Přejít na obsah

Spojka


tomvata

Doporučené příspěvky

Jinak to, že zabírá nahoře neni zrovna žadna vada nebo tak..mě bylo řečeno, že tam je hydralická a zabira tak pořád a že proste az odejde tak budes slapat slapat a nic nerozjedes se :-) Tot sem slyšel :-)

PS: mě zabírá v půlce

Editováno: , autor: Airman64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim chci se zepta jestli muze mit vliv spojka na beh motoru protoze jsem jel do nemecka a zpet a v puli cesty jako kdyby mi odesli silentbloky na motoru nemohl jsem zaradit rychlost a klepalo mi to do palubky jsou to docela velke otresy tak jsem vymenil silentbloky a porad stejny me jenom napadlo jestli to nedela setrvak diky za napady a odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam kromě supa ještě mondeo a tam mi odešel na motoru silentblok a pak občas šlo špatně zařadit.Po výměně se to zlepšilo ale momentálně odchází setrvák takže opět občas jde hůř zařadit a taky to s autem někdy zahoupe ale do palubky to nic nedělá a ani velké otřesy takže možná bude problém jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

hýbe se vám řadící páka při sešlápnutí a vyšlápnutí plynu??  na octe se mi nehybala, nebo byl pohyb minimální ale tu je to dost viditelné(asi tak 0,5cm).  Docela mě to štve :) ,...  Jednou za čas jde zařadit jednička špatne,...  Čím to je silentbloky motoru? ... jinak spojka zabírá dobře a žádne problémy nejsou, zabira v pulce. 1.9tdi 96kw

Editováno: , autor: eXt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo mě se řadici paka nepatrně hýbe dle plynu nejlepe to poznáš jak jedeš s kopce daš uplně bez plynu a pak klidně i mirně přidaš... A citiš to v ruce ...Nepatrné dle mého uplně normální ...

 

Doporučuju ti dvě možnosti :-D :-D

 

1) nemít ruku na řadící páce a nevědět otom

2) pořidit si automat :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přidám sem svůj problém,ať nedělám nové téma.

 

 

Mám takovýto problém.
Na podzim jsem koupil Superba, šlo trochu hůře řadit 1. a 2. rs a spojka zabírala dost nahoře.Vyměnil jsem olej v převodovce a přidal přísadu s molybdenem,nic se nezměnilo.Postupem času s dalšími najetými kilometry se nic nezlepšilo, naopak zhoršilo.Spojka zabírala stále více nahoře, ale neklouzala, při prudké akceleraci třeba při předjíždění zadunělo (zavibrovalo) v určitém spektru otáček cca. 2700-3000ot celé auto.Tak jsem tedy vyměnil komplet spojku.Tu co jsem vyndal,tam někdo musel dát před prodejem,jelikož vše bylo čisté jako nové,na lamele byly ještě na třecí ploše čísla.Dal jsem tedy jinou spojku od LuK, ne novou,ale najeto měla 11tis,je k ní i doklad,také vypadala velice věrohodně a kilometry by asi odpovídaly.Po montáži se změnilo chování takto:
při rozjezdu a pouštění spojky auto pocukává, dokud se nedostane spojka do plného záběru, vibrace při akceleraci jsou totožné, řazení 1. a 2. rs totožné, tudíž se navíc přidalo ještě pocukávání při rozjezdu,ale k lepšímu se nezměnilo nic.Žeby byla v háji převodovka?Vyjde mě levněji zkusit jinou převodovku než spojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej jsem měnil a dal jsem ještě molibdenovou přísadu,a nezměnilo se nic,také to teď tipuji na synchrony,teda přiřazuju tomu problém s řazením,s meziplynem to jde snáz zařadit.To bych si udělal doma,co ještě v převodovce udělat když už bude rozebraná?Zkoušel jsem ještě vůli na vnitřním kloubu a levý má vůli tak 1,5mm,pravý tak polovinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě abych to zaktualizoval.V sobotu jsem do auta vrátil původně vyndanou spojku.Tu druhou posílám na přezkoušení prodejci.Po výměně spojky za původní auto nyní při rozjezdu vůbec necuká,řazení 1. a 2. rs jde stejně blbě,tudíž nehledám příčinu špatného řazení ve spojce.A dunění při akceleraci se zlepšilo oproti druhé spojce,ale zcela eliminováno není.Na diagnostiku jsem se zatím nedostal,ale až vyloučím vstřiky,tak zkusím ten kloub.Jinak kolik vyjde synchron,aby nebylo levnější koupit jinou převodovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...