Přejít na obsah

Výfuk, výměna...


Wassermann

Doporučené příspěvky

výfuk je spotřební zboží :) a po pár letech a desetitících km je třeba vyměnit.

Zajímalo by mě, odkud škodovka bere ty náhradní výfuky - že by od Bosalu ? nebo od Faurecie ?

kdyby odcházely na autech jenom ty vejfuky - ale takhle drží, a holt odcházejí sedla ventilů, napínáky řetězů a motory žerou olej :)

Není nad kvalitní vejfuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to ráno dal do servisu, že mi ten vejfuk prověřej...tvářil se na to nějak tak divně..... údajně ten vejfuk měnili 1.2 jkám jenom párkrát a prej to je ještě mladý že to musí vydržet a děravej vejfuk musí řvát pořádně.....no prostě soudruh z origo servisu, jsem zvědavej co mi odpoledne řeknou, ale tak na 90 procet mi to vrátěj s tím že je vše vlastně v pořádku (jak už to nečastějc dělávaj) :blink:<_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vejfukl měnil taky po 3,5 roku, ze začátku to vypadalo jak ten tvůj, pak to foukalo i u středního dílu, a nakonec upadnul ten zadní čuráček...

dal jsem neorigo-prostřední a zadní díl:cca 3000,-

Tak zatím to vypadá že to taky ještě nechám ukecali mě, je to takový trošku basovější, ale zatím to ještě nechám....než to upadne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Nedávno jsem prodělal Emise s děravým výfukem a bylo mi řečeno, že je to potřeba vyměnit. Údajně pak chybně vyhodnocuje sonda na výfuku bohatost směsy a tím se zvyšuje spotřeba a ničí se katalyzátor. A také to nemusí emisema projít! Mám díru někde mezi předním a zadním dílem na trubce a auto má hlubší zvuk. Takže přemýšlím o novém origo výfuku. Aktuální cena na 1.4 je 4200,- (přední a zadní díl). Jo a vydržel tam necelých 6 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj přátelé.

Mám dotaz zda výfuky Bosal je originál výrobce nebo druhovýroba .... Jinak mi odešel po 6 letech cca 60tis. km. Čus Tom

Originál vyrábí Faurecia Mnichovo Hradiště. Bosal Brandýs nad Labem je druhovýroba. Bosal jsem kdysi použil na Feldě a vydržel dva roky, takže kvalita nic moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Od pátku mám novej zadní a rovnou i střední díl výfuku od Bosala, ve Spei mi to udělali na počkání a za slušnou cenu. Jen si ted musím trošičku zvyknout na malinko odlišný zvuk neoriginálního výfuku. Nevím jestli je to běžný u Bosala na 1.2, ale usuzuju že to dělá větší zakřivení přímo tý koncový trubky co jde ze zadního tlumiči...ale občas když se tomu přišlápne tak kolem 3 tis ot. tak decentně píská lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miloš: Něco nebylo v pořádku. Nebývá zvykem, aby výfuk na Fabii tak rychle odešel. Já osobně bych nahradil originál zase originálem. Přikládám fotku zadního dílu výfuku z mého auta po pěti letech provozu.

post-25-1184825616_thumb.jpg

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pava: možná jsem si to způsobil sám.... byl jsem nucenej určitou dobu i v zimně tak rok ke hrozně krátkým jízdám. Nejspíš se asi uvnitř vysrážela voda a pak tam zůstala. Ale měli jsme to ve spei na heveru o pravdu ten zadní tlumič i když se do něj bouchlo tak prostě chrastil vevnitř....z venku byl ještě docela dobrej...ale vnitřek napwd. Byl jsem i v origo servisech, ale abych pravdu řek moc se jim do toho nechtělo na HTPčku měnit výfuk...když jich údajně dělali jen pár...., uvidíme co ten Bosal, zatím jsem spokojenej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná už jsem tak trochu paranoidní a hledám chyby kde nejsou, ale jaký máte zkušenosti pokud někdo máte neorigo vejfuk na fábce. Štve mě, že úplně ten konec výfuku v podstatě ta trubka co je zahnutá k zemi občas nejspíš proudem vzduch z výfuku a proudem vzduchu z okolí trošičku píská...prostě píštala, přece jen to víc směrovaný do země než originál? <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nemam foto jako pava, ale po 45 tis. km je muj zadni dil vyfuku bez prehaneni jen spinavej. Ani stopa po rzi, auto projelo 2 zimy.

Navic na originalni vyfuk (koupeny jako nahradni dil) je ted 4 roky zaruka.

Milos: No o tom to bohuzel je - zadna druhovyroba neudela vyfuk jako original (pokud to neni stejny vyrobce). Staci male odlisnosti v konstrukci, zakriveni nebo prumer trubek a rozdilnej zvuk nebo piskani je na svete.

Vyfuk (ac se to nemusi zdat) je hodne slozita vec a odlisnostmi muze dochazet k ruznym projevum. Pokud je to jen zvuk, bud rad, ono muze dojit i treba na spotrebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick: Spotřeba je naštěstí v pohodě, stejná jako před tím, možná i trošičku lepší než s tím poškozeným zadním kusem. S tím pískáním se ještě pokusím tenhle týden stavit ve Spei kde mi to montovali, přišli mi docela solidní.

Nevím jak kvalitní je bosal na fabce ale na feldě mel výfuk od bosalu poloviční váhu než original a bylo to pak znát kolem 3-4tis otáček kdy se více ozíval.V autě pak bylo více slyšet výfuk.Hlavně po 2 letech byl kaput.Jsou to ale asi 4 roky tak snad už se celkově zlepšili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj je to tak jak pisou nekteri vyfuky u fabii se meni jen vyjmecne, ja mam 2002 a najete 140tis a vyfuk zatim ma jen jednu vrstvu prorezlou, a to ho nesetrim ze nekteri na zimu zaviriraji auto do vyhrate garaze, stoji pekne venku a jezdi porad i male trasy, a nekde tady i psali kluci ze vydrzi minimalne 6 let, proto kdyz uz by se musel menit ani neuvazuju a kupuju original, to je snad jedina kvalitni vec na aute lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick: Spotřeba je naštěstí v pohodě, stejná jako před tím, možná i trošičku lepší než s tím poškozeným zadním kusem. S tím pískáním se ještě pokusím tenhle týden stavit ve Spei kde mi to montovali, přišli mi docela solidní.

Nevím jak kvalitní je bosal na fabce ale na feldě mel výfuk od bosalu poloviční váhu než original a bylo to pak znát kolem 3-4tis otáček kdy se více ozíval.V autě pak bylo více slyšet výfuk.Hlavně po 2 letech byl kaput.Jsou to ale asi 4 roky tak snad už se celkově zlepšili

Je to jak říkáš....píská to občas...když se tomu naloží tak okolo 3 tis. ot. , ale tak na dvojku na trojku, jinak né. možná to bude opravdu asi nějaký proudění vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje 1.2jka čtyři roky stará, v provozu v zimně i v létě, bohužel i hodně krátké vzdálenosti, odešli přepážky v zadním tlumiči, byl jsem jak WRCčko, přitom z venku byl vejfuk v pohodě. Tak ve Spei při výměně jsem tam dal i ten střední díl protože byl docela chycenej.

Jinak pro srovnání...další auto doma 1.4 44kw, více jak šest let stará výfuk naprosto bez závad a drží.

Holt asi je to kus od kusu...s výfukem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...