Přejít na obsah

Kontrola logu


Ivanek007

Doporučené příspěvky

...Ještě mě napadl BLOW-OFF ventil, jestli není zanesený a neupouší dostatěčně tlak z turba.

No, to je ale KRAVINA!!!

Na 1.9/81kW není nic co by "pouštělo tlak z turba" není!

Prosím tě, kde ty ten BOV máš vůbec namontovaný? :D

Tlak z turba se "pouští" jen u benzínových motorů, kde je škrtící klapka a kde, když se zavře, nemá turbo kde "tlačit", ale u dieslu, rsp. u TDI, nic takového není!

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK,OK, už taky vím, že u TDi BOV není. Ještě jsem se bavil s člověkem co mi čistil turbo, říkal, že lopatky regulace přibrousil, aby se nedřely o šasi. Předpokládal bych, že v tom by už problém být nemusel.

když jsem dal novou váhu vzduchu, tak auto při rozjezdu cukalo, po odpojení EGR cukat přestalo. Nemohla by to být nakonec vývěva, že neutáhne N75 a EGR? Pokud dám nový N75 padá pořád,ale jen v kopci, když dám starý padá i na rovině a při nižších otáčkách.

Zkusim teda udělat lepší log - na 3.st od 1500 do omezovače (nebo do pádu) 3,10,11, ok? Jak dlouho by měl být log zaznamenáván?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tě naštvat nebo urazit, ale dej to někomu kdo tomu rozumí, v tom logu máš plný plyn až od 2772 ot/min do té doby plny plyn nedržíš, z tohohle moc nevyčteš. Tak teda nevím z toho to moc není vidět.

Editováno: , autor: VAG BoBo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím pánové, 
nechtěl jsem zakládat nové téma tak to píšu sem. Může se mi někdo prosím kouknout na log? Padlo to do nouzáku a vypsalo to chybu PLNÍCÍ TLAK, REGULAČNÍ ODCHILKA - SPORADICKY. 
Vyměnil jsem hadičky, udělal zkoušku akčních členů a táhlo od turba chodí volně. 
děkuji za každou radu 

Zde je log: http://ulozto.cz/xjJkKJSA/81kw-01-003-010-011-csv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

ahoj muze se me nekdo podivat na kontrolu vse jem delal v jednom dni a auto je jako by bez tahu pak jsem jeste zjistil ze teplota cidla je nejak nizka a pritom auto bezelo a jezdilo neco pres hodinu a teplota byla komem 65 stupnu na diagnostice na budiku bylo necelich 90
 
na aute jsou nove veci jako : turbo, vaha, vyveva, hadicky, n75,egr ventil ten je zaslepen a stejne hazi chybu : system chyba zpetneho vedeni vyfuk. plynu mez regulace prekrocena

post-90331-0-16733400-1415298795_thumb.j

post-90331-0-83599300-1415298808_thumb.j

post-90331-0-61692500-1415298820_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny. Mám problém s Octávií 1,9 TDi 81 kW r.v. 2002. Auto padá do nouzového režimu. Dle vagu chyba 17965 překročena horní mez plnicího tlaku. Vyměnil jsem kompletně podtlakové hadičky, staré byly zpuchřelé. Do té doby to do nouze nespadlo ani jednou. Po výměně to padá během chvíle. Dle dílenské příručky jsem zkontroloval ventil N75 - v testu akčních členů krásně a slyšitelně cvaká, mezi piny hodnota odporu 16,2 ohmu (měla by být 14-20 ohm). K podtlakové baňce jsem se blíž nedostal, dle pohledu je zrezlá tyčka co vede z baňky. Mohl by se mi případně někdo kdo tomu rozumí podívat na log? Nebude asi úplně nejlepší, ale snad z toho bude něco vidět, resp. z toho určit problém. Trochu mě tam děsí plnicí tlak 2,5 bar.... Potřebuji ještě jezdit než bych vyndal turbo na vyčištění, tak abych ho ještě před tim neodrovnal. Díky

 

http://leteckaposta.cz/476811179  

 

Je to měření č.2, nějak se to tam zamotalo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

čau všichni,

 

mám prosbičku o radu, vím že takových témat je spousta, ale nějak se v tom nevyznám. Řešil jsem problém hvízdajícího turba (chycený ložiska, turbo vyměněno za repasované). Najednou se však víc soustředím na jízdní vlastnosti a zjišťuju, že mi oktávka odspodu netáhne (mizerná akcelerace). Zhruba od 2200 - 2400 otáček zapne turbo a auto "táhne". Vzhledem k tomu, že jsem auto poslední rok šetřil, kvůli tomu špatnýmu turbu, tak nevím, odkdy mi to takhle dělá. Zkoušeli jsme zkontrolovat podtlakový hadičky, nikde nic, váha vzduchu Bosch, měněná před 100.000km, ventil N75 původní (nyní najeto 200.000km). Zkusil jsem hodit auto na Vag a udělat log, ale nevím, jestli jsem ho udělal správně, rozjezd na 1.2. potom na 3. od 1100 do 3.000 otáček, log viz. příloha. Bohužel ho ale neumím číst (nevím jestli váha - něco měří, takže úplně kaput asi ne, nebo jestli by to mohlo být tím ventilem N75). Dávám sem surový soubor *.csv, abyste si to mohli projít celý. Budu vděčný za každý nápad.

 

Auto: Škoda Octavia 1,9 TDi, 66kw, r.v. 2000, najeto 200.000 km, motor ALH

 

Díky Dalibor

 

Teď jsem zkoušel něco vyčíst z toho logu a zdá se mi tam nízký plnící tlak, tak DP říká, zkontroluj magnetický ventil plnícího tlaku N75, pokud je tlak nízký, změř odpor, musí být v rozmezí 25-45 ohmů (já naměřil 17-18).

LOG-01-003-010-011_dalibor.zip

Editováno: , autor: Dalibor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...