Přejít na obsah

měření teploty oleje a voltmetr


honzik

Doporučené příspěvky

Protože jsem delší dobu přemýšlel jak vyřešit voltmetr v autě a ted přišel požadavek na měření teploty oleje, udělal jsem takový malý přístroj, který měří napětí a teplotu oleje.

Možná by se to někomu taky hodilo,proto to davam sem.

teplotu oleje to měří z TOG čidla (mají auta s proměnnými intervaly).

napětí je možno měřit přímo na baterii nebo kdekoli na +.

ted je to takový prototyp ve 2 exemplařích , na fotce je instalace v OII predFL s bilo /černým displejem (muj exemplař je klasika zeleny a je v OII FL 1,4TSI.....)

Tak kdyby se to někomu libilo nebo měl napad kde to v autě umistit tak se ozvěte.

Honza

PS. udaj napětí na fotkach je z testování na zdroji,ne z auta.....

post-100-0-39255400-1349205221_thumb.jpg

post-100-0-04340300-1349205229_thumb.jpg

post-100-0-05896800-1349205239_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prikladam binarku , jak to nahrat do procesoru si snad ti co vedi najdou a tem co to chteji procesor klidne poslu.

PS. v momentalni variante jsem procesor vymenil za AVR Attiny, je tam min soucastek - integrovany AD prevodnik,eprom atd.

udelal jsem navic bargraf ,aby byla videt hodnota mimo rozsah...

Honza

post-100-0-30469700-1350588306_thumb.jpg

ZOBRAZ.zip

post-100-0-89388500-1350589487_thumb.jpg

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj Honzo,

 

předpokládám, že měření napětí autobaterie je universální záležitost a mohu to použít i u Nissanu. Poslední varianta s ukazatelem vypadá moc pěkně. Trápil jsem se přes rok se zlobícím alternátorem, než jsem sehnal originální náhradu. Teď bych si tohle udělátko rád postavil přeci jenom pro jistotu...

 

Kterou část schématu mohu vynechat, pokud nepotřebuji měření teploty? Ber to tak, že úplně mimo obor nejsem, ale se slaboproudem si zrovna moc netykám.. 

 

Díky P.

Editováno: , autor: -DID-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...