Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Jogi

Doporučené příspěvky

Ahoj,

četl jsem tady něco o Vranících, mám je taky, konkrétně typ HPL4 a chtěl bych přidat pár osobních postřehů.

Když jsem vybíral zimní gumy, dočetl jsem se, že Vraníky mají skvělé vlastnosti na sněhu a ledu, lidé si je chválili,

tak proč je nezkusit. Při vyvažování trochu více závaží, ale žádný extrém. Prvních 500 km to byl docela mazec,

hodně plavaly, ale potom si sedly a v pohodě. Do nějakých cca 5tis. km jsem s nimi byl spokojený, potom začaly

neskutečně házet, vibrace do volantu hlavně v 80 km/h, kde jezdím s Feldou nejčastěji. Taky dost hučí. Po první

zimě a najetých zhruba 10tis. km byl na předních pneu vzorek 5 mm!!! Letos jsem je nasadil zase, ale už nemají

ani zdaleka takové vlastnosti, jako loňskou sezónu, kdy na sněhu a ledu byly opravdu výborné, to musím uznat.

Kolem a dokola, zlákala mne hlavně cena, za sadu jsem dal i s poštou 2800Kč, což mi připadalo hodně slušné,

ale díky nekomfortní jízdě a rychlému sjíždění je ta guma drahá. Pokud nebydlíte vyloženě v horách, určitě bych

volil jiné pneu, nějak jsem si neuvděomil, že u nás sníh už moc nebývá a jezdím hlavně na suché nebo mokré

vozovce a guma, které na silnici v 80ti vibruje jako prase... To ať si je strčí někam. Pro srovnání - předtím jsem

jezdil gumy Debica Frigo 2, nikdy jsem nikde nezapadl, na zimní pneu vcelku tiché, používal jsem je celoročně,

po 35 tisících km vzadu 7 mm, ve předu 4mm, ale měl jsem špatnou geometrii, takže vnitřní hrana 2,5mm. Cena

v Tescu 799,- takže o stovku dražší, ale vydržely minimálně 3x tolik!!! Jo a ještě bych řekl, že mi těmi vibracemi

zku*vily přední nápravu. Už jsem s protektory vyškolený, teď jsem pořídil Octavii a tam takové gumy stejně nepatří,

momentálně jezdím Continental TS850 a zatím nejlepší gumy, co jsem měl. -_-

Luboš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nápravu sis zkurvil asi, když to háže a to se stává, tak kola převážím, já to dělám každou zimu automaticky, když gumy hobluješ po suchých cestách tak vzorek ubývá i na debikách - jezdil jsem vrány i debiky v podhorské oblasti oboje OK, k tomu že jezdíš se špatnou geometrií není co dodat to je tvoje péče o vůz a neříkej že to nebylo znát na řízení. Na feldě mám po vránách darované debiky a na octě GYUG7+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro info, Debici jsem nejezdil na svém autě, proto mě nějaká geometrie moc nezajímala, do firemního auta těžko budeš sypat a když to vedení nezajímá...

Jasně, auto táhlo, věděl jsem o tom. Na svém autě, kde byly Vraníky, byla dělaná geometrie cca 2000km před nasazením tady těch hrůz. Takže kecy o zanedbané

údržbě si nech, když víš prd, jak se o svoje auto starám nebo nestarám. Navíc jsem Feldu měl jen rok, než bylo na lepší, takže se mi do ní moc vrážet nechtělo, když

jsem věděl, že půjde pryč, proto jsem zvolil levné pneu a načatou nápravu neřešil. Debicu jsem jezdil celoročně i v létě, Vraníky jen v zimě, kilometrový nájezd na obou

značkách pneu jsem napsal pro srovnání, oboje jezdily hlavně na suchých cestách. Jinak na žádných jiných pneu, které jsem jezdil (Pirelli, Michelin, Barum, Semperit, Dunlop)

nebylo nikdy za jejich živostnost potřeba gumy přvevažovat z důvodu, že by házely a vibrovaly. Nevím, měl jsem štěstí? Těžko. Ať si z popisu udělá obrázek každý sám,

šlo mi o to, aby si lidé udělali obrázek a podle toho zvolili správnou pneu, navíc jsem psal, že do hor byly dobré, ale co dá člověk za vyvažování, to může rovnou vrazit

do kvalitních pneumatik renomovaných výrobců a ještě mu vydrží déle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak něják, hodně záleží jak často jezdíte, kolik bývá sněhu apod. Protože to co je super pro jednoho je naprd pro druhýho... :kol-27: Jen nemusím ty řeči jak jsou některé pneu tak skvělé a sedí perfektně, protože kdo tohle napíše asi v zimně nikdy neřídil, je to o způsobu jízdy - hlavně!! :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

zdravím,po 12 letech mi dosloužily zimní barumky na feldě,vzorek byl ještě dobrý,ale gumy už byly zpuchřelé,tak půjdou.Feldu jezdí dcera,která jí už dojíždí a najede tak 3 000km ročně.Přemýšlím,že ty zimáky tam nechám i přes léto,felda má 17 let a nevyplatí se mi kupovat i nové letní.Pročetl jsem zde různé diskuze o zimákách a našel si kromě barum a debici

http://www.mall.cz/zimni-pneu-osobni-auta/100000077277

i tyto

http://www.mall.cz/zimni-pneu-osobni-auta/100000082138

Na nich mě zaujaly ty široké drážky,že by mohly dobře držet stopu a odvádět vodu,ale jsem laik a je mi jasné že žádný výrobce nenapíše že ty gumy nic moc.Neznáte je někdo a nějaké zkušenosti nebo ohlasy?Já nic nenašel,ale nejsem moc dobrý v hledání.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo,to je mi jasné že ty moje 12 let staré gumy můžu nahradit v podstatě čímkoliv a bude to lepší,jen jsem právě uvažoval,že je tam nechám i přes léto a ty Kormorány mě přišli podle vzorku nejlepší(vodící drážky,plocha atd).Počítám že auto vydrží ještě tak 2 až 4 roky,tak už nechci kupovat ještě letní a přezouvat.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...