Přejít na obsah

Vymena filtra Haldex-u


Joe1980

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, Fajerak napsal:

AnHy: Dnes jsem to zrovna dělal.  "O"kroužky jsem nechal původní (při vytahování se nikde nesekly-tak že v pohodě),a síťka se vyšroubuje-vypere.Prostě žádný problém. Práce tak na 30minut.

IMG_20200311_181154.jpg

IMG_20200311_211658.jpg

Dik za info, sitko nevyzera az tak zle. Ako vyzeral otvor kde je zasunuta pumpa, boli tam tie hlieny (olej + brusivo zo spojky). Kolko km bol nabehanych od posledneho cistenia sitka? Moja jedina skusenost s haldexom bola vymena cerpadla pri 50tkm (sitko vyzeralo podobne), haldex filter som nemenil nikdy, aktualne 100tkm haldex ok. Chcem sa opytat ci niekto menil haldex filter kvoli realnej chybe alebo len preventivne? Dik za odpoved.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem se taky konečně dokopal a vyměnil filtr, vyčistil sítko čerpadla a dal nový olej.

Celkem to proběhlo v pohodě, ve filtru nějaké "tukové shluky" byly, sítko zasrané tak

ze třetiny. Filtr jsem nakonec bral od tohoto slovenského dodavatele, dodání OK.

https://4x4parte.com/cs/d/2003085-haldex-filter-4generacie-vw-group-1000014/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raději jo, ale ta horská přirážka oproti FEBI je citelná, skoro dvojnásobek.

Jelikož na Yetim nyní není tak velký nájezd tak jsem to zkousnul. Plánuji

v příštím roce vyměnit oleje v diferenciálech vpředu a vzadu a další rok

i v převodovce, zvažuji že koupím lacinější olej (pokuď zase nevyměknu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zatím jsem tu odvahu neměl, fórum čtu už roky a vím, že

každý zasvěcený od náhrad odrazuje (myslím olej do převodovky),

ale to si fakt FEBI vezme na bedra průser s nekvalitním olejem ?

Co garážníci ? Olej do převodovky do mé kokty je 1600 litr, vejde se

tam 2,4 litru.

Editováno: , autor: Sudetak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FEBI je na trhu dlouho a kupoval jsem v této značce i řadu dílů,

ale u těch olejů si nejsem jistý. Rozhodoval jsem se podle cc-autodily,

kde měli pouze originál a febi na dotaz, obrat mají velký, takže to co

jde na odbyt je i skladem. Jelikož se to mění po letech ...

Babo raď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 3. 2020 na 11:13, AnHi napsal:

Dik za info, sitko nevyzera az tak zle. Ako vyzeral otvor kde je zasunuta pumpa, boli tam tie hlieny (olej + brusivo zo spojky). Kolko km bol nabehanych od posledneho cistenia sitka? Moja jedina skusenost s haldexom bola vymena cerpadla pri 50tkm (sitko vyzeralo podobne), haldex filter som nemenil nikdy, aktualne 100tkm haldex ok. Chcem sa opytat ci niekto menil haldex filter kvoli realnej chybe alebo len preventivne? Dik za odpoved.

 

Video 240 000 najeto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 7. 2020 na 19:13, cosby napsal:

Jste blázni vy,kteří dáváte jiné oleje než originál.

?tak snad olejová norma určuje jakej olej tam prijde ! Co so Si predstavujes pod slovem original? Jako ze si skoda nekde dela olej?  Nebo brzdice ktery bere od  ate ,ale muzes si koupit prebaleny ate v bedne od skody ?atd atd  vemes olej febi odpovidaji ci normu tak to ho tam ve skodovce nalejou a nereknou nic, tak nikoho nestras a nedelej znej blazna. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tebou,slovo "ORIGINÁL" dnes v uvozovkách neexistuje. Německé"originály"jsou vyrýběné v Číně,Indii atd. A ještě na krabičku napíšou - made in Germany. Všichni víme že to néni až tak v pořádku ( veřejné klamání zákazníka) ale kdo z vás si byl někde stěžovat??? A ohledně toho oleje:  upřímně!-kdo z vás mi zaručí že olej pod názvem "originál" tomu názvu aj odpovídá.  Pokud si to fakt někdo myslí-tak potom slovo "bysnys" mu vůbec nic neříká!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 29. 10. 2018 na 21:52, thmf napsal:

 

Cez Vcds vôjdeš do 4x4, veberieš akčňé členy a dáš prečerpať olej. 

Celý filter ti krásne samo vypľuje vonku.

 

Je tento postup správně?  Zapneš čerpadlo a filtr se povytlačí ven. Tím se ti roztěsní vstup a výstup oleje mezi filtrem a domkem filtru. Tím uděláš bipass filtru a bordel, který je před filtrem tlačìš ne do filtru, ale rovnou dál do systému. Je to tak dobře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...