Přejít na obsah

Výmena rozvodov Fabia II 51kW


ctirad1

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Ahojte

Ako tak študujem príručku k Fabii II 51kW, neviem sa nikde dočítať, kedy sa menia rozvody. Buď som slepý, alebo sú doživotné (a tomu veľmi neverím). Minulý týždeň som sa hádal s kamarátom, že v príručke k autu nemám uvedené, kedy sa menia a teda že su doživotné. Samozrejme, že mi neveril. Pozrel som teda do príručky a fakt som tam žiadnu zmienku nenašiel. Viete mi niekto poradiť, kedy ich treba meniť? Zatiaľ mám najazdených iba 70 000km.

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálne mám cca 70 000km. Myslím si, že sa dosť starám o motor: pravidelne mením olej podľa predpísaných intervalov, pomedzi výmenné intervaly vzduchového filtra ho občas prefúknem kompresorom, nejazdím s otáčkami až na doraz... a podobne. Preto ma zaujíma, či už niekto z vás menil olej v prevodovke, či jej to prospelo (zvuk, spotreba, presnosť radenia...), alebo sa na to vykašľať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už je to téma o rozvodech, tak napíšu svůj postřeh. stáří auta 2 roky, najeto 50tis., před 3tis. občas zarachtal po startu rozvoďák, u studenýho i teplýho. po najetí 3tis. to dělalo prakticky pokaždé a někdy to rachtalo docela hnusně. na oleji najeto cca 12tis. teď po výměně oleje je ticho. s olejem shell 10w-40 to nedělalo nikdy a to jsem najel 2x 15tis., začalo to dělat až s olejem mobil super 3000 5w-40. otázka je, co tam opravdu v servisu nalili. teď jsem dával zase mobil, ale u výměny jsem byl. takže by mě zajímalo jestli má vliv na napínák viskozita oleje nebo různé projevy stárnutí u různých značek olejů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte jedna otázočka: Je potrebné meniť olej v prevodovke? Viem, že je doživotný, ale len tak pre istotu sa vás pýtam, či ho radšej niekto nemenil.

tak po 5 letech nebo 100-120 tis.

nejenom ze to proplachnes od bordelu, ale vysrazene vzdusne vlhkosti, ktera z toho oleje dela neco mezi blatem a emulzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A robí Ti to opäť, alebo to prestalo? Mobil si nalial taktiež 5W-40? Ináč ja mám taktiež 5W-40 a nerobí mi to.

ted po vymene uz to prave nedela. v te prevodovce bych to menil az tak po 150tis. a 5 let je uplne zbytecny, 6-7 pokud se malo jezdi. zkusenosti mam, po vymene jde lip radit, ale pokud se meni driv, tak rozdil zadnej, krom toho, ze ses o par penez chudsi a mas dobrej pocit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

.....tak do servisu dotahli HTPecko. Najeto 62000 km. Preskocil retez. Vysledek......hruza. Motor na odpis.

Klient asi bude mit smulu. I kdyz je jeste v zaruce, nedodrzel servisni intervaly a tak oprava pravepodobne pujde cela za nim. Jen motor stoji cca 72.000 Kc.

post-7773-0-85616100-1357488057_thumb.jp

post-7773-0-46387400-1357488079_thumb.jp

post-7773-0-03828700-1357488099_thumb.jp

post-7773-0-73911200-1357488123_thumb.jp

post-7773-0-62181000-1357488141_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...