Přejít na obsah

Benzin v oleji 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

Ahoj,nekde uz jsem to tady cetl,ale byl to jen jeden prispevek,ale mysli ze to bude asi vetsi problem,tak jsem zalozil na to tema.

Citite taky benzin v oleji?po precteni tady par prispevku,jsem se docetl,ze to je normalni,ale po zakoupeni sveta motoru-ojetiny,co je ted v prodeji,se tam pise,ze to selhava tesneni u vysokotlakeho cerpadla,kdyz jsem si k tomu cuchnul,tak to byl peknej smrad

najeto 38000 a 9/2010

ujel jsem vydalenost asi 25km a nic se nevyparilo,bylo to citit porad

uz jste to taky nekdo reklamoval? a vysledek?myslim, ze to normalni neni,doted jsem to nemel,uf zase neco!!!

dekuji za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej mi nenarostl,kontroluji ho docela casto,tak jednou tydne,

budu muset do servisu,co kdyz ted delsi trasu nepojedu,tak me tam muze smrdet docela dlouho a muze to nejak nicit mazaci shopnost oleje nebo vlastnosti?ale pred 14 dni jsem jel trasu dlouhou 280km,tak nevim jestli to tesneni u toho vysokotlakeho cerpadla nepovolilo,jak pisi v SM

pak jeste vim,ze pri servisce pri 15tkm mi tam nalili castrol magnetec profesional 5W40 C3 a niceho jsem si nevsiml

ted pri 30tkm mi tam nalili castrol edge 5W40 A3 tak nevim jestli to nemuze byt vlastnosti toho oleje

nevite nekdo,jaky je rozdil v C3 a A3 proc to je udavany na celni strane toho oleje?

take si nejsem jist,ze by 25km nemelo v tomto teple stacit,co potom v zime?myslim,ze se neco potento

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dekuji vsem

porad jsem nad tim premyslel a vzpomel jsem si,ze asi pred rokem,tedy po roce provozu,jsem na tom valecku,pry vysokotlake cerpadlo,ja se v tom moc nevyznam,jsem mel velkou skvrnu,asi od oleje,nebo benzinu,nevim od ceho jineho by to mohlo byt,ale tak nejak jsem se to snazil vycistit,ale moc to neslo,tak ted me napada,ze opravdu by to mohlo byt to tesneni u toho vys. cerpadla,jestli to je teda mozna pricina,to nevim,ale psali to v tom SM tak mozna ano,dale jsem mel skvrnu na tom hlinikovem krytu vpredu motoru,tam je turbodmychadlo,nevite?

Jinak v pondeli pojedu do servisu,tak pak dam vedet a uvidim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám ten stejný problém cítím v oleji benzín... po 4000 tisících mi vždy auto dá hlášku že je málo oleje... bavil jsem se na tohle téma pčímo s mechanikem z autorizáku a říkal že škodovka o téhle závadě ví, že se to normálně opravuje na záruku. Takže tam auto taky dám a uvidíme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

mám Yetík motor 1.2 tsi vyroben 03/2012, po zimě jsem změřil přibytek oleje, v servise mi  nalili nový olej vypustili a zvážili po dalším provozu zjistili příbytek 0,3 l na 1000 km, čekám na vyjádření výrobce, tak uvidíme co to je za zrada, dám tady vědět, přístup v servise ACA  velice solidní, uvidíme jak se zachová výrobce, tak zatím,  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělej si "Kapkový test" oleje. Jde to docela dobře i na obyčejný kancelářský papír, jednu kapku a po rozpití prohlédnout proti světlu. Tabulka na vyhodnocení je tady http://mcu-cz.jimdo.com/použití-a-vyhodnocení/ nebo tady http://mcu-cz.jimdo.com/app/download/3171620751/5182c492%2Fa7497e97ddb36b7c794b6370c83189a2815690ce/Motor_checkup_letak+CZ.pdf?t=1258037107 nebo http://mcu-cz.jimdo.com/ (odkazy se nějak divně vkládají, tak sem jich raději vložil víc)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám Yetík motor 1.2 tsi vyroben 03/2012, po zimě jsem změřil přibytek oleje, v servise mi  nalili nový olej vypustili a zvážili po dalším provozu zjistili příbytek 0,3 l na 1000 km, čekám na vyjádření výrobce, tak uvidíme co to je za zrada, dám tady vědět, přístup v servise ACA  velice solidní, uvidíme jak se zachová výrobce, tak zatím,  

Předpokládám, že jsi minimálně přes tu zimu jezdil většinou jen krátké trasy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mají auto na testování, samozřejmě si myslí, že si tam ten benzín liju sám. Čili ani nesouhlasili s váhovou zkouškou, že s tím budu jezdit já a budu mít zapečetěný motor... I kdyby TSi nebyl takový šmejd, jaký v současnosti je a ještě nějakou dobu i bude, tak bych si ho nekoupil už jen z principu. Protože škodovka ojebala plno lidí tím, že ten šunt pustila na trh. Takže já jsem bez auta, platím nemalé pojištění, ale jezdit můžu MHD. Nebo můžu držet hubu a čekat, až tam budu mít 2 litry benzínu a pak mi motor bouchne, jak se ta směs sama vznítí.

 

Až bude další pokrok v reklamačním řízení, určitě tu hned napíšu. Předpokládám, že do týdne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem o něco chytřejší a dělím se s vámí o další informace. Po provedeném testu v servise zjištěn nárust 0,3 l kapaliny /benzínu/ na 1000 km. Jenom pro zajímavost mám servisní výměnu po 30 000 km, tzn narůst o 9 l v olejové vaně, kdybych to jezdil do konce, co by to udělalalo ??? Po reklamaci a vstřícném přístupu servisu, rozhodl výrobce vyměnit všechny 4 vstříkovače paliva. Děkuji kolegovi "Nováčkovi" za kapkový test. Funguje dobře a opravdu jsem tam přítomnost benzínu v olejei byl schopen vyhodnotit i jako laik. Ještě jednou díky za dobrou radu /jsem teď chytřejší více jak někteří servisáci ha ha /.

Jo jinak jezdím samozřejmně i v zimě a to krátké i delší trasy, bude to tak 60 ku 40. Po výměně vstřikovačů budu nadále sledovat ve spolupráci se servisem a výsledek tady napíšu. Jinak k motoru nemám žádnou připomínku, krásně táhne, spotřeba je solidní, tichší auto jsem ještě neměl, motor fakt není slyšet, tak snad se ty mouchy se vychytají, uživatelský jsem spokojeny i s max rychlostí. Tak se mějte, zatím. :kol-47: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...