Přejít na obsah

Svítí ESP a kontrolka systému výfukových plynů


petshop

Doporučené příspěvky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, po skoro 9 letech mi během týdne x naskočil symbol autíčka se smykem ASR či ESP, pokaždé, když jsem stál cca 1-2 minuty na semaforu, auto pak nejede s turbem. Mám najeto přes 100 tisíc, olej OK. Nevíte čím by to mohlo být, zítra chci jít do servisu, aby mi dle diagnostiky řekli víc, může to být jak jsem pochopil víc věcí, od vzduchového filtru, přes kabely, řetěz, apod., tak uvidím, spíš, že se zde většinou píše, že se to začalo projevovat při zatížení, mě naopak při volnoběhu, po vypnutí pak auto OK zase jelo jako vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím všetkých,

mám YETI 1,2TSi 80kW 2016 6250km a rovnaký problém ako tázajúci sa v tejto téme, len, zatiaľ, s prejavmi kontrolných prvkov, bez akéjkoľvek citeľnej straty výkonu.

Po zasunutí kľúčika a otočení svietia všetky kontrolky, ktoré majú viď.obr.č.1,

následné zhasnutie kontroliek a ostanú svietiť len EPC a kontrolka systému výfukových plynov viď.obr.č.2,

po naštartovaní zostane svietiť len kontrolka systému výfukových plynov viď.obr.č.3., žiadna iná kontrolka nesvieti, nebliká.

Doteraz žiadny problém, vozidlo doteraz pravidelne servisované autorizovanom servise dľa pravidelných záručných prehliadok.

Po prečítaní fóra s touto témou je príčinou kábel od 3,sviečky, zanesená škrtiaca klapka, poprípade zanesený vzduch. filter. Prosím vás, pochopil som to správne, že ostáva len servis?

Ešte by som vás poprosil, všetky servis.manuály, čo sú tu na fóre nekorešpondujú konštrukčne motory s motorom v mojom yeti. Mohli by ste mi, prosim, poradiť, kde by sa mi podarilo stiahnuť manuál s konštrukčne rovnakým motorom?

Ďakujem pekne za rady, tipy, poznatky.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Pawouku,

vdaka za reakciu, to je mi jasne, len mi naoadlo, ze ak je to naozaj nejaka prkotina, tak by som sa navsteve servisu v tejto dobe mohol vyhnut. Skusil som opatrne demontovat kryt vzduch.filtra ale neuspesne, pre stale trvajucu zaruku som to nejako nesilil.

Typ motora by mal byt CYV., preto som poprsil o servis.manual, v tych, co su tu na fore som ho nenasiel.

Vdaka Havrosh.

received_210604810248885.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontroloval bych aspoň vizuálně veškerou viditelně dostupnou kabeláž jestli v autě nebyla v autě třeba kuna, mohla překousat kabely od lambda sondy. Tu diagnostiku by to ale radši chtělo, může to bejt prkotina ale klidně i něco většího. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Cauky,  měla jsem stejný problém. Rozsvitila se mi kontrolka epc ,takže diagnostika a tam se ukázala závada na elek.hadicce od turba. Stačí ory vyměnit a je to.  Ale chci se zeptat,  od té doby když jedu tak mi něco pravidelně klepe a když vyradim tak to utichne a po delší jízdě to ustane úplně, nevíte čím to může být? Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...