Přejít na obsah

nefunkční podsvícení SPZ a budíků


Jiří Fojtík

Doporučené příspěvky

Ano regulátor mám jak poznat že je problém v něm.Fakt je že když ted přemýšlím tak výhřev seddaček a budíky topení nepatrně svítí ale jen opravdu malinko

Minimálně tak, že pravděpodobně nereguluje podsvit.

No, ale zkrz regulátor podsvitu nejsou napájené SPZ a schránka a nesvítí taky, tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jo to mi nedošlo, že regulátor nemá s SPZ a se světýlkem od schránky nic společnýho, takže ten bude v pořádku, no ale co to může být, když i po výměně vypínače podsvícení nejde...? Jen mě napadá, ten zkušební vypínač byl z faceliftové verze? Pokud jsi zkoušel dát z předface verze, tak by ti ten podsvit nemusel stejně fungovat, protože je to tuším u obou verzí trochu jinak zapojeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

ahoj,mam obdobny problem..mam O1 1.9tdi 66kw 98rok a skladacku...starsi verze s faceliftem na novou...vevnitr i z venku..a tedy : pojistky kontrolovany a na diaknostice nic...ale, budiky i prihratka sviti...nahore lampicka se nerozsviti kdyz otevru dvere..jinak ano...typuju spatny mikrospinac ve dverich..ale take mozna spatne zapojena el...protoze kdyz nemam klicek v zapalovani a dam cudlik do polohy pro sviceni pri otevreni dveri,tak se mi nepochopitelne rozsvitijou kontrolky na display mezi budikama...take mi nesviti oznaceni topeni..ale vyhrev zadniho okna a tlacitko AC sviti..a take mi nesvítí spz...prosim nevite cim to muze byt?zarovky jsou ok,pojistly ok..diagnostika ok popripade jak rozdelat prpstredni panel s cudlikama :)

Editováno: , autor: Spawn369
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ktery prostredni panem mas namysli ? s tou stropni lampičkou to delava ten spinac ale tezko rict pokud to je nejaka skladačka.Esi myslis ale ovladani vrtule na topení tak ja to delam tak ze si kombinačky omotam elektrikarskou paskou acuplik dam do polohy 2 , stisknu kombinackama cuplik a vytahnu ho ven , je tam malinka žarovečka jako se davala treba do felicii na podsviceni budiku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...


Pojistky jsem menil na pozicich 4 a 15 jsou to ty male 5A. Spinac svetel jsem vyndal a kouknu jsem jestli nevypadl nejaky drat ze svorkovnice, to same regulator intenzity osvitu. Dale jsem jen tak zbezne kouknul na kabely v "husim krku" zadnich dveri, tlusty cerny tam mel viditelne prasklou buzirku a mohl se dotykat kostry tak ten jsem zaizoloval, podrobnejsi pruzkum udelam az budu mit vice casu. Pak chci vyzkouset jeste jiny prepinac svetel. Zatim jsem ale tedy nepochodil :-/


EDIT: bylo to vadnym ovladacem svetel.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

O1 1997 1.9TDi

Mám stejný problém s podsvícením přístrojové desky.

Přístrojová deska nesvítí,kromě dvou displejů,které nesvítí plnně,ale jen zlehka pomrkávají.

Když sem odpojil přepínač,tak se displej rozsvítil do plnného svitu.

Po rozdělání přepínače,a zkoušení připojování a odpojování bez krytů,sem zjistil,že se šíleně přehřívá procesor na základovce přepínače,a že jsou 3 kontakty dost vyhřáté.

Nemáte někdo schéma zapojení konektorů,tohoto přepínače?

Děkuji.

20190307_142926.jpg

20190307_142907.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...