Přejít na obsah

1.8 T netáhne, ztráta výkonu


FerdaII

Doporučené příspěvky

Gus: Bylo to nějakých cca 15 000 s tím, že škodovce vrátím to svoje starý...

----------------------------------

Jinak kdyby to někoho zajímalo, nové turbo NEPOMOHLO, jen to bylo vyhozených 15 tisíc kč. Byly jediné 2 změny, které se konaly:

1. Turbo víc píská při zátahu (to mi teda vůbec nevadí;))

2. Změnila se charakteristika výkonu. Předtím to netáhlo do 3000ot a pak to neskutečně vystřelilo a tahalo do sedaček.

Teď? Táhne už od 2300ot. a táhne pořád stejně a o to míň. Už to není taková zábava, ale je to na pohodovější ježdění, že se nemusí tolik točit.

Nicméně jsme pár dní na to "vyčistili" váhu vzduchu. Tím čištěním jsme jí zničili, ale víme, že pak to auto jelo a nepadalo to,akorát mi nešlo ESP...zajímavý...

Koupili jsme tedy novou (opět vrácením staré a nová vyšla cca na 2500kč) a auto má teď najeto cca 1000km od té doby a (musím zaklepat) stále drží bez jediného problému.

pozitiva: konečně to zase jezdí, táhne od nižších otáček

negativa: vyhozený prachy za turbo a ztráta toho náhlého "dízlovského" zatažení do sedaček...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsme vyndali turbo a ta vrtulka se při tlaku zadrhávala o kraj, takže je po turbu. Už mám objednané nové ze škodovky s dvouletou zárukou...Takže snad do týdne bude namontováno a DOUFÁM, že bude vše OK....

taky byla varianta dát jiné vstřiky, software a turbo z USA a měl bych 240-250 koní z RS ;)

to byla HODNĚ LÁKAVÁ varianta....ovšem by se to třeba mohlo srát dál a to bych vážně nechtěl :(

Ahoj .. četl jsem to tu docela bedlivě .. nechtěl jsem ti do toho kecat ale ta akce s novím turbem se mi nezdála už od začátku... ale kdo ví...

Jinak jsem nepochopil v tomto příspěvku jaká vrtulka se ti zadrhávala... tam se nemá co zadrhovat... max se může zadrhnout ventil co odpouští tlak .. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ta jediná vrtulka co tam je. Ona měla vůli (ale správně tam má mít taky vůli...), to byl důvod našeho podezření. Ovšem u nového se to nestalo až tolik.

U toho starého stačilo trochu přitlačit a vrtulka se přirazila až ke straně toho turba a začala pískat nebo se pak i zadrhla...

Každopádně to turbem nebylo. Jediný co mě uklidňuje je to, že bylo jetý a že mi říkali, že stejně dřív nebo později odejde.....

jenom to co nechápu je to, proč to teď táhne od cca 2300ot a míň a předtím od cca 3000 ale víc to tlačilo???

(fotografie vypůjčena z netu, neukazuje moje turbo)

post-14636-1233653217_thumb.jpg

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turbo jsme si měnili sami, takže o tom pochybuji...

a před výměnou to jelo tak, jak jsem psal...a mezi tím probíhalo akorát načtení a mazání chyb přes VAG

vrtulky či lopatky jsou u turba vždy dvě ;) .. mněnily sami... tak to jste si docela mákly co..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak já vím prostě o tý co je vidět, viz foto :-)

Celkem jo, no vyndavání...asi 4-5 hodin práce, nandavání vpodstatě to samý....

muselo se toho vyndat fakt hodně jak zezvrchu (sání, hadičky, ...), tak věci dole (výfuk, kardan (teď nevím jestli to byl kardan nebo ne, prostě to ke kolu :)) )

já jsem naštěstí hlavní technik nebyl a byl jsem jen takovej podavač, ale dost jsem se na tom naučil...

příště by se možná spíš vyndal motor celej i s turbem a pak zandal...jestli by to nebylo rychlejší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak já vím prostě o tý co je vidět, viz foto :-)

Celkem jo, no vyndavání...asi 4-5 hodin práce, nandavání vpodstatě to samý....

muselo se toho vyndat fakt hodně jak zezvrchu (sání, hadičky, ...), tak věci dole (výfuk, kardan (teď nevím jestli to byl kardan nebo ne, prostě to ke kolu :)) )

já jsem naštěstí hlavní technik nebyl a byl jsem jen takovej podavač, ale dost jsem se na tom naučil...

příště by se možná spíš vyndal motor celej i s turbem a pak zandal...jestli by to nebylo rychlejší...

to možná i jo.... je to hodně práce a přístup....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nazdarek škodováci,kdo mě prosím poradí,mám problém s výkonem,jednou tahne už od 2300 otáček a pak zas ne,prostě nejde za plynem.Při vytočení

třeba 2stupně na 5500 ot. a při přeřazení na 3 cítím tak 2,3 vteřiny nic a pak se teprve chytne.Podtl.hadice v pořádku.VAG mi hází chybu,že prý přepouštěcí ventil turba vadný,ale po výměně žádná změna,tak zpátky starý,ale po chvili se rozvítí el.motoru.Po VAG -ventil-mech.závada.Nevim,někdo mi říká,že mám

načatý turbo,mám najeto cca 198000km.Mám tam Blowventil,ale origo 110kw,o čipu uvažuji,ale potřebuju toto odstranit.Prosím poraďte,Dík ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skontroluj tesnost sania od turba, odvetranie bloku motora a vsetky podtlaky. ak bude toto dobre tak by som to podla toho co pises videl v tom blowoff ventile..... mozno. mozno je zle nadstaveny

