Přejít na obsah

Nejdou otevřít zadní dveře


JURÁŠ

Doporučené příspěvky

Spíš myslíš označení XZN na zámek, že? Já mám takovou sadu (pouze orientační foto):

http://exteobchod.cz/sady-bitu-bity-nastavce/101436-sada-nastavcu-trxxzn-s2-kov-obal-40dilu-5906741669405.html

Ta moje má natloukací bity. Čili když narazím za strženou hlavu, prostě tam kladivem natluču větší a lehce povolím.

Má i právě nástavce na ten zámek (XZN - ta vyobrazená sice nemá, ale ta sada vypadá podobně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi abych se nepřipojil do diskuze. Závadu dělá motorek zámku a to tím, že má zanešený komutátor. Stačí laboratorní zdroj a přibrzďováním zjistit, že lze najít bod, ve kterém se motorek zastaví a bez pootočení je mrtvý. Oprava je snadná. Rozebrat motor a očistit komutátor do zrcadlového lesku, proškrábnout lamely a složit. Jelikož se opravou elektroniky živím, Vyrobil jsem stolici na kontrolu koncernových zámků a další přístroj na otevření zasejfovaných zámků. Jestli jste to dočetli až sem a zajímají vás podrobnosti 777227503

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano , za určitých podmínek . Když se jedná o zadní dveře a musí být bez el.stahovačky. Otevřu přední a odpojím ve sloupku zadní dveře. U okty 10ti pin 3-9 a u fabky 3pin 1-2. Připojím přístroj ,který dává asi 700V a 5mA a zároveň 14V a 5A . To vysoké napětí prorazí onu nevodivou vrstvu a motor se otočí a odsejfuje. V případě předních nebo s el. stahováním se musím dostat na konektor zámku a použít přístroj . Nemusím rozseknout zámek, Který potom renovuju a odzkouším  na stolici. Je třeba si uvědomit, že ze sejfu se zámek dostane jen otočením motoru na správnou stranu, nebo rozseknutím , což je barbarství. Žádné tahání za cokoliv nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak hotovo - teda skoro :kol-43:  zámok som vymenil za nový (nejaká nemecká druhovýroba) ale bohuzial mam mensi problém: Zamknutie dialkovým funguje, problem nastava pri zamknuti cez "madlo" pri soferovi (safe lock) vsetky dvere sa zammknu ale tie kde som menil zamok nie..

Resp. cvakne to a hned akoby sa to odcvakne... nejaký tip? spravil som niekde chybu alebo, mám "chybný kus" a mam to reklamovat?  :kol-26: tapacir som este nenahadzoval, ale to asi vadit nebude ci? :kol-32: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, je to vadný kus. nevím kde soudruzi z NDR udelali chybu :kol-32: kazdopadne starý zamok som "pootvoril" a zalial elektrokontakt sprejom a vyzera to ze znovu chodí ako za mlada :-) tak uz len pondelok dufat ze mi ten nemecky shit zoberu a vratia peniaze. a hlavne uvidime ci so starym nebudu problemi. ak nie tak nahodím tapacír a bude hotovo za 0,-  

kratke video s problemom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

zdar, vie niekto poradiť: Safe systém hlási chybu 03301 - Response Closing Status of Drivers Door 008 - Implausible Signal - Intermittent, prejav je ten že z vnútra vodičove dvere idú otvoriť aj keď je safe aktivovaný, ostatné dvere otvoriť nejdú, z vonku je všetko zamknuté, teraz neviem prísť nato či chyba bude v microspinači safe alebo v mechanike zámku. Nestretli ste sa stým už? diky
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
On 7/14/2016 at 9:18 PM, SUP1 said:

Máme. Bohužel servat čalounění...

Nic lepšího nevymyslíš

Ahoj kluci. Dveře spolujezdce nejdou otevřít - a táhlo se při otevírání dálkou ani trochu nehne, ani nemá snahu se ani trochu pohnout, což mi přijde divné. Takže buď se tam něco podělalo, nebo se přelomily někde dráty. Extra pojistku to asi nemá, co? Zkoušel jsem všešchny fígle na otevírání a nic. Zvenku zámek na dveřích nemám, pouze kliku.

 

Čalounění se mi povedlo sundat. Ty spodní šroubky byla hrůza, ale šlo to, uřízl jsem si jeden šroubovák na superkrátkej. Pak jsem z toho velkého stříbrného plechu odšrouboval všech 10 šroubků a teď vůbec nevím, co s tím. Plech se ani nehne. Musí se vyndavat sklo okna? Potřebuju se k tomu zámku nějak dostat, abych viděl, co se podělalo. Dveře stále zavřené, otevřít nejdou.

 

Poslouchal jsem s uchem na dveřích a tyhle dveře jsou úplně zticha. Okno elektrika funguje ale zámek ani sebemenší zvuk nevydává, ani cvaknutí.

