Přejít na obsah

Výmena rozvodov Fabia II 51kW


ctirad1

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, u našeho Roomstera HTP 51kw přeskočily rozvody při parkování a dalo se to dokupy. Problém je, že auto po nastarování, cca 5 vteřin se nepravidelně klepe a člověk doufá, že se udrží a nezhasne. Motor znatelně v časových úsecích se zatřese a pár vteřin jde normálně a zase se zatřese a furt dokola. Auto nic nehlásí. Mě přijde, jako když vynechává válec a jako když to startuje na dva a pak se třetí chytne. Případně nemůže být problém po výměně rozvodů, ventilů atd?

Je to auto na cca rok a nehodlám do toho furt sypat peníze, teď jsem do něj vrazil 20tis.

Ještě mě také napadají vstřiky. Do té doby, než si rozvody skočily, motor jel pěkně a bez problémů. Teď když jedu třeba na dvojku 20 km/h, auto i citelně trhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

 

mám praktika 1.2 HTP CGPA 11/2013 naj. 90tis.A po přečtení zdejších vláken,sem usoudil,že raději nechám udělat rozvody.Chci se zeptat: měníte i rozvod olej. čerpadla?Viz odkazy.

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03c109158asad-rozvodova-sada-1-2htp-skoda-25228.html

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03e115225sad-rozvodova-sada-olejoveho-cerpadla-1-2htp-febi-29748.html

 

Dík moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobry den, je vymena slozita pro obyc. neautorizak? Je tam dost rozebiracky okolo, co jsem koukal na youtube, pak pretesneni vany, prsou, povoleni altiku, expanzky, rozvodu olej. pumpy, atd. Aby tam prumerny mechanik neco nepodelal, kdyby se rozvod menil jen preventivne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi šikovný tak to uděláš v pohodě.... Taky jsem to dělal sám sundáš vanu, prsa, řemen, napínák řemenu, altík posuneš.......  Já jsem si prvně natočil kliku na horní úvrať podle hodinek ( abych si to zkontroloval) pak jsem dal aretaci na kliku . Pak jsem nasadil aretaci na vačky (jednu jsem musel prvně kousíček posunou aby tam vlezla) ..... Pak jsem povolil kola vaček (samozřejmě sem si klíčem made in home,   přidržel kola abych neurval přípravek )   A pak už jenom složil  :D

klika.jpg

vacky.jpg

IMG_0306.jpg

IMG_0303.jpg

IMG_0304.jpg

IMG_0312.jpg

IMG_0294.jpg

IMG_0296.jpg

IMG_0302.jpg

  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...
V 5. 1. 2019 na 19:56, kecka napsal:

Pokud jsi šikovný tak to uděláš v pohodě.... Taky jsem to dělal sám sundáš vanu, prsa, řemen, napínák řemenu, altík posuneš.......  Já jsem si prvně natočil kliku na horní úvrať podle hodinek ( abych si to zkontroloval) pak jsem dal aretaci na kliku . Pak jsem nasadil aretaci na vačky (jednu jsem musel prvně kousíček posunou aby tam vlezla) ..... Pak jsem povolil kola vaček (samozřejmě sem si klíčem made in home,   přidržel kola abych neurval přípravek )   A pak už jenom složil  :D

 

Chcel by som sa opytať načo ten indigator k hornej uvrati aky to ma zmysel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Jen tak pro zajímavost,na svojí Fábce mám aktuálně najeto 85tis km a třetí rozvody . Originál původní se natáhly ve 30tis km a druhé taky origo škoda vydržely kolem 50tis km kdy se natáhl řetěz a praskla vodící lišta, naštěstí to neskočilo , olej měním každý rok asi při 7tis km . Kvalita za rozumnou cenu Škoda auto 🙂 . Motor 51kw cgpa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...