Přejít na obsah

Výměna oleje a jaký olej do 1.6 TDI CR 77 kW


gosh

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Nj, je to nějaký malý servisek se specializací na renaulty, úplně za zlé jim to nemám, tenkrát jsem chvátal udělali mi to v den kdy jsem tam volal... olej stál 2000 kč :-/. Už jsem objednal od castrolu ten co tam má být na netu za necelý tisíc 5l a odpoledne tam s tím zajedu na výměnu...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si ten olej nakonec vyměnil sám, jen tak pro info mi z toho vyteklo místo necelých 5l jen asi 3.5l, nezjistil kam zbytek během 14 dnů zmizel, tak nevim :-/. I když to nakonec bude v pohodě, tak už to do žádného servisu na tyhle výměny spotřebáku dávat nebudu... jsem měl za to že v servisu dělají lidé co tomu rozumí....

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim.

Kupil som Octaviu 1,6 TDI 2011, najazdene 141 000 (realne, zdokumentovane, komplet vsetko robene v Skodovke).

Povodny majitel robil v aprili 2016 olej, pred 18 000km.

Robil to raz rocne, jemu to vyslo po 25 - 30 000km/rok.

Chcem sa opytat, ci je lepsie menit olej teraz v tychto mrazoch alebo pockat do marca, jari.

K vymene by ma mal vyzvat maxidot, je tam nejaky snimac kvality oleja?

Vdaka.

 

EDIT:

Ak je lepsie to menit hned, co aj predpokladam, samozrejme vymenim komplet olej + filtre.

Podla normy VW 507.00 mi vychadza najlepsou volbou olej Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 (mam skusenosti so Shell v 1.9 PD).

Alebo mate nejake lepsie odporucanie?

Co sa tyka rozvodov, cital som ohladne pumpy, to mi vie niekto skontrolovat?

Chladiacu som dolial asi deci a je na max.

 

Takisto co odporucate skontrolovat?

Na prehliadku sa chystam az v tom aprili-maji, ale zaujima ma ci je nieco naco dat pozor.

DPF zanesenie je 15/70g.

Vdaka.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S výměnou bych počkal do jara. Olej v zimě dostane zabrat a pak s ním jezdit ještě celé léto se mně nelíbí. Já to raději dělám obráceně, nový olej na jaře a "starý" olej dorazit v zimě. V zimě jezdím méně. Je to ale věc názoru, rozdíl nebude velký a i opačná varianta půjde logicky zdůvodnit.

 

A ohledně snímače viz příloha Prodloužené-servis.-intervaly.pdf

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...