Přejít na obsah

Rozvody


Diesel

Doporučené příspěvky

Zdarec. Mám na Vás dotaz ohledně tipu rozvodu u Feliny 1.3 R.v. 1996.Zda tam je řetěz nebo řemen.Je to pro kámoše neb já mám octu.Tak mě prosím nekamenujte za takovouto základní neznalost.Předem díky za vysvětlení :huh:

1,3 má vždy řetěz!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ano na mojí bývalé felině 1.3 loni Najeto 120000 Km. Žralo to olej a tak se měnili pístní kroužky a zjistilo se, že je vytahanej řetěz a vůle v ozubených kolech ( kladkách ) pěkně to klepalo a tak se to měnilo. Motor měl jinší lepší zvuk a trochu se to zlepšilo.

..............................

Škoda Fabia 1.4 MPi 50 kW 2001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

:feve:potrebuji nutne poradit..na internetu jsem to nenasl.Mam rozdelany motor na kterem chci mnenit rozvodovy retez jedna se o motor 1.3 mpi50kw...felicie byla rocnik 97ale nevim ktery mesic a pry je se tam od 8 mesice rv 97..neco zmenilo..potreboval bych vedet v cem je rozdil a nebo jestli ma ten motor nakej kod nebo neco podle ceho zjistim kterej mesic je vyrobenej predem diky.... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobré odpoledne,tak opět žádám o radu.Koupil jsem si na internetu rozvodový řetěz.ODKAZ .Podlé stránky by to mělo být na felicie 98-01.Ale na jaký typ motoru na internetu nepíšou tak jsem myslel že je to jedno a že to bude určitě i na mojí feldu(1.3 mpi rv 2000,50kw).

Příjde balíček,otevřu krabičku a v návodu se dočtu že "tato souprava soukolí rozvodu s řetězem je určena pro motory typ 791.135,791.135 mpi a 791.136mpi-model 98."Já mám ale motor podle techničáku typ- 781.136 M .

Má někdo zkušenost aby rozvodový řetěz pasoval i do motoru který není v návodu uvedena fungovalo to?Zrovna tady když psali na internetu 98-01 tak me to docela naštvalo..

A.Hlaváček :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"tato souprava soukolí rozvodu s řetězem je určena pro motory typ 791.135,791.135 mpi a 791.136mpi-model 98"

já mám v techničáku 781.135 M,né 791.136mpi...koukal jsem na internetu na inzeráty a oba ty mootory-jak 781.136M tak 791.136M se vyráběly zřejmě až do konce výroby.No mě by zajímalo jaký je mezi nimi rozdíl.Protože v hodnotách žádnej,oba 50 kW.Nechci vyhodit peníze takže tam ty rozvody asi šoupnu...nebo co mi ještě poradíte :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody budou pasovat na 100% :palec2: ..rozhodující je druhá část toho čísla motoru,tedy 135M (40kW) nebo 136M (50kW),první část toho čísla značí "číslo modelu",co si pod tím představit nevím..každopádně mám taky Mpi 50kW,číslo motoru také 781.136 M..

Jinak pro upřesnění,motory typu 135M a 136M mají oproti předchozím jiný průměr klikové hřídele právě v části osazení rozvodu,starší měly o 2mm větší průměr.(nejsem si úplně jistý ale snad to je u Mpi 30mm,starší 32mm...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...