Přejít na obsah

Výfuk, výměna...


Wassermann

Doporučené příspěvky

Abych to tu nějak shrnul, jestli je lepší originální a nebo neoriginální kus. Měl jsem dneska trochu času a tak jsem udělal pokus. Nejdřív jsem nafotil origo výfuk na naší stařičké 1.4 MPI, tam je jasně vidět i jiný úhel té koncové trubky...originál se seříznutá šikmo, Bosal na hatatytle(druhá fotka) jde přímo do země. Původně jsem si myslel, že ten občasný pískavý zvuk je způsoben prouděním okolního vzduchu kolem toho konce, a tak jsem si provizorně vyrobil z petlahve :p (třetí foto) takový jednoduchý překryt a zkusil ho nasadit jestli už pískat nebude :) , samozřejmě to nepomohlo, kolem točivýho momentu občas při zátahu malinko hvízdá. Ale zajímavé na tom je že to dělá občas. Dokonce jsme měli auto zvednuté, nastartovaný motor šli jsme asi až do 4 tis. otáček, procházelo se komplet výfukové potrubí, všude jsme strkali ruku (za chodu) , ale nikde ani dirka ani žádná netěsnost, dokonce ani výfuk trošku nepísknul...to dělá jenom za jízdy sičák, na volnoběh ne lol Další zajímavostí o neorigo kusu je, že je i trošku usazenej níž než než originál.

Nahrávku výfuku si můžete stahnout tady (pískání jsem zkoušel nahrát taky za jízdy, ale bud to je tak slabý a nebo to slyším jenom já a už blbnu)

http://rapidshare.com/files/44998738/Vyfuk.AVI

Jinak pro zajímavost co jsem měnil...je komplet střední a zadní díl viz zde http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_s...;sysnr=07498005

Nakonec snad můžu říct jenom to, že poku už jdete do výfuku, kupte rači originální kus, vyhnete se spoustu problémům který můžu i nemusej nastat. Bosal nejni špatnej, je to docela slušnej výfuk, ale originál je přece jenom kapku lepší. Vzhledem že jsem to toho takhle zainvestoval a mám skoro komplet nový neorigo potrubí tak už to nechám, ale dneska...dneska už bych koupil jenom škodováckej :palec2:

Ps: jsem zvědavej na přelomu roku na emisích....aby mě ještě neomejvali :D

post-71-1185389506_thumb.jpg

post-71-1185389514_thumb.jpg

post-71-1185389619_thumb.jpg

post-71-1185389630_thumb.jpg

post-71-1185389646_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zase po delší době přidám ještě jeden poznatek ohledně pískání i pazvůků... po najetí cca 2000 km od té doby by se dalo říct že se vše ustálilo a že si to konečně sedlo asi tak jak má. Ty ošklivé zvuky už tam nejsou. Jedinou skutečností která trvá, že neorigo kus má trošičku hrubší zvuk než originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj kluci, potřubuji se zeptat na ten vlnovec. Jakou má výdrž, co všechno snese a jak se pozná že je špatný? A když začne profukovat, je šlehání horkých plynů nebezpečné? Proč se ptám, mám MPi se sportovním výfukem a koncovkou (bohužel, tak jsem to už koupil :kuk: ) a koncovka je umístěná tak nízko nad zemí, že při couvání a parkování často s ní napálím do obrubníku :feve: Dost mě to sere, mám 100 chutí tám dát originál, ale nemám ho.

Co myslíte s tím narváním výfuku do obrubníku? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi podořilo párkrát se opřít výfukem...když jsem tam měl danou koncovku, záleží jak moc si se o to opřel....ono vpodstatě výfukový potrubí je uložený dos pružně, do určitý meze. ;)

Zase po delší době přidám ještě jeden poznatek ohledně pískání i pazvůků... po najetí cca 2000 km od té doby by se dalo říct že se vše ustálilo a že si to konečně sedlo asi tak jak má. Ty ošklivé zvuky už tam nejsou. Jedinou skutečností která trvá, že neorigo kus má trošičku hrubší zvuk než originál.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
A kolik vlastne stoji novej origo? -_-

mě ve škodce řekli za koncoveej díl pět litrů fuck

Za pět litrů jsem si koupil koncovej díl REMUS - laděnej a nerezovej.

