Přejít na obsah

Výmena rozvodov Fabia II 51kW


ctirad1

Doporučené příspěvky

E1 děkuju za rady ! Co to asi bude stát přehrání softwaru? Libero,taktéž děkuju, zkusím nechat přehrát software a uvidím. Taky si říkám, že přece nemužu jezdit 3 roky z přeskočenýma rozvodama, to je blbost, takže to bude v pořádku. Na výměnu oleje, chladící kapaliny,brzdové kapaliny a výměnu palivového filtru se chystám asi na konci září, ať je to před zimou zase tip ťop. Chladící kapaliny je dohromady 5 litrů..? A dává se v poměru 1:1 takže 2.5l destilka a 2.5l G12. Říkám to správně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne prehranie SW spravili zadarmo vrámci veľkej servisnej prehliadky. Samozrejme musel som ich o prehranie požiadať, ale nič ma to nestálo. Vraj som mal o cca. 3-4 verzie starší soft ako je aktuálny. Nevedeli povedať presne, len to odhadovali na základe toho, že nové verzie sú podľa číslovania vždy o cca. 300 vyššie. Inak iba prehranie stojí podľa toho čo tu nedávno niekto písal nejakých 450 Kč (čo sa mne osobne zdá byť moc).

Chladiaca kvapalina sa riedi podľa toho, že do akej hodnoty chceš aby bola mrazuvzdorná. Na obale bude pomer riedenia určite napísaný. Potrebný objem ale nepoznám, ale mám pocit že sa to tu už niekde riešilo a možno to je napísané aj v manuále.
Brzdovku sme riešili už inde, keď nebudeš závodiť, určite sa oplatí kvôli ESP a ABS zobrať takú ktorá má nízku viskozitu, to sú tie DOT4 ESP a podobné označenia. Ja osobne budem asi meniť rovno za TRW DOT 5.1 ESP. Nájdi si tú tabuľku ktorú som nahrával.
Olej sme už prebrali. Olejový filter daj originálny, prípadne osvedčenú alternatívu (ja by som dal asi MANN, iba na ten som doteraz nepočul nič zlé). Palivový filter pri benzínoch meniť netreba, ale určite tým autu neuškodíš. Nezabudni potom ešte pozrieť vzduchový a kabínový filter, že v akom sú stave. Ak si alergik, tak kabínový určite kúp uhlíkový. Neviem koľko máš kilometrov, ale ak cez 45-50 tisíc, tak zváž výmenu sviečok, pri 60 tisíc ich treba meniť.
Čo sa týka rozvodov, môžeš servis požiadať, aby ti to skontrolovali. Ak máš viac ako 100 tisíc km, zváž ešte výmenu oleja v prevodovke. Teoreticky ho ešte meniť netreba, ale podľa ohlasov je výmena oleja v prevodovke vždy príjemná zmena. Je to dané asi tým, že pri tak dlhom intervale si človek ani neuvedomuje ako sa postupne zhoršuje chod prevodovky. Vzhľadom na malý objem náplne to človeka finančne raz za 100.000+ km nezruinuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je vyrobené 10/2008, koupené 01/2009. Doposud najeto 41tkm, olej měním každý rok, dle toho kolik najedu, průměr je 10tkm. Vzduchový a kabinový filtr je měněný před rokem, takže ve 30 tkm společně se svíčkama Bosch. Servisní interval jsem si zkrátil podle svého :kol-47:  a myslím že jen dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

mně to rachtalo taky s olejem Castrol a Shell a když měl ten olej najeto kolem 10tis., tak to delalo mnohem častěji. po přechodu na značku Mobil jsem to do výměny slyšel snad jen dvakrát a to u poloteplýho motoru. Všem doporučuji vyzkoušet, navíc mi ten olej zachránil motor, když jsem jel chvilku na sucho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

při výměně oleje našrobouval mechoš víko filtru přes závit a ten za jízdy vyletěl. olej byl uplně všude, jen ne v motoru, navíc to bylo v tunelu, takže jsem s tím musel opatrně chvilku jet. rozvoďák chrastil jak, zvuk motoru hrůza, ale po vyčištění a mech kontrole se ukázalo, že je všechno ok. nalil se olej a auto jelo normálně, olej nebralo. jenže já jsem stejně raději koupil nový :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Sem dneska sháněl  nějakou starou i třeba nabouranou těhlici z dvojkový fabie 1,2 http 51kW na takový svoje donácí zkoušky.

