Přejít na obsah

Handsfree + SD/AUX/USB adaper pro OEM radia


Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Pánové já vám nějak nevím, ale koupil jsem si tu krabičku co jste doporučovali a ta kvalita zvuku je otřesná. Pokud písnička trošku basuje tak se to nedá poslouchat (není to ani z poloviny tak kvalitní jako obyčejný příjem FM rádia). Skoro mi to přijde jako by nefungovala "výhybka" a posílalo to basy do výškových reproduktorů. Nemáte někdo nějakou radu co s tím? 

 

Děkuji,

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem toto: 
http://stualarm.cz/p...-iso/aux-vstup/
 
Ale už jsem příšel na to v čem byl zakopaný pes (s pomocí dodavatele). Tahle "krabička" totiž má několik konektorů. 
 
1) Připojení k rádiu (modrý)
2) Připojení cd měniče (červený)

3) Zem (černý kabel s "očkem")
 
+ další dva (každý na jednom kabelu; černý; bílý). Tyhle dva konektory se dají vzájemně propojit a dodavatel mi vysvětlil, že v některých autech to prostě nějak "blbne" a pokud se tohle děje tak je potřeba ty dva konektory propojit (jsou to černý a bílý drát, zakončené konektorem v bužírce) a bude to fungovat normálně. To jsem udělal a opravdu už to jede tak jak má.
 
 
 
Nicméně jsem narazil na další problém. Tahle "krabička" má i "AUX" vstup. Ten se mi ale bohužel nepodařilo rozchodit. Opět dodavatel radil, že AUX se na "krabičce" aktivuje pouze pokud je odpojeno zařízení USB. Tak jsem tedy z krabičky odpojil FLASH disk, připojil telefon na AUX ale bohužel, nic nebylo slyšet. (Tohle jsem zkoušel na všechny způsoby tj. odpojit FLASH disk až po přepnutí na "CD", před přepnutím, před zapnutím rádia, ... a nic nepomohlo).
 
Rozchodil to už někdo z Vás ?.

 

//EDIT: Oprava formátování.

Editováno: , autor: Prochy20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já bych to celý řešil úplně jinak - výměnou celého radia, než furt vymýšlet nějaké redukce, přechodky, adaptéry, dekodéry.

Ty rádia origo jsou prostě starý, nic to neumí a kvalita v háji. Před deseti lety dejme tomu dobrý (i když ne TOP), ale dnes vůbec...

Přehraješ si na tom i DVD, můžeš na to napojit zpětnou kameru, na některá i napojit telefon, atd.atd.

O tom se kdysi soudruhům ve škodovce mohlo jen zdát...

Kdyby někdo chtěl, tohle moje je na prodej...

http://www.sonicelectronix.com/item_17557_JVC-KW-AVX720.html

post-79770-0-41899800-1379076214_thumb.j

post-79770-0-22238100-1379076226_thumb.j

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SUP1: Přesně (až na toho obyč supa... žádný superb není obyč, dle mě :) ) jak říká brc.majkl: Pokud máš v autě maxidot + multifunkční volant tak si výměnu rádia rozmyslíš... Ono je to poměrně pohodlné a i docela užitečné (jak ovládání z volantu tak maxidot). Zatím jsem bohužel nenašel rádio, které by umělo komunikovat s maxidotem (nebo alespoň nějaký převaděč, adaptér, ...). 

 

Komunikace s ovládáním volantu jako takovým už více-méně není problém. Na trhu jsou rádia, která toto umí nebo ke kterým lze dokoupit adaptér a tím je to "naučit"... S maxidotem je to horší... Viděl jsem pár lidí, kteří se snažili maxidot programovat (jakože vlastní texty, nebo tak) a nic z toho co jsem objevil nenabízelo komunikaci s rádiem (a to jakýmkoliv způsobem). Dle mého názoru je tohle záležitost toho rádia jestli má "sběrnici", po které vysílá signál o aktuálně přehrávaném médiu, což kromě originál rádií pro auta s maxidotem (nebo jeho obdobama) žádné nemá (nebo jsem ho nenašel). 

 

Pokud by existovalo lepší využití pro "horní" část maxidotu, než je zobrazování informací z rádia (jako třeba zobrazování vlastních textů na základě logických vstupů (třeba pokud máš v autě něco dodělávanýho a spínáš to vypínačem, tak že bys při zapnutí přivedl logickou jedničku na vstup něčeho co by ovládalo maxidot a to by rozsvítilo text "to a ono se zaplo")) pak by tenhle "problém" odpadl a stačilo by rádio s ovládáním na volantu...

 

Ale jak říkáš, pokud by existovalo rádio, které by toto umělo tak není o čem a hned bych měnil, rádio symfony skutečně není nic extra (nejspíš by to bylo i levnější než celkový náklady na tyhle workaroundy). 

