Přejít na obsah

Test základního motůrku 1.2 MPI


JirkaBrno

Doporučené příspěvky

V aktuálním Světě motorů je údajně první oficiální test tohoto motoru v Rapidu...

Je to staré "dobré" HTP, kterému konstruktéři trochu snížili třecí ztráty, lépe odhlučnili a upravili SW, takže by tolik nemělo žrát...

Ale pro auto s kufrem objemu 550l mi to s národem chalupářů, kteří jsou zvyklí kapacitu kufru hezky využít, stejně přijde jako trochu nešťastné řešení, byť se jedná o základní motorizaci pro přesun po venkově... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za scan, to je přesně ono :palec2:

Cenu "již od..." chápu, ale pokud má být Rapid náhradou za výběhovou Octavii Tour, kde už škodovka ukázala, že umí auto této velikosti prodat i s lepšími motory a za nižší ceny, tak je ta cenovka "již od..." u Rapidu stejně dost vysoko... :glare:

Ale chápu i to, že je to novinka a za rok, dva, až se trh trochu nasytí, tak může být i trochu vstřícnější cenová politika... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak cena 369t korun za tohle.?? to si snad dělaj trošku...srandu??

co asi řekne zákaznik, když si srovná toto???

http://www.sauto.cz/...390?goFrom=list

http://www.sauto.cz/...997?goFrom=list

myslím že modří už tuší.. klucí Boleslavský, tak si lidové auto fakt nepředstavuju.. by mě zajímalo jak vypadá ten rapid za 290t korun.. :-(

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych se toho zase tak nebál a ta spotřeba také nebude tak tragická, už jen proto, že při dálničních 130 točí pouhých 3700 ot. Pánové hátépéčkaři, ruku na srdce, co byste za to dali, kdyby vám to na dálnici točilo těchto příjemných třisedm :kol-28:

... a bohužel, pro nás plynaře, je to už asi poslední model s motorem rozumně předělatelným na LPG :kol-47:

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

malto.. ty seš taky HTPka ni?? :punk: moje 1.4 točí při 130 nějakých 3800.. jak je na tom HTP bohužel nevím..

jak je na tom ten 1.4 Tsi mottor, je to taky takový neštěstí jak 1.2 Tsi??

jako borci.. 370t za prumerne vybavenyho rapida?? to si dělaj..zadel?? dyk za to mam novou oktu, ktera je celkově ouplně někde jinde.. to si fakt myslí, že jsme takoví blbci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak já teda musím říct, že 1.4 63kW je super volba... škoda, že ho nedávaj do rapida, jsem s tímto motorem naprosto spokojenej.. jak říkám, za 3,plyn až na podlahu, při 3900ot. začne pracovat přístřik benzínu a z auta se stává sedmihlavá san , rychlá 4 hned na to 5 a v mžiku je tam 160.. akorát je pravda, že 5100 otáček a výkon jde rychle do kytek.. to ten motor lehce kazí.. :-/

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to já nečekám.. mám možnost srovnání z HTP 44kW, to je tragedie... jen mě ten motor příjemně překvapil, je jasny, že na TDi a TSi nemám to asi ne.. ale já si ho vybral s tím, že do něho dám LPG a můžu říct, že mně prostě jezdí dost slušně.. nemusím se s tím bát předjíždět, nájezd na dálnici, když mám za prdelí kamion je v pohodě... prostě jede a to se mi na něm líbí.. hlavně nemusím řešit rozvodaky, podložky, turba, klepání po startu a podobný srance.a hlavně do něho dám LPG, což TSI nehrozíí :kol-31:

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


malto.. ty seš taky HTPka ni?? :punk: moje 1.4 točí při 130 nějakých 3800.. jak je na tom HTP bohužel nevím..
jak je na tom ten 1.4 Tsi mottor, je to taky takový neštěstí jak 1.2 Tsi??

Heh, klasika - řetěz + napínák a navíc k tomu přestavovač vačkového hřídele (hrčí stejně jako řetěz). Asi to není takový mor jako u 1.2 TSI, těžko soudit, přece jenom je jich méně... No a 1.4 TSI točí při 130 nějakých 2800 ot. Tož pravda, je to na šestku. :kol-28:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak cena 369t korun za tohle.?? to si snad dělaj trošku...srandu??

co asi řekne zákaznik, když si srovná toto???

http://www.sauto.cz/...390?goFrom=list

http://www.sauto.cz/...997?goFrom=list

myslím že modří už tuší.. klucí Boleslavský, tak si lidové auto fakt nepředstavuju.. by mě zajímalo jak vypadá ten rapid za 290t korun.. :-(

Obě Octavie jsou ve výprodejové (tiché a nepropagované) akci. Kus s výbavou Ambiente navíc po výrazné slevě od prodejce. Prima se absolutně nechytá výbavou. Srovnej si aktuální ceníkové ceny a pak piš nářky nad cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojlere, když budu kupovat nové auto, tak mě absolutně nezajímá, od koho je sleva, zajímá mě výsledná cena - prostě když jde sehnat např. tuto konkrétní Octavii Ambiente za stejnou, nebo dokonce lepší cenu jako Rapid, tak má Rapid prostě smůlu. Toť vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky bych řekl... v čem je testovaný Rapid z članku ze světa mottorů líp vybaven, než mnou zminovane oktavky?? Nepřehlídl jsi nahododu, že obě maj skoro 2x větší výkon, 6kvalt,a dalších X věcí?? Navic promin, ale oktava bude asi bezpecnejší než rapid..

prosím tě, porovnej si tuto oktