Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Jogi

Doporučené příspěvky

Já jsem si na Formana nejdřív taky kupovával laciný obutí - klidně i protektory v Baušmejdu... Ale jednou jsem si dokonale naběhnul - koupil jsem fungl novou dvojici velice laciných "třináctek" v obchodě s pneumatikama u Chlumce a protože bylo zrovna čerstvě nasněženo, nechal jsem si je tam i rovnou namontovat - a dojel jsem na nich s bídou 100kiláků domů - druhý den byla ráno jedna úplně prázdná a druhé chybělo jen málo aby ležel ráfek taky na zemi. Následovala komplikovaná dvojvýměna - naštěstí soused měl taky Favorita s roztečí 4x100, tak jsem si od něj půjčil rezervu a mazal koupit pořádný obutí ... A s novýma gumama na kolech a se zmetkama v kufru jsem rovnou svištěl obrátit peklo vzhůru nohama, kdyby mi je nevyreklamovali - naštěstí bylo uvnitř vidět, že vadu způsobily špatný karkasy a druhá klika - že jsem nevyhodil účtenku... V pneuservisu, kde mi je sundávali, totiž na rovinu prohlásili, že mi klidně dají písemně, že ty gumy jsou protektory udělaný na partiovým karkasu a že to je jasný šméčko prodávat je jako novou gumu... Přitom jako "nová" guma vypadaly solidně, akorát se prostě během těch 100km vnitřní vrstva rozlámala a gumy "vypustily duši"... lollollol Reklamace naštěstí sice s kroucením hlavou, ale plně uznána - s vrácením peněz... Takže mne ta "sranda" stála v podstatě jen čas a benzín - neumím si ale představit, kdyby mi ty gumy upšoukly třeba na cestě "v kile" - měl jsem na palubě celou rodinku... Od té doby seru na levné nabídky jak na placatej kámen a kupuju jen prověřené značky - takže radím koupit aspoň a minimálně ty Barumky... S matadorkama bych dneska už nezačínal, protože Matador zrušil kompletní výrobu pneu a výrobní kapacitu prodal Continentalu. Dál bude dělat jen hadice, silentbloky, dopravní gumové pásy a podobné věci. Shánět další matadorku na případné doplnění "aspoň do páru" aby bylo dodrženo pravidlo "na stejné nápravě stejná značka, konstrukce i dezén" někdy v budoucnosti už by mohlo být dosti komplikované...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím, jelikož bych nerad autíčko rozsekal páč jsem investoval do přestavby LPG, vybírám nové kvalitní zimní pneu v rozměru 165/70/13.

Mám tyto tři kandidáty v ceně cca 1200/ks:

Continental TS 780

Dunlop SP Winter Response

Goodyear Ultra Grip 8

Michelin Alpin A3

Máte někdo zkušenosti, s konkrétním modelem? Barum a podobný shit co měla známá na autě opravdu nechci. V životě jsem nezažil víc smyků než s ní, až to na konci zimy na břečce hodila do škarpy a odbala bok o protijedoucího. Za to mi opravdu levné pneu nestojí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolega má asi velkou praxi, jestli má známá v rukách nas***** může mít šípáky z traktora a budou na pikaču, já odjezdil na horách X zim na Vraníkách, ale po dálnici bych na nich nelítal, mě třeba Polaris3 na služebáku octě nesedí a na soukr. mám GY UG7+, na feldě mám teď darované zimní Debica a no problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych se touto cestou připojil k dotazu co doporučujete na feldu za zimáky, jestli máte s některými delší dobrou zkušenost?

Já měl Barumky (asi polaris-tak něják :)) taky sem to jednou v křižovatce přidupl na břečce a už sem se hrnul :kol-135: ale v tom by mě asi málo který pneu pomohly že, jinak jezdím v zimě slušně a přizpůsobuju se stavu silnice-(nezažil sem pneu co by něják fest držely dle mě to je o ,,vlastní" jízdě) není důležitá dlouhá výdrž pneu, ale spíš ty jízdí vlastnosti pro mě osobně, jezdím míň takže nepotřebuju držáky.(Stejně se mají po 4 letech vyměnit ne?).

Editováno: , autor: Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kupoval jsem vždy Barumky jako zimní i letní pneu a no problém. Jezdím v zimě pomalu tak že nebyl problém ale určitě bych do předu na kola nedal šity protože je potřeba dobrá zimní pneu na zadek klidně dám třeba vraníky na zadních kolech nepotřebuješ extra kvalitní zimní gumy ty tě nevytáhnou když máš přední náhon tak že asi tak a jedná dobrá rada na předek si kup víc otevřené vzory aby se líp uvolnoval sníh jelikož třeba polarisky mají takový více uzavřený dezén a pneu je potom víc nachylná prívě na ten sníh táta koupil na přední kola vraníky stály ho skoro 2000kč a můžu říci že jsem s nimi vyjel úplně každej zasranej kopec i když tady na Vysočině je to právě nejhorší v těch kopcích a to mají právě víc otevřený dezén. Ale po dálnici bych s nimi taky nejel jsou to protektorky tak že bych měl strach že se mi vyslečou za jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo s tím sem ají docela počítal, že bych na zadních nechal ještě stary zimní a koupil něco lepšího na předek už jsem to s feldou ozkoušel, že dopředu to chce něco kvalitnějšího..... Zas tak moc nejezdím, ale sněhu je u nás vždy dost.

Editováno: , autor: Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaužívaný vyslečený protektor jsem léta neviděl zvlášť když se teď dělají celopláště, jsem taky pro co nejvíc otevřený dezén protože ty 4D lamely a jiné reklamní tahy mě tady v horské oblasti nepřesvědčí a když se dívám na starou polarisku tak vzorek je otevřenější jak její modernizované deriváty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přemýšlím, že koupím klasiku barumky, myslím, že do města mi bohatě stací... Jen jestli mi vyjde líp si je koupit někde na netu za levno a a nechat si to přezout nebo to nechat všechno na servisu? Nechám to hodit na ty orig. 13ky a pak na jaro koupim nějaký hliník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to tak mám, hlíníky na leto a plechy na zimu je to rychlí přehazuju sám doma.. jen po ,,několika" letech zajedu do servisu a dám přezut ojeté.

No já sem zatím vždy kupoval přímo v pneuser. někdo říká, že tě víc natahnou když nemáš odnich gumy, ale já to potvrzené nemám. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...někdo říká, že tě víc natahnou když nemáš odnich gumy, ale já to potvrzené nemám. :kol-32:

Vždycky se zajdu do pneuservisu zeptat na cenu přezutí.

Pak se dozeptám, kolik že to stojí když si vemu od nich gumy.

Po odpovědi, že cena je pořád stejná, mám jasno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítejté.

Ja mám ve fabie zimní pneu z Dębici (frigo 2) a jsem spokojen :) . Velmí dobre gumy za hodnou cenu. Platil za 1 kus 160 zloty - to kolem 950, 1000 kč. Montáž měl zdarma. S Dębicou nemam žadní problem . to jsou fajní pneu za vlemí skvělou cenou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, Feldaři. Přidám taky jednu špetku do mlýna. Mám krátkou Feldu 1,3 MPi, na léto používám Barum R13 165/70 na alu ráfcích. Zimní mám Barum Polaris2 se stejným rozměrem akorá na plecháčích. Mám na nich najeto 60 tis.km, tuto sezónu, ikdyž se to nemá, jsem je nechal i přes léto, jelikož po minulé zimě už měli vzorek 3 mm, tak jsem je dojel. Spokojenost je maximální. Včera jsem kupoval po netu nové gumy a opět jsem zvolil Barumky, akorát Polaris3. Měli je za cenu 790,-kč za kus. Nehám si je u učňů přezout za babku a snad mi vydží alespoň 4 sezóny. Taky jsem přemýšlel o Michelinkách, ale cena nějakých 1.500,-kč za kus, mě odradila. Určitě dobré gumy jsou základem pasívní bezpečnosti, ale hodně taky záleží na technice jízdy. A jestliže si někdo myslí, že když dá ranec peněz za gumy a že může jezdit tak, že ty gumy jsou zázračné a překračují fyzikální zákony, tak je na omylu. Snad někomu tyto moje poznatky pomůžou a hodně bezpečných kilometrů anténkou vzůru a koly dolů, přeje Felicius! :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasím, do města a občasnou návštěvu hor jsou polarisky za ty prachy dost dobré, ale co jsem vyzkoušel jiné značky bych si u nás v horské oblasti je už na auto nedal, letní mám taky barumky ale na zimu jsou lepší i ty debiky nebo vraníky, co se týká přezouvání a vyvažování už nejezdím do nóbl pneuservisů ale do malých a jsem spokojen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jen takový drobný postřeh: Mám felicii a fabii obojí v kombíku a filcka na sněhu drží se stejným vzorkem pneu o několik tříd hůř - takže taky jsem měl pocit, že zimní Barum je totální shit, ale pneumatikama to nebylo....

jinak aktuální přehled je zde:

http://auto.idnes.cz/specialni-priloha.aspx?y=auto_testy/test-zimnich-pneumatik.htm

a jak se zdá tak poměr cena/výkon je jednoznačně ve prospěch Barumu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...