Přejít na obsah

Výmena rozvodov Fabia II 51kW


ctirad1

Doporučené příspěvky

Dělal jsem na FI spojku a při otáčení motoru rukou v tam zarachotilo jak v budíku a rozvody přeskočily.Byl to rok 06,najeto 148000.Namontoval jsem nové rozvody a jede to jak z praku. Je pravda,že to auto dostává od majitele dost zahulit,ale stejně bych ty rozvody po 150000 preventivně měnil,stojí to rozhodně míň než oprava potkaného motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když byl přeskočený řetěz o ten 1 zub na klice,tak studený sice chytil,ale dlouho to trvalo,než se srovnaly otáčky a když jsem se chtěl rozjet,tak se musel hodně přidávat plyn,aby to nechcíplo.Výkon to mělo,jako vyběhaná Š105.Rozdíl byl hodně znatelný po výměně rozvodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Páni,

 

Mám na vás takú otázočku: Ako sa dá zistiť synchronizácia kľukového hriadeľa a vačkového hriadeľa pomocou diagnostiky? Viem, že v prípade DOHC je synchronizácia len jedného z vačkových hriadeľov "polovičná informácia", ale aj tak by ma zaujímalo, kde sa to dá zistiť.

 

Niekde som čítal, že by to malo byť: Motorová jednotka - kanál 004 - úplne pravý stĺpec, no tam mi ukazuje teplotu motora.

 

Viete niekto ako na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak nakoniec som dal vymeniť rozvody do autorizovaného servisu v Banskej Bystrici. Chcel som to dať svojmu "neautorizovanému" mechanikovi, no nemal čas. A keďže neverím nikomu inému okrem neho a aut. servisu, nechal som ich vymeniť tam.

 

Okrem hlučných štartov (pomaly každý druhý) som mal ešte jeden problém, že reťaz pri 2400ot/min a plnej záťaži rezonovala. Prejavovalo sa to asi tak, že keď som pri 2000ot/min pridal plyn, tak od 2400 do cca 2600ot/min bolo počuť z motora intenzívny zvuk, ktorý sa mi podobal na na rezonujúcu reťaz (možno sa mýlim). Od 2600ot/min vyššie postupne slabol a pri 3000ot/min už nebol počuteľný.

 

Okrem toho, že v aut. servise mi staré rozvody zabudli dať do auta (chcel som si pozrieť, ako vyzerajú po 100000km) aj keď som ich o to požiadal a bolo to zaznamenané aj na papieri, tak mi ešte aj odpojili hadičku snímania podtlaku pre LPG, s čím malo auto dosť veľké problémy a tak som musel chvíľku jazdiť na benzín, kým mi to opravili.

 

Čo je ale podstatné:

 

1. zatiaľ som nezaznamenal žiadny hlučný štart motora

2. zvuk "rezonujúcej" reťaze zmizol

 

P.S.: Ešte ma trošku zarazila konštrukcia samotnej reťaze (lebo staré rozvody mi potom nakoniec dali do sáčku a mohol som si ich prezrieť), ktorá mi pripomínala bicyklovú reťaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ako som spomínal, bolo to robené v autorizovanom servise. Najprv bola odhadovaná cena 250€, čo ma nepotešilo, ale zmieril som sa s tým. Potom mi prijímací technik dal šekovú knižku, podľa ktorej som mal zľavu na materiál 20%, čomu som sa potešil a už som v duchu začal rátať, o koľko to bude stáť menej. Lenže čo mi prijímací technik nezapočítal do predpokladanej ceny bola cena tmelu okolo krytu rozvodov, ktorá bola cca 40€.

 

Celkovo ma to vyšlo na 272€

 

Horšie na tom bolo to, že mi odpojili hadičku snímania podtlaku na LPG a tým pádom s autom bolo nemožné ísť na plyn. Samozrejme, že hadičku nezapojili späť a ja som si to taktiež nevšimol, takže som s tým utekal do servisu. Zaujímavé, že tá hadička sa nachádza na druhej strane motora, ako rozvody.

 

Hlavné ale je, že porobili to čo mali (aj keď cena nebola nízka a odpojená hadička tiež nepotešila) a nemusel som potom riešiť preskočené rozvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja som dal meniť rozvody na 47kW motore pri 120000. Pri štarte to chrastilo stále častejšie, ale to som potom riešil tým že som parkoval vždy na neutrál. Akonáhle sa vypnutým motorom trochu pohlo, tak reťaz sa trochu povolila a potom sa to pri štarte ozvalo. Časom by to určite skočilo. V tom servise ešte namontovali nejaký svoj napinák takže by sa to už nemalo stávať ani po ďalších 120 tisíc. Tak uvidím či sa to vôbec ešte niekedy bude meniť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni hovorili že ten napinák neumožní moc veľkú vôlu a reťaz by nikdy nemala preskočiť.

 

Ak by sme sa dohodli že by si na aute robil nejaký servisný zásah, tak si to môžeš kľudne rozmontovať a pozrieť :-)

 

Bol to Motoservis Kasl, Praha-Západ. Tieto motory opravujú jak na bežiacom páse, robia dobrú prácu za rozumné peniaze.

A keby si im zavolal, možno sa aj podelia o nejaké know-how.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...