 

Prochy20.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nejakou takovou krabicku mam a pouzivam vyhradne AUX. Prepina se do nej tak, ze se na radiu zvoli CD, prepne se zpatky a zvoli se znova CD. Tim se na displeji objevi tusim TRCK 19 a prijima vstup z AUX.

 

Ja jsem s kvalitou z tohohle spokojen. Resim ale problem, ze kdyz nabijim telefon, pronika to reproduktoru ruseni. Docela me to stve. Nemuzu mit zaplou na mobilu napr. zaroven navigaci a hudbu, protoze by mi to vysalo baterku. Zatim jsem ten problem nevyresil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nevyřešíš, prostě starý radio, špatné stínění :kol-31: .

Ovládání na volantu chápu, dejme to, i když...

A maxidot je totální hovadina entou, zase výmysl k ničemu. Na co musím vidět na maxidotu, že poslouchám Impuls, když vím, že ho mám naladěný. Prostě idiotská chujovina k ničemu (naopak to odpoutává pozornost) a jak tu někdo psal, ta část displaye mohla být využita k úplně něčemu jinému. A kdo tvrdí, že kvalita origo radia je dobrá, tak asi neposlouchal kvalitní reprodukci s kvalitním radiem, potažmo ostatními věcmi, jako jsou reproduktory, které jsou SHIT. Už když vidím, jak jsou ty papíráky nanejtovaný v těch dveřích, tak se mi vaří krev v žilách. Ale k věci:

Myslím, že na to, aby si někdo přehrál na origu třeba MP3 stačí FM transmiter, kterej je levnej.

Samozřejmě nesmíš koupit úplně nějakej vietnamskej, ale do 7 kil máš už docela kvalitní. Ideálně s RDS a máš název songu i na displayi.

Běžný laik rozdíl mezi kabelem a FM přenosem nepozná

Narychlo od boku odkaz, jak to vypadá:

http://www.transmitter.sk/45-transmitter-melody.html

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tebou absolutne nesouhlasim! Vyzkousel jsem 2 transmitery a zvuk na bliti. Jedina vec je tato krabicka, zvuk jako z Cd. Maxidot nezobrazuje jen impuls jak rikas a hanis. Ja ho dost pouzivam na navadeni, kdy ukazuje jak daleko je dalsi zmena smeru zatimco na dx jede film pro pritelkyni ci tv. Priorita kazdyho, cemu da prednost, urcite bych to takhle neshazoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SUP1: Tak určitě to je nejrychlejší a nejsnadnější řešení (netaháš žádný kabely, nic, prostě jen vrazíš transmiter do zapalovače a do něj flashku a jedeš).... 

 

Ještě by mě k tomu zajímala jedna věc.... (je to maličko OT, předem se omlouvám). Plánuju si do auta dát vysílačku (neptejte se proč, je to prostě takovej můj sen :D ) a řeším jak jí zapojit (zvukovou část). V autě už totiž mám Hands Free (Parrot) a nikde jsem nenašel informaci o tom, jestli origo rádio symphony umí více než jedno HF (=jestli má vice vstupů) nebo jestli je na tohle nějaké speciální řešení. Nechci to do rádia tahat pomocí AUX (to mi přijde jako hovadina).

 

Děkuju,

 

Prochy20

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak CB má v autě kde kdo, však pohoda, není proč se ptát.

Náhodou dobrá věc, se kterou jsem najezdil přes milion kilometrů a mnohdy mi na desítce kanálu ušetřila peníze :-) a zkrátila tlacháním čas

V tomto případě bych audio výstup ze CB ale netahal do radia, ale využil repro přímo v CB, nebo spíš, což je lepší, externí repro někde schovaný třeba pod palubkou...

slyšet je to dost, u kvalitního síbíčka není problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pánové,

 

tak jsem zažil zajímavou zkušenost s firmou http://stualarm.cz/ - distributor jednotek, jež se řeší v tomhle vlákně. Jednotka mě z nějakého důvodu začala hrozně nekvalitně přehrávat audio - znělo to jako kdybych neměl propojené ty dva kabely (černý + bílý) jak píši nahoře. Tak jsem rádio vyndal a kontroloval kabeláž. Bohužel jsem zjistil, že kabeláž je v pořádku (propojeno) a tedy jsem odhadl, že chyba bude v samotné jednotce. 

 

Volal jsem tedy do firmy stualarm (= původní výrobce jednoty, distribuuje pouze na ičo), oznámil svůj problém. Prodavač byl velice ochotný a nabídl mi výměnu jednotky. Stavil jsem se teda v Praze na pobočce, kde mne doprovodil do auta, jednotku si poslechl, vyměnil za jinou a když slyšel, že s novou je zvuk opět kvalitní tak mi jí nechal a starou si vzal.

 

Všem Vám tedy tuto firmu (i vzhledem k této zkušenosti) doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...