Editováno: , autor: alpha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 10. 6. 2019 na 18:10, alpha napsal:

Já jsem to absolvoval už několikrát. Pokud si sundal tapec, tak rozpoj svorkovnici (T18) na ovládání dveří a na straně co jde do zámku připoj na piny 7 a 17 napětí z externího zdroje. Bude to možná chtít i změnit polaritu. Uděláš to třeba 5 a vícekrát, ale zámek si dá nakonec říci a odemkne se. Je to jak psal Misumi. Já jsem nepoužil žádný zdroj na proražení nevodivé vrstvy. Měl jsem obyčejný externí zdroj s regulací napětí a proudu. Když to nešlo na 13-15 voltů tak jsem zvýšil napětí. Krátkodobě to nevadí. A chyba je opravdu v motorku. Znečištěný komutátor. Čili motorek rozebrat a vyčistit (vyleštit) komutátor. Občas může být i studený spoj na desce plošných spojů. (doporučuji přepájet). 

Pokud se ti podaří odemknout zámek, ale netroufáš si na rozebrání zámku a vyčištění motorku, tak rozpoj konektory pod gumovými průchodkami na vstupu do dveří a dveře dočasně zamykej a odemykej manuálně.

Asi to píšu už s křížkem po funuse, ale možná to někdo využije.

Hlavně už nedávám šroubky na spodek tapecu. Bez nich máš tapec dole hned.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám problém při objednání nového levého zadního zámku.

Vyhledal jsem, že zámek má mít označení: 3B4 839 015A

Ale různí prodejci tvrdí,že to do mého supa nepasuje, Sup 1,8T 3U AWT, 2002 a že tento typ je jen do octávek. Tady na foru jsem četl ale nepsali jste číslo, že pasuje jak z oktávky (tak možná z Fabie).

Prý tam musí bý 3B4 839 015AL nebo M v čem je rozdíl?

Když jsem zavolal do prodejny kde mají "VIKu" kterou bych chtěl, tak nejdřív, že taky potřebuju AL/M a pak že i 15A bude pasovat. Tak teď fakt nevím, Cenový rodíl je  1299 za AL/M 648 za 15A. Nechci pak posílat zpět nepasující věc a mít rozdělaný dveře.

Ten muj origo zelený nemá na sobě vůbec žádný označení :(

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 3B4 839 015AL nebo M je jedno , ted poslední označení je AL dříve bylo M ;  jen samostatný A nekupuj nemusí fungovat to je do octy ještě před face tak že nějaký rok 99. A sup je docela haklivej na zámky radši sežen starší funkční origo

Editováno: , autor: Pavska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no chtěl jsem jít do té Viky. Ale jsem teda v té hladině 1299 :( to je už dost.  Co je to háklivej? Pokud má všechny kontakty 6pin a nemá mechanické odlišnosti v čem by měl být problém? ( Protože všechny tři čísla jsou uváděné jako náhrady, tak proto je mi to divný, že každej prodejce říká něco jinýho). Díky.

 

Editováno: , autor: Martin P.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
V 29. 8. 2019 na 22:06, artas10 napsal:

 

Ahoj Alfa. ostatní tiež

 prosim ťa o radu. , jak otvorit ten bloknutý zámok na dverach. Ja sa mordujem s neodomknutelnym zámkom-  lavý zadný už dlhooo. pri zatvorených dverách. tapec dole, všeliake buchanie a natahovanie sa s klučkami zvnutra zvonka nepomahalo ... ani zlodejsky šperhak cez vonkajšiu klučku (viď youtube) nič nevyriešil.

Ja som skúsil trafáčik 12V 450 mA od vláčikov ( na multimetru mi ukazal cca 18V). napojil som ho priamo na konektor zámku na 1 a 2 pin, čo viem , že je správne.  zámok len jemne monotonne bzikotal, ako ked sa zasekne elektromotor na kosačke , a nič.  druhý zdroj 12V 250 mA tiež len ten bzukot. Ty si spominal regulovatelny el zdroj (zrejme laboratorny). Aky si tam nastavil prúd ? napatie si zvýšil na kolko V ? Cez víkend mi dorazí od kamaráta laboratorny nastavitelny zdroj.  Nateraz som doma našiel ešte zdroje: od notbuku 19V 2,37A, od tlačiarne 30V 400mA, od PC 12V 8A. Ktorý z nich skúsiť? V elektrotechnike sa moc nevyznam. Zamok zatial nechcem zvnutra vysekavať, necham si ho do rezervy na opravu. a do dverí dam nový . risknem značku TOPRAN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 10. 2020 na 22:50, Jurajnk napsal:

Ahoj,

já jsem měl zdroj co jsem si kdysi vyrobil. Je do tří ampér. Proud jsem neomezoval, bylo to na max. Ty volty jsem dával asi max. 17 V (krátkodobě) a měnil polaritu, dokud se zámek neodemkl. Ale jsem si jistý že jsem to připojoval na piny 7 a17 na svorkovnici T18 ve dveřích. Jde to přímo na motorek. Svorkovnici jsem rozpojil a na straně kde jdou vodiče k zámku jsem připojoval přes hroty zdroj. Někde to mám i vyfoceno.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...