Přejít na obsah

Software 1.4 16V


Doporučené příspěvky

Kdyžtak to někam přesuňte, ale nemůžu najít, jaký je nejnovější soft pro můj motor...nyní tam mám 4115, tak by mě zajímalo, jestli jsou i novější a pokud ano, jestli tam je nějakej rozdíl a jestli si můžu zažádat o přehrání na nejnovější (s autem problém neni, jen pro pocit nejnovějšího softu :) ) Nevím, jestli přehrávají automaticky soft na nejnovější při pravidelných prohlídkách..co na to zkušenější? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lenže ja stále nechápem,načo nový soft...nové softy sú takmer pre každú adresu,ale riešia sa ako som písal až vtedy,keď príde zákazník s nejakým problémom a vtedy sa postupuje ako písal Ekkar...napichne sa to,vbehne sa cez VAS do príslušnej adresy,kde je problém a tam sa zistí cez on-line systém,či pre danú závadu existuje AKTUALIZÁCIA..

je to jedno,či je auto v záruke,alebo nie (leda tak v zaplatení)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Pripoj VCDS alebo inú múdru diagnostiku a vyčítaj údaje. Z toho čo si napísal to najviac vyzerá na to štvorčíslie 2491, ale vzhľadom na to, že tieto údaje si odpísal z nejakého fyzického miesta, a podľa toho čiarového kódu asi z riadiacej jednotky, vôbec by som sa tým neriadil, a to obzvlášť pri 7 ročnom aute (ak si jazdil do autorizovaného servisu, mohli ti tam nahrať novší SW aj bez tvojho vedomia). Treba napojiť kábel a pozrieť sa tak. Ak nemáš diagnostiku, tak zájdi do servisu, tam ti verzi SW povedia bez problémov, a za mierny poplatok ti nahrajú aj najnovšiu verziu (ak by si chcel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdá sa mi maximálna drzosť účtovať si  prehratie softu RJ pokiaľ má niekto problém.Ak je oprava na voľnobeh s klímou (občasné zhasnutie) soft na BXW 8555 tak by to mali prehrať zdarma.Nie je predsa chyba na strane zákazníka.škodovka niečo predáva a mala by zato zodpovedať a nie niečo predajú čo neni ok a potom to riešia new softom a zákazník si to musí zacvakať.

Keď si kúpi niekto operačný systém Microsoft tiež nemusí pri aktualizáciách platiť,ja teda nie.Je to max .drzosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ťahať sem Windows ako príklad je strela do vlastného. Čo sa týka tvojho problému, ak nemáš už záruku a nereklamoval si daný problém nikdy počas záruky, tak nemôžeš očakávať opravu zadarmo. Iné by to bolo, ak by si daný problém neúspešne reklamoval počas záručnej doby, alebo auto by si mal ešte v záruke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre teda,záruka už neni,auto som kúpil na jeseň,kedy klíma nebola treba,iba sa odskúšala či funguje.Tak teda pôjdem do autorizáku kde mi zistia verziu softu RJ,ak nemám náhodou najnovší čo mohlo byť urobené pri niektorých predchádzajúcich návštevách predošlého majiteľa,ale aj nemuselo.Flešnú na najaktuálnejší,zaplatím a spokojný odídem,no opäť to bude robiť ako písa fikoCZ v stati zhasnutie motora pri pustenej klíme,flash nepomohol.Prídem znova že to stále robí a čo potom,vymením x vecí zaplatím x penazí a nakoniec výsledok neistý ba žiadny akurát vycucali zo mňa peniaze.Podnikanie na slovensku.Môj mechanik odišiel z autorizáku,lebo sa nemohol stotožniť s ich prácou a nútením ľudí ošklbať kde sa dá.

Ak ŠA vie o tomto probléme tak je na nich aby to odstránili na ich náklady aj keď je auto po záruke.

Ale ako poznáme prípad kauzy VW a emisiami a odškodnenia VW v USA a Európe netreba sa čudovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky môžeš zájsť do servisu s tým, že máš problém X a žiadaš jeho odstránenie (s tým, že teba nezaujíma ako, len chceš vedieť dopredu cenu opravy). Ak ho neodstránia výmenou dielov Y, prípadne ďalších, tak by si nemal nič platiť. Ale musíš si postrážiť, že čo máš na zákazke) Ak tam bude odstránenie vady, tak môžeš reklamovať neúspešnú opravu. Ak bude výmena dielov bez konkrétneho dôvodu, tak máš smolu. Ale chápem, že si frustrovaný, lebo všeobecná prax je naozaj taká, ako si opísal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš nakoniec sme skončili spoločným názorom,len ma sere že to doteraz neni vyriešené,ale ja to urobím inak.

V pondelok 11.7. idem na kontrolu LPG po 15 000 km a tam im poviem nech sa na to pozrú a nech mi v programe LPG naladia aby mi to ten voľnobeh udržalo to sa dá a budem mať pokoj.

Editováno: , autor: kimmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

AK má niekto skúsenosti s flashom softwaeru RJ takej ako mám ja,niekoľko článkov vyžšie,fabia II 1.4 16V 63kw r.v. 5/2009 a je zo ZS kraja tak nech napíše skúsenosti,pretože som bol v autorizáku v GA a mali aktualizáciu na môj typ motora BXW a to verziu 8555,(jedná sa o zhasínanie klímy po zošliapnutí spojkového pedálu a horšie studené štarty).Dokonca mi to ukázal v PC že to existuje  a nakoniec ma obdyl že technik to nebude robiť lebo sa odpáli RJ motora.

Potrebujem vedieť kde v ZS kraji alebo aj dalej by to bez problémov preflešovali s LPG.

Editováno: , autor: kimmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Aký mám soft v RJ Škoda Roomster?

r.v.12/2009 1.4 16V 63kW

 

03C906024R

BENZIN  4HW  BXW

4117  H11

čiarový kód

7V43BM19J  MADE IN ITALY  MY2  4HV.R

61601.422.06. CR1  03C906024F  01.09.09

 

 

dá sa to nejako spoľahlivo zistiť z tých údajov alebo je to možné len ze diagnostiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...