Přejít na obsah

Výfuk, výměna...


Wassermann

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

caute ludia, v blizkej dobe by som mal uz menit vyfuk na svojej fabke ( vyfuk este origo, 12 rocny), este je pomerne ok, ale uz pocut viac hluku, hlavne zvonka, zvnutra to moc necujem. Bol som sa pytat v Skodovke, kolko by ma u nich stala komplet vymena vyfuku - stredny aj zadny diel vyfuku aj s robotou, ...povedali mi ze € 250,-. ...Neviem ci to nie je vela alebo je to akurat... co si o tom myslite? .. Snad ma nechcu odr...at :kol-28: ... Nerad by som zbytocne vela doplacal pokial nemusim. Vdaka za kazdy koment a radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím pánové, tak při prohlídce na rampě jsem zjistil , že oba dva díly tlumiče výfuku u mé Fabky 1,9 TDi jdou do kytek. Vymyslel jsem si náhradu za výfuk Fabie RS , tzn. koupit středovou trubku, ale průměr výfuku RS je 55 mm, jenže za katem je jenom 50 mm. Jak řešíte tento přechod. Existuje nějaká svorka, nebo redukce bez nutnosti vaření ? . Je tam ještě nějaký zádrhel, který se musí řešit ? Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, jen přidávám svou vlastní zkušenost.

 1) Fabi I HTP 40kw r.2003, koupena nová a po šesti letech (120tis km) úplně odešla zadní část výfuku, doslova odpadla :-)

 2) Fabi II HTP 51kw, r.2009, koupena nová a po 4 letech(100tis. km !!!) odešel vlnovec a přední výfukový tlumič!!

 

Na to, že jezdím převážně dálnice je to ostuda dle mě. Mám kamarády s Renaulty Megane a Laguna r.2006 a  mají původní výfuk zatím,

takže posmívání francouzkým autům patrně není na místě... Vrcholem je můj soused - Renault Thalia, 8 let stará, denní ježdění, tady původní výfuk..

Spíše by se měla zamyslet škoda nad tím jestli bude pokračovat s takovým trendem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, také přidám svou zkušenost. Vlastním Fabii I 1.9 TDI 74kW z roku 2002, koupena z Německa před 4 lety, kde byla pravidelně servisována. Na autě je stále originál, což na téměř 12 let starém autě považuji za vynikající výsledek. Vnější obal byl prorezlý, tak jsem vrchní obal odstranil před dvěma lety, ale nyní jsem si všiml dvou nepatrných očouzených dírek, takže už bude skrz i poslední vrstva. Střední tlumič má popraskaný vnější plášť, ale myslím, že ještě chvíli vydrží. Teď řeším, zda mám vyměnit zadní díl. Našel jsem za cca 1700Kč zadní tlumič od Bosalu či Walkera (bez montážních dílů), někde jsem ale četl, že jim po třech letech Bosal uhnil u spojky. Tak nevím, zda měnit nebo ještě nepočkat, dokud nebude výměna akutnější. Budu rád za vaše názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem Fabii 2.0 r.v. 2001, prodal jsem ji loni, najeto asi 165000km, jezdeno denne v lete v zime, vyfuk puvodni a stale naprosto bez problemu. Na zadnim tlumici se akorat trochu loupal vnejsi plech, ktery ale nema zadnou funkci. Vnitrek zcela v pohode. Predpokladam, ze by to v pohode vydrzelo dalsich 5 let. Kdyby nekdy doslo k vymene, tak bych tam urcite dal zase original.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to ja měnil střední asi po 5 letech, ale spíš jsem ho někde prorval, jinak to dělali v autorizovaným servisu a vyšlo to na nákých 8tis. to bylo taky naposled co jsem u nich s autem byl ... :) zadní se dá sloupávat (jako cibule) je tam několik vrstev ... ale už jsem ho měnil asi po 6-7 letech, protože téměř upadl ... ted zas něco, protože jedu prdí to jak blázen :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

teď jsem to řešil na mojí fábuli, ne že bychom ho utrhli, ale mechoš to tak dlouho prostříkával spešl sprejem a poklepával majzlíkem, dokud všechny tři nepovolili. Říkal, radši na to vystříkám sprej za čtyři kila, než bych to utrhl. Bylo to kvůli výměně vlnovce, po 281 000 km. Nikdo to nikdy před tím nesundával, takže to byl boj, ale naštěstí se zadařilo :kol-47: . jestli jsi ho utrhl, tak nevím přesně :kol-32: , ale myslím si že to bude chtít jiný kat, páč ty šrouby asi budou součástí příruby katu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 12 letech jsem na své Fábii vyměnil střední a zadní díl výfuku. Koupil jsem díly od firmy Bosal. Samotná výměna trvala půl hodiny. Použil jsem dvě spojky také od fimy Bosal a i když jsou utažené na doraz mírně pod nimi podfukuje a kape voda. Jde to něčím utěsnit???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...