Díky za radu,ale ten blowoff ventil asi nejde ladit,koupil jsem ho na tuning srazu cca za 1000kc,nevim,skusim tam dát zpátky origo a uvidíme,já tomu nevěřím,že to bude tím,uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím, mám Octavii 1.8T benzín a hledal jsem zde můj problém a bohužel jsem nikde nenašel odpověď a proto bych vás chtěl poprosit o váš názor, popř. o radu. Při sešlápnutí plyn. pedálu mi auto normálně jede, při cca. 2000 otáčkách se zapne turbo (začne "pískat") a auto normálně vyrazí. Ale poslední dobou se mi začalo stávat to, že ve 2000 otáčkách turbo začne "pískat", ale auto jede jako by tam žáné tubo nebylo. Tudíž vůbec netáhne. Prosím o radu, popř. o odkaz s řešením mého problému. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemas to cipovane? Pretoze ked mas dlhsiu dobu chip, tak ti mohla odist n75 ventil. Je to ebc, ovladac tlaku turba, mimo ine urcuje otvaranie wastegate a teda tlaku akym turbo tlaci. Skus ho vymenit za rovnaky kus co mas, ale novy. Najdes ho lahko, nachadza sa pri blowoff ventile a idu do neho 3 trubicky a jeden kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

hledal jsem jak jsem mohl, ale přímo moji závadu jsem nenašel.

Motor se začal ze dne na den chovst divně. ( behem 200 km )

Je to 1.8T + chip sportmotor na 136kW. 118 000 km , 10 000 po cipu, doted uplne v pohode.

Auto jede v pořádku, ale jakmile motor roztočím a chci po nšm výkon, tak po cca 3 min zacne cukat a nema vykon plny.

Chova se to jakoby dochazel benzin, ale benzin v nadrzi je. Zkousel jsem i jiny a benzin a nepomohlo to ( resp pomohlo jen na prvnich par km ).

Jakmile to zacne cukat tak uz to cuka i pri lehkem plynu, resp jakmile zastavim motor ma tendenci dusit se az zdechne ( ne vzdy, nekdy se da rozslapat )

Dalsi startovani je potreba podporit plynem a protocit motor. Po teto udalosti muze vse zase jezdit uplne v poradku, ale ne porad :disgust:

Napadl me filtr paliva ucpany nejakou srackou, ale vetsinou beru OMV nebo Shell. Turbo piska jak ma a tah je taky dobry ( az do cukani ),

Hadice v motoru jsem prosel a nikde nevypada ze by podsavali. K motoru se chovam slusne resp nechavam ho prohrat a pak i vychladnout, ale

samozrejme ze mu i nalozim sadu :-)

Co s tim ? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemas to cipovane? Pretoze ked mas dlhsiu dobu chip, tak ti mohla odist n75 ventil. Je to ebc, ovladac tlaku turba, mimo ine urcuje otvaranie wastegate a teda tlaku akym turbo tlaci. Skus ho vymenit za rovnaky kus co mas, ale novy. Najdes ho lahko, nachadza sa pri blowoff ventile a idu do neho 3 trubicky a jeden kabel.

Ne, ne, chip nemam, take Tobe diky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám Octavii 1.8T benzín a hledal jsem zde můj problém a bohužel jsem nikde nenašel odpověď a proto bych vás chtěl poprosit o váš názor, popř. o radu. Při sešlápnutí plyn. pedálu mi auto normálně jede, při cca. 2000 otáčkách se zapne turbo (začne "pískat") a auto normálně vyrazí. Ale poslední dobou se mi začalo stávat to, že ve 2000 otáčkách turbo začne "pískat", ale auto jede jako by tam žáné tubo nebylo. Tudíž vůbec netáhne. Prosím o radu, popř. o odkaz s řešením mého problému. Díky za odpověď.

čago 1,8 T mam v práci a byla to tlaková hadice turba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar už se ti to podařilo vyřešit?Mám stejný problém akorát u RS zkoušel jsem všechno možný a pořád nic.Auto odspodu vůbec nejede ve 3000 zabere ve 3500 malý pytel a pak už jede normálně.Jestli je to turbo si nejsem jistý protože ta regulace funguje trochu jinak než u tdi.Hadice všechno v poho, n75 vyzkoušený tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ač je to divné, tak kdyby měl někdo jednou stejný problém pomohlo následující:

- vyjetí benzínu a následné použití "kvalitního benzínu" + aditivum na čištění trysek

- výměna palivového filtru

po těchto úpravách je motor klidný zase jako předtím

benzín v nádrži nebyl z žádné noname benzínky, ale dneska nikdo neví. Už jezdím jen na 100 oktan OMV

a motor si jen šepotá ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, svou Octavii 1.8T AGU, rv2001, jsem koupil teprve nedávno, auto ale pravděpodobně nejede tak, jak by s tímto motorem jet mělo. V nízkých otáčkách je auto líné a netáhne, ani necítím, kdy turbo zabere, aby to pořádně jelo, musím to dost točit. Z nuly na stovku se třeba dostanu rychle, nicméně 80-120 na pětku dá za nějakých 15,5s což už je dost slabé, četl jsem, že by to mělo být kolem 10s. Auto jinak jede normálně, necuká, maximálka je OK a spotřeba taky v normě. Auto má najeto 164 tis. Předpokládám, že to bude něco okolo turba, hadice jsem vizuálně kontroloval, ale nic jsem nenašel. Napadá někoho něco? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...