Přejít na obsah

Superb II plave na silnici


mirek H

Doporučené příspěvky

Zdar,

 

ožiívím toto vlákno. Mam od včera podobný problém co Deepness, včera jsem jel dlouhou štreku a posledních pár set km mi auto plavalo, prostě sem tam i na celkem zanedbatelných nerovnostech takové klimbání napravo/nalevo. Najeto necelých 75tkm, vyrobeno 12 (MR13).

 

Moc jsem po příspěvku 70 nepochopil, co s tím, je možnost to nějak ověřit, či teda do servisu a doufat, že tam chlapi nebudou líný?

 

díky

K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim Chalani.

 

potreboval by som nejake cisla silentblokov zadneho horneho ramena vid foto kod 1K0505323N. chcem vymenit obe silenty v nom teda cislo 15 a 14. etka vypisuje ze neexistuje ziadne cislo preto no verim ze sa nieco najde podla coho to objednat. Kupovat cele rameno mi pride zbytocne.

 

 

post-83570-0-06277700-1448285497_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nevies mi aspon pomoct s tymi nahradami nieoriginalnymi? maju tie silentbloky na oboch stranach rovnaky rozmer? myslim v jednom ramene. to horne a spodne. Pretoze podla toho kodu co som uviedol hore mi vybehli nejake silenty s  kodom oem 1k0505279A / 1k0505323N a rozmerami vid dole

vnejsi prumer [mm] 39 vnitřní průměr [mm] 12 vyska ( v mm ) 45 montovací strana vnitřní montovací strana nahoře montovací strana pravá zadní náprava montovací strana

levá zadní náprava

 

 

a dalsi co mi vybehol ma oem 1k0505203A / 1k0505323N s rozmerami:

vnejsi prumer [mm] 45 vnitřní průměr [mm] 14 vyska ( v mm ) 38 montovací strana vnejsi montovací strana nahoře montovací strana pravá zadní náprava montovací strana levá zadní náprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem, nikdy som to nemenil a ani nebol dôvod , toto menia len garážníci , prípadne po búračke

 

jediné čo viem že sa dajú zohnať , takisto ako sa dajú aj tie do spodných ramien kde sú excentre - tie má ELIT a dajú sa prelisovať ... ostatné som nemal potrebu riešiť , ak sa robí geometria tak jediné čo odchádza na tej náprave sú spojovacie ramená 1K0501529J , inak je bezúdržbová , maximálne 400tkm autám klepú stabilizátory - tyčky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam extremne nestabilne auto hadze si zo strany na stranu jak zafuka vietor. to iste v predu pri akceleracii ma potiahne do strany ked pustim plyn vrati sa naspat do roviny podotykam vobec nehybem s volantom  a auto si beha dolava doprava ak sa chce pri volnobehu atd mi nikde auto netaha do strany mimo toho ze s nim mava. A preto to hladam lebo chcem vymenit vsetky silenty co sa daju. aj na predku na tom trojuholnikovom spodnom budem menit vsetko a aj vzadu na naprave. Z prvej foto su to diely cislo 3,17,8,14,15 a takisto to priecne spodne tie budem komplet cele nove kupovat 1k0501529J len teraz neviem ci je toto lepsia volba ako tie stare 1k0501529F a 530C ako pises na prvej strane. primarne nechapem v com to druhe je lepsie su tam nejake ine silenty lebo konstrukciou zeleza to nebude to je jedno si myslim ake je a este aj to Jckove je tensie zelezo.

 

co mi hovoril mechanik pokial je strihnuty silentblok bol zle osadeny. Castokrat sa stava to ze auto visi na zdvihaku kolesa pustene dole a dotahuju mechanici sroby. No ma sa to robit tak ze sa pridvihne koleso do do urovne spary medzi podbehom a blatnikom a tuna je rovina kde bude stat naprava aj na zemi a v tejto polohe sa maju dotahovat ramena na naprave atd. To je aj moj pripad. Menil som to ani nie rok dozadu a takisto v predu hlinikovy domcek strihnute a taktiez to spodne zadne uz asi 2x som menil .

 

mam najazdene 185tkm a toto neni normalne zeby bolo take auto tak nestabilne. 

Editováno: , autor: kerky18
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1k0501529F*´530c/529j/529H , to je jedno čo tam dáš , tie J/H sú novšie ľahšie prevedenie ktoré prakticky vôbec už neodchádza /pri nájazde do 200tkm/ ... osobne by som tie silentbloky všetky nemenil , za prvé si vymeníš originály ktorými nič nebýva za FEBI a podobné ktoré už moc dlho zo skúseností nevydržia , za druhé treba nájsť schopného mechanika ktorý ukáže kde je vôľa - pajser do ruky a vedieť čo chytiť , ak odskakuje zadok tak sú odtrhnuté silentbloky v ramenách spomínaných na začiatku môjho príspevku , prípadne ešte neadekvátne alebo nefunkčné tlmiče , pri predku ťažko povedať , vôľa v malých silentblokoch , v hliníkoch prípadne ešte inde ... nič iné ako originál tam nemá význam dávať , nie je to také drahé zas 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcel som davat Meyle/HD a lemforeder. Skoda ze si od BB ja beham PO KE. Dik aj tak za rady. Tak cena tam je dost velky rozdiel. Beham trosku okolo autodielov a spominane znacky MeyleHD alebo lemfored nakupujem o 45% menej ak je pultovka a to uz je co porovnat k oem skoda. 

Inak vedel si ze prvovyroba by mala byt prave lemforder?

 

Tomas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zdravim chlapi,

pravděpodobně to bude hloupej dotaz, chci se jen teda ujistit. Se Superbem jsem úplný nováček, mám ho dva dny a krom toho, že klasicky bojuji s konektivitou a mapami na Amundsenu jsem si všiml i toho plavání, při rychlostech cca kolem 120km/h a více se mi auto při průjezdu např. vyjeté koleje od kamionu (stačí úplně malinká) jakoby zhoupne/rozvlní, je to jen na vteřinu, netušim jestlli to jde ze předu nebo ze zadu, každopádně je mi to extrémně nepříjemný a bojím se s tím autem jezdit rychleji, je to pocit jako kdybych neměl nad autem kontrolu, protože v tu chvíli mi přijde že změkne volant, připomíná mi to najetí do louže ve velké rychlosti. Bude tedy stačit, když vyměním ty řídící tyčky zadní nápravy? Jinak jedná se o 125kW, DSG, předokolku, vyrobenou pravděpodobně někdy na začátku roku 2009, je to modelový rok 2009 ale 20.1.2009 už byl prodaný, takže předpokládám, že musím kupovat ty tyčky levá/pravá.

Díky moc za odpověď. J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...

Jestli s tím nemáš zkušenosti a hromadu trpělivosti tak to fakt doma dělat nechceš. Musí dolů náprava bez toho to neuděláš.

 

Jediná varianta jak si to doma sám vyměnit bez sundání nápravy, je koupit celé rameno, stávající odřezat, ale nedělá se jen toto, musíš pak nastavit horní excentry a s těmi určitě nepohneš taky. Nech to zrepasovat celé proto říkám nápravu dolů, všechny ty silentbloky už to budou mít za sebou, uvidíš jak se ti zvedne po repasu komfort vozu, spousta lidí si ani neuvědomuje jak jim auto změklo a plave, dokud neudělají kompletní repas silentbloku zadní nápravy...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...