 

Těhlici sem sice nesehnal, ale zato sem trefil na rozebraný HTPéčko 51kW po 130tis km a jeho píst s ventilama byly taky nějaký smutný.

 

Další věc co mě dostala bylo uložení ozubených rozvodových kol na vačkových hřídelích. Žádný kolíkování na polohu ani nějaký vroubkování proti pootočení kola vůči vačce. Jenom stažený nějakým jemnozávitovým šroubem M12. To si dělaj prdel ve škodove ne?!

 

To mě taky čekaj hezký věci.

post-85140-0-26072300-1397766368_thumb.j

post-85140-0-59553000-1397766376_thumb.j

post-85140-0-38398000-1397766385_thumb.j

post-85140-0-30403000-1397766400_thumb.j

post-85140-0-26060800-1397766754_thumb.j

post-85140-0-18579400-1397766764_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další věc co mě dostala bylo uložení ozubených rozvodových kol na vačkových hřídelích. Žádný kolíkování na polohu ani nějaký vroubkování proti pootočení kola vůči vačce. Jenom stažený nějakým jemnozávitovým šroubem M12. 

nestresuj ....odtiaľ žiadny problém nehrozí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ten motor na fotkách je z roku 2007/8 - 2010, tedy před modernizací - soudě dle tenkého ozubeného kola. Taky mi z pohledu na tak zdevastovaný motor není moc dobře, nicméně myslím, že při kvalitních a včasných servisních úkonech ten náš motor takhle vypadat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další věc co mě dostala bylo uložení ozubených rozvodových kol na vačkových hřídelích. Žádný kolíkování na polohu ani nějaký vroubkování proti pootočení kola vůči vačce. Jenom stažený nějakým jemnozávitovým šroubem M12. To si dělaj prdel ve škodove ne?!

 

 

Do roku 2004/5 se tak davala drsna diamantova podlozka, 

holt úspory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jezdim s nim jak s hnojem. Sice motor točim trochu víc než se má (řadim až při 3000ot/mim a snažim se držet otáček tak 3000-4000) ale to je prej v pohodě.

 

S olejem to vypadá, že do jeho garanční výměny nenajedu ani 8000km. Jinak bych chtěl dodržovat výměny tak max po 10000km. Při parkování nikdy nedávám kvalt.

 

Tak jestli se mi na tom autě něco vysype, tak jim tam udělám takový dusno, že se z toho zese.ou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych to tak neprožíval, F I, asi ještě krátká lyžina, aktuálně 278 400km, motor používám ve všech režimech, když je třeba, točím trojku i k 6t ot., olej Mogul 5W40 měním výhradně po 15t km a parkuji s rychlostí, pouze v kopci zatahuji i ručku :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MR Pavka:ne netrefil na vyjímečný kus...mám najeto o deset víc jak Malta a nemám probléma....já se divím že vy co máte nové auta,nebo málo najeto tohle řešej..bojej se...jak se k autu kdo chová tak to pak vypadá:-)takže se neboj....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny.Na dílnu se mi dostala Fabka.Malý výkon,kontrolka závad svítí.Po přečtení závad,neladil snímač vačky.Po výměně snímače pořád stejné.Tak jsem se juknul na rozvody a ejhle,klika přeskočená pravděpodobně o zub.Když jsem dal aretaci na setrvák,tak nastavení vaček nesouhlasilo.Takže na tento doživotní řetěz je najeto 123000 km motor 1.2 BZC r.v.2008.Vypadá to,že potkaný není. No,pak dám vědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po dlouhé době se sem vracím.Řetěz byl přeskočený na klice.Když jsem dal aretace na vačky,tak klikovka byla přeskočená o1 zub,ted´si zaboha nevzpomenu,jestli to bylo dopředu,nebo dozadu.Dal jsem tam komplet nové rozvody i s napínákem a rozdíl v napnutí byl dost velký od toho starého řetězu.Majitel mi říkal,že občas bylo slyšet zarachtání.Kilometry souhlasí,je to první majitel.Jinak je to motor BZG,přehlédl jsem se.Olej používá 5W40 C3 castrol.Ted´už jede zase,jak má,potkaný nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...