Na Hráškovi mam origo vejfuk,ale teď se měnil díravej vlnovec a na zadním tlumiči odpadla první vrstva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po 6 rokoch doslo na moj vyfuk. Predny i zadny tlmic su v haji. Este ich necham trpiet tuto zimu a na jar nekompromisna vymena. Napadlamajedna vec,...je mozne pouzit vyfuk z Fabie Combi 1.4 TDI na Fabii Combi 1.4 16V (myslim strednu a zadnu cast) ??? Nema to vplyv na emisie ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
:help: Ahojte, mám deravý výfuk, ale nie je ešte výrazne hlučný. Môžem mať problémy na emisnej kontrole? Nechem ho ešte meniť... ale na emisnú musím ísť.

Dík.

určitě tě pošlou domů protože to bude zkreslovat měření nech si díru alespon zavařit když už nechceš investovat do nového

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:help: Ahojte, mám deravý výfuk, ale nie je ešte výrazne hlučný. Môžem mať problémy na emisnej kontrole? Nechem ho ešte meniť... ale na emisnú musím ísť.

Dík.

Ja som bol na STK v novembri a tiež mi už výfuk odchádza do večných lovíšť a technik mi tvrdil,že meral aj tesnosť výfuku-zatial OK.Deravý je iba ten vonkajší obal!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som bol na STK v novembri a tiež mi už výfuk odchádza do večných lovíšť a technik mi tvrdil,že meral aj tesnosť výfuku-zatial OK.Deravý je iba ten vonkajší obal!

Skúšal som tesnosť a aj keď som ho zapchal, tak motor bežal ďalej bez zakolísania otáčok. Počul som silné syčanie, ale nevidel som kde. Asi to bolo zvrchu výfuku... Dá sa po odvesení sklopiť?

Ako zisťujete kde fučí?

Viem si ho aj sám odrezať? lol Hľadal som spomínanú značku, kde sa má rezať, ale nenašiel som ju. Kde asi je?

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
Zdravím všechny může mi někdo doporučit jaký zadní díl výfuku na Fabii koupit a kde

mají nejlepší ceny? Ty polské stojí kolem 1 000,- ale do kvality mají asi dost daleko co?

Díky

Ahoj, zrovna sem se docetl ze original škoda má 4 letou záruku. Cenu nevim, ale ta záruka je lákavá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Feroz mi nic neříká, ale co vím tak se na Fabku z výroby cpaly výfuky zn Tyll (pokud se mýlím opravte mě)...a výdrž je opravdu dobrá = nešetřil bych a dal tam Tylla :palec2:

http://www.cc-autodily.cz/vyfuk-zadni-dil-fabia-1_1?kod=6Q6+253+609

PS: já měl na Fábině od novoty do minulého roku origo (7let a cca 150 000km) a když jsem ho sundal, tak by ještě rok dva sloužil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli jsi někdy zkoušel výfuk z polska, ale já jich už objednal více, a nikdy nebyl problém, navíc mě vždy samovolně kontaktovaly od prodejce , doporučili zboží a dokonce dělaj už 2-ouplášťový mam dok´jem Polmostrow ( naví potaženej hliníkem nebo jak)

zavolej si nebo napiš na :

http://www.vyfuky1.c...tationwagon/v7/

Navíc mají dokonce i Tyll. Do 3 dnů jsem to měl doma. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj kluci, mám dotaz k výfuku pro 1,4 16V, je zde dvojitá spona mezi středním dílem a katalyzátorem, ale mně již doslova odpadly oba šrouby, co sponu svírají. Jak jsou ty trubky orezlý, tak to i celkem drží spolu a zatím to asi ze spoje nefouká. Lze s tím takto jezdit anebo se brzy výfuk rozlomý, máte s tím někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měnil předposlední a zadní díl vyfuku za nový, jelikož mi prorezavěly plechové obaly a byly už tam značné díry, zbytek jsem natřel stříbřenkou, za 14 dní nato jsem byl na STK a do protokolu mi napsali zhoršený stav výfukového potrubí :-)Tak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...