Přejít na obsah

Superb II plave na silnici


mirek H

Doporučené příspěvky

Mám Superb II 125kW 4x4 jaro 2009 , velká spokojenost ale poslední dobou na dálnici občas zaplave. Prostě mi to zahází hlavou zprava doleva jednou , dvakrát a je zase klid. Je to náhodné, ale už se mi to stalo třeba ve 160km/h na úplně rovné dálnici v levém pruhu když jsem jel na tempomat a dělalo v kuse to asi 2km až jsem musel zmírnit. I kolegové co si ho ode mne půjčovali si toho všimli. Řekl bych že to není normální a je čas to řešit,

Byl jsem na geometrii a vše OK. Pak tlumiče , taky OK. KOntrolovali přední nápravu, že prý silentbloky, taky OK.

Možná ještě na zadních ramenech to přední uložení (silentblok)do kastle??? To by chtělo asi rovnou na technickou kde mají ty shockdesky.. To udělám zítra.

Taky prý někomu zlobil posilovač řízení, ale jak to zjistit???

Už mne napadla taky nějaká softwarová chyba na řízení haldexu (4x4) ale prá tam žádný update neproběhl.

HELP pls !!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes na STK aby koukli na ty nápravy na třasadlech. Prej je to vše OK. Možná že prý je na zadku silentbok na pravém rameni trochu pružnější než levý, ale tím to prý asi nebude :-(

Mám pocit že to je nestabilní od zadní nápravy, ale kde hledat???? Geoška OK, Tlumiče OK. Silentbloky OK a stejně to náhodně tancuje pod zadkem :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnou motorizaci i 4x4 a měnil jsem 14 dní zpátky nějaké tyčky se silentbloky na zadní nápravě za cca. 1200 Kč. Před výměnou ty samé problémy co Ty, po výměně v pohodě.

No kostma (tyčky) tím to nebude (ani nevím jestli tam jsou) to je přepákování od jednoho tlumiče na vzkrutnej stabilizátor a zpět na druhej tlumič. To začne cvakat.

Ty přední siletbloky na podélných ramenou zkusím. Netušíš které silentbloky to byli??? Ještě jsou tam další 2 příčná ramena (každé 2 silentbloky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

říkám ty silentbloky! .)

Ahoj. Je tam těch silentbloků na každé straně 5. Všechny vypadají OK. Myslíš asi na tom podélném rameni že? To co je chycené vepředu do kastle v takovém domečku. Pak jsou tam ještě napříč horní a spodní rameno každé má 2 silentbloky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá na řídící tyče zadní nápravy. To je takovéto 3tí rameno úplně dole blízko stabilizátoru. Jsou posunuté na gumách. Už je mám koupené. Uvidíme.

Jinak nechápu že ten debil na STK kde jsem si zaplatil jenom testování na třasadlech s tím aby to našel si ničeho nevšiml!!!! Dělá dokola 10 úkonů tak by to snad mohl umět pořádně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravim chalani..mne tiez toto robi ze so mnou zahadze doprava a dolava... som z toho uz nervozny ved toto superb robit nesmie! viete mi niekto napisat ktore silentbloky alebo tycky stabilizatora ci co to tam je treba presne vymenit? Poporosim o nazov kde su (napr. horne rameno vnutorny silentblok ) aj s linkom z autokelly. Je ich totiz vela a kupujem z www.autokelly.sk tak aby som vedel ktore presne treba objednat. Myslim ze by to ulahcilo potom hladanie dalsim clenom a budu hned vediet aj nazorne co treba objednat

Velmi pekne Vam dakujem

Pre ujasnenie mam 07/2009  125kW CBBB 4x4

Editováno: , autor: kerky18
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pocitovo neviem povedat ci cele auto...vies ked mi zamava zadok to musi pohnut cele auto...ale v predu to nie je tak citelne ako v zadu. Otec ked tam sedel a som ho viezol povedal ze to je velmi citit...je to velmi neprijemne ked s tebou zamava doprava dolava zrovna vtedy ked je to najmenej vhodne a robi mi to velmi casto... som zvedavy co sa zisti v servise. Uz som to znamemu co mi stale robi auto hovoril ze co to bude tak specialne nato si posvieti. Diky chlapci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

je to relatívne stará vec a v autorizákoch o tom vedia , garážníci väčšinou skúšajú všetko možné zaradom zbytočne . Kolega odporúča tie inovované tenšie 1K0501529J ktoré sú rovnaké vľavo aj vpravo . Tie predošlé 1K0501529F a 530C  sa trhali i keď samotné železo je masívnejšie . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 31.8 som sa vratil z nemecka a doteraz som jazdil na b-cku a testoval aby som Vam sem mohol hodit radsotnu spravu ze su to tie priecne ramena napravy co boli spominane hore. Auto neplave sprava sa super. 

:kol-47:  a tak to má byť...

 

 

Koupim tedy ty zadni stabilizacni tycky.

stabilizačné tyčky a spojovacie ramená sú 2 rozdielne veci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám stejnou motorizaci i 4x4 a měnil jsem 14 dní zpátky nějaké tyčky se silentbloky na zadní nápravě za cca. 1200 Kč. Před výměnou ty samé problémy co Ty, po výměně v pohodě.

mel jsem stejnej problem u sedana, kdy na dalnici to pri bocnim vetru nebo predjeti kamionu zaplavalo, take pri prejezdu pricnych nerovnosti. Po vymene vse ok. Ted na kombiku resim opet nestabilitu, auto je takovy nejisty. Ramena zadni napravy ok, ale jsou vymlaceny predni silentbloky (ty v hliniku), takze v pondeli jede auto do servisu na vymenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ve vyssich rychlostech nad 160 mi auto obcas trochu zaplave kdyz to necekam. Koukal jsem na ty ramena 1K0501529 (mam ten starsi typ), ale zadne posunuti na gumach neni videt. Ma smysl to preventivne menit nebo to ma smysl jenom kdyz je to posunute?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...