovanom motore je obcas aj podtlak - pri podradeni a brzdeni naraz a vtedy sa vysava zo systemu olej a nasaje sa potom so vzdychom do spalovania a tym padom tie sadze (spaleny olej) idu von vyfukom. - opisal som to laicky, ako som to pochopil z ich vysvetlenia, tak ma tu potom neukrizujte, ze som to nenapisal uplne presne, ale zakladna idea je asi taka. Inak auto je super a velmi som spokojny, pretoze vela muziky za malo penazi ;)

 

S pozdravom,

 

SN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-74:  Ty si zlý, už som ho skoro ukecal na výmenu a mohol som mať RS-ko a ty tu takto podkopávaš moju snahu...  kol2

Tak promiň, jsem nevěděl, že to bereš tak vážně. :kol-45:

Slavomile Nosko - můžeš napsat jak provozuješ svoje RSo? Kde převážně jezdíš (město, dálnice, atd.) a jakým stylem (časté využívání 180 koní na plný plyn apod.)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pawouk,

 

RSko vyuzivam uplne normalne. Ranne jazdy do prace a poobedne z prace, pridavam ked treba, ale malokedy idem nad 5000ot/min. Vacsina casu je to iba normalny automat. Za tymi chybami co som popisal nie je znicenie motora, skor jeho prirodzene vady, kedze je to auto z roku 2010. Inak, dnes mi volali zo servisu, ze vymenili sanie a aj hadice, takze hadam sa uz problem fixne -> a ked nie, tak zaruka to isti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim,

 

Tak zasa prihodime nejake info. 2.6.13 som isiel zasa do servisu s autom, pretoze 1000km po vymene sania sa zasa rozsvietila kontrolka oleja - a uz ma to nahnevalo. Samozrejme zasa som si popocuval, ze ako vsetko musia odmerat a prevazit atd ... a aby som to nenatahoval, tak pri 64500:

 

Vahova skuska oleja: 0,58l/1000 km - nad normu

Kontrola tlakov - zla kompresia na prvom valci

Kontrola motora - zodrany piestny kruzok na prvom valci, vela karbonu a poskrkany treti valec.

 

----------

Spolu: vymena celeho motora po tretej reklamacii na spotrebu oleja

 

Na buduci tyzden to bude hotove, tak dufam, ze sa tato zavada nacisto uzavrie. Pre ostatnych, reklamujte, pokym je v zaruke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toz pak dej vedet, jestli to pomohlo. Jsou lidi, co jim motor menili i 3x a nepomohlo nic. VW v podstate stale tape a nevi poradne co s tim. Olej zere drive ci pozdeji skoro kazdy tento motor i kdyz s tim novejsim CTHE je to pry trochu lepsi. Na britskem foru briskoda.net je takovych jako ty desitky. Ale spis si to tam ani necti, jeste by ses rozcilil a chtel to auto hodit z mostu. O spotrebe oleje u RS je tam nekolik stostrankovych topicu bez jednoznacneho vyreseni, byt jak rikam u tech novejsich motoru je to pry lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnez je znacna sance, ze to auto bude mit ten stejny problem s olejem, ktery je popsan v tomto topicu, ale uz neni v zaruce. On to opravdu neni nejaky vzacny problem u par aut. Koupit ojete RS je diky tomu v podstate totalni blaznovstvi, protoze to pochopitelne pri koupi neni sance odhalit. To by ti to auto museli pujcit alespon na 500km.

 

Btw. myslel jsem ze RS mela vzdy automatickou klimu seriove? Nebo drive ne?

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

Takze iba info na doplnenie. Uz par dni jazdim s novym motorom. Auto ide o poznanie zivsie, uz ziadne trhanie pri starte a je to tichsie. Zatial som najazdil iba nejakych 200km, takze nemam nejake realne skusenosti so spotrebou oleja, ale do konca mesiaca by som mal mat najazdenych nejakych 4000km, tak potom ked bude problem sa ozvem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...