Přejít na obsah

Nejdou otevřít zadní dveře


JURÁŠ

Doporučené příspěvky

Zdravím, takže mě se zadní levé dveře neotvírají vůbec! :D...zkoušel jsem vaše finty s mačkáním klíčů a taháním za kliku dveří zevnitř (čudlík vylízá a zalízá a to je tak veškerá činnost). Bohužel neúspěšné. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo víte jak aspoň otevřít?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně, ta horší cesta je sundat tapec z těch zavřenejch dveří,což je fakt vopruz, už jsem to jednou dělal, než jsem příšel na tu metodu s tim mačkáním a tahánim za kliku, mám to na to už předpřipravený, kdyby náhodou se jednoho dne nechtěli dveře odemknout tou metodou, jelikož dole je jeden šroubek, kterej když jsou zavřený dveře je jakoby za sedačkou, nějakou dobrou ráčnou by se tam člověk asi dostal, někde jsem tu čet, že to jde, já ten šroubek pro jistotu dal pryč, pak zbejvá povolit ty pod rukojetí a celé to jakoby nadzvednout, aby to u okna vypadlo z té drážky, bacha na vejškáč, ten odpojit, no a pak buď rvát za táhlo, což u mě nepomohlo, a nebo pak rozebrat zámek nebo odpojit dveře

 

ale kdyby sup1 zjistil něco lepšího, byla by to paráda, ale předpokládám, že ve škodě řeknou vyměnit zámek nebo rovnou celý dveře jak to tak znám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

trochu to tady oživím.

Byl jsem ve škodovce a ptal se na to.

V origo servisu to řeší násilnou metodou, tapec sundají zevnitř stahovačku taky a zámek rozštípou.

Cena práce 2500 + zámek dalších 2500.

Pošťoural jsem to i na netu, ale bezvýsledně.

Takže z jara jdu na to sám

Pokud ale někdo bude řešit dříve, neuškodil by návod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si asi trochu nasral do bot.

Začal blbnout druhý zámek, tentokrát vlevo.

Při pobouchávání na dveře fungoval.

Tak jsem si nějak říkal, že pak radši ty dveře odpojím od svorkovnice, tedy zatím a pak na to zjara mrknu.

Ale velké ale!!!

Dnes úplně mrtvo. Takže milí přátelé, mám zamčené obě zadní dveře :kol-27:

Plán udělat to zjara padá, musím se na to vrhnout :kol-31:

Dnes mi dal kámoš levý zámek z Octávie, tak snad bude stejný, ale je bez mikrospínače.

Především prozkoumám princip toho dvojitého zamykání

Pak poreferuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaké první poznatky už mám, rozdělal jsem ten zámek z Octavie, který by měl být stejný.

Celý mechanismu jde rozpůlit na elektronickou a mechanickou část

Demontáž je jednoduchá, drží to pohromadě 2 torxové šroubky a pružina

post-79770-0-27336400-1389984874_thumb.j

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To brc.majkl:

Ten zámek je pouze jako moje instruktážní pomůcka, můžu ho klidně zničit, na Supa určo nepůjde. Mám ho jen proto, abych nastudoval, jak to vůbec funguje a kde co je.

Jelikož je to zamykání vopruz jako prase, mým cílem je buď nový zámek, nebo úplně vyřadit "double" zamykání

Prozatím se budu soustředit na otevření dveří, jakmile se povede je odjistit, bude se laborovat dále...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam asi ten samej problem ale z ridicovima dverma. Zatim to zacina jako u doktora sem tam se mi otevre sem tam ne a musim zamykat klicem a docvakavat. No asi je to treba zacit resit protoze se mi lizt od spolujezdce teda nechce.. Asi se mi na to mrkne muj technik Airman :-D teda doufam v to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To určitě, nezanedbat.

Mě se to domrvilo tak + - na 15ti zamčeních

Příručka vytisknuta:

Kdyby se nechtělo někomu hledat:

demontáž čalounění z.dveří: 70-2

dveře uvnitř: 50-1

Největší průser je s tím tapecem, nejhorší bude ten spodní šroub

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevřeny obě strany.

Po nějakém lehčím pobouchávání se semtam ozval kníkavý zvuk, jako by to chtělo

Tak jsem zvolil medotu většího bouchání, zároveň metodu Doktorona, tedy současně tahat za vnitřní kličky, bouchat a zároveň otevírat

Bušení bylo na hranici poškození, ale povedlo se.

Prozatím dlouhodobě vyřešeno přerušením modrého a černého kabelu (osvětlení při otevření dveří funguje)

Kdybych odpojil celý konektor od zámku, nešly by mikrospínače (signalizace na maxidotu a osvětlení)

Jelikož jsem nesehnal levnější zámek, než za 3000 Kč, nebudu to momentálně řešit a počkám si na akci nebo výprodej a tak...

Starší z vrakárny kupovat nechci, protože z téhle blbé závady mi fakt tekly nervy (radši měnit motor, než tohle)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...