Přejít na obsah

VIN dekodér


Igor

Doporučené příspěvky

TomasB: No, vie to vyšifrovať všetko, čo sa z vin kódu dá zistiť... Škoda je na tom ešte ok, ale dorobiť VW a Audi by mala byt hračka - z ich kódu totiž vôbec nejde zistiť motorizáciu ani výbavu...

Ja viem, úplne super by to bolo, keby fungovala aj tzv. FI-funkcia. Ale to sa bez pripojenia do centrálnej databázy spraviť nedá :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda Fabia Classic (Junior) 1.2 HTP 40kw

modelový rok 2003, výrobné číslo 635117

1x airbag, výrobný závod Mladá Boleslav

Zadaný VIN kód je validný!

co to znamena ze je validny ?

Validny je z anglickeho slova valid. Co v preklade znamena spravny, alebo platny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OloZX6R: No počul som, že vraj to má byť nejaká bomba!

Zatiaľ čo som videl katalógy od rôznych značiek, tak najviac sa mi pozdával ePer od Fiatu B)

Tigerz: Opravím to slovo "validný" na "platný". Asi to nie je celkom spisovné :(

Martinoslav: Áno, zadáš VIN, ETKA sa pripojí do databázy a stiahne presne tvoju výbavu auta, ktorú si tam mal pri výrobe. Podľa toho potom zobrazí len diely platné pre tvoje auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Je to super vec. Ale naj super by to bolo keby mi to vedelo pridať Palubny počítač len tak pre radosť:palec2: Ja by to tak chcel

Škoda Fabia Combi Classic 1.2 HTP 47kw

modelový rok 2007, výrobné číslo 009737

2x airbag, výrobný závod Mladá Boleslav

Zadaný VIN kód je platný! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Máte niekto bližšie info o VINoch Fabie II? Bohužiaľ mne sa podarilo zistiť len toľko, že kód modelu je 5J (rovnako ako Roomster) a že vraj z VIN kódu vôbec nie je možné zistiť, o akú konkrétnu výbavu sa jedná. Najhoršie na tom je, že zatiaľ ani neviem, ako odlíšiť FabiuII od Roomstera :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim, skvely vykon tie dekodery :)

ale chybicka se vloudila

Škoda Felicia GLXi 1.3 BMM 46kw

modelový rok 1997, výrobné číslo 642483

zosilnená karoséria pre airbag/airbagy

výrobný závod Mladá Boleslav

vsetko sedi az na to, ze modelovy rok 97 mal MPi a 50kW resp. 40kW (ako aj vsetky BMM motory, teda aj Favority) , myslim, ze 46kW mala karbecova Felda

Editováno: , autor: West
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim, skvely vykon tie dekodery :)

ale chybicka se vloudila

Škoda Felicia GLXi 1.3 BMM 46kw

modelový rok 1997, výrobné číslo 642483

zosilnená karoséria pre airbag/airbagy

výrobný závod Mladá Boleslav

vsetko sedi az na to, ze modelovy rok 97 mal MPi a 50kW resp. 40kW (ako aj vsetky BMM motory, teda aj Favority) , myslim, ze 46kW mala karbecova Felda

No, ja som čerpal z kníh, čo som mal k dispozícii a tam to bolo písané takto.

Už ma ale tiež niekto mailom upozornil, že na jeho auto ten motor tiež nesedí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Keďže som bol minulý týždeň PN, našiel som si čas a trocha som vylepšil VIN dekodér - doplnil som zopár škodováckych kódov a hlavne som dorobil aj anglickú verziu, pretože často ma bombardovali zahraniční návštevníci dožadujúci sa prekladu...

Ešte jedna zaujímavosť - prišlo mi pár anonymov, najprv slušných ale potom aj ostrejších, že či by som nemohol dekodér z internetu stiahnuť, lebo blablabla. Nakoniec vysvitlo, že zopár kšeftárskym šmejdom dekodér leží v žalúdku, pretože potenciálny záujemci si vedia zistiť, čo je to za auto na predaj (platí to hlavne pre dekodér výbav). B)

Rád by som ešte touto cestou poďakoval všetkým, ktorí pomohli s identifikáciou kódov, obzvlášt jednému človeku (on vie o koho sa jedná ale neviem, či ho tu môžem menovať) -_-

Stále mi však niektoré kódy chýbaju (1.4 59kw OII, 1.9 85kw Sup), kto má k dispozícii a pomôže, budem mu vďačný.

Zároveň vyhlasujem súťaž (zatiaľ len o dobrý pocit), pointou súťaže bude zaslanie fotografií dátových štítkov Fabie II emailom na moju adresu (equidec@gmail.com), aby som mohol doplniť do dekodéra aj Fabiu II. Nejaké indície už mám, ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, ale mě to ukazuje divně, píše modelový rok 97 a přitom papírově je to 5/98 a jinak ani motor a výbavu neví...

Edit: Ale jak tak koukám i podle Etky to je fakt 97...a já si myslel že to je 98... :angry: to zas bude provoz 98 a ne výroba...

Editováno: , autor: stihacka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stihacka: No bohužiaľ do roku 98 alebo 99 Škoda nekódovala do VIN kódu typ motoru, výbavy, ani počet airbagov. V podstate je Škoda jediná v koncerne, ktorá má užitočné VIN kódy - Seat, VW aj Audi do VIN kódov málokedy uvádza motorizáciu alebo výbavu. Fakt by ma zaujímalo, že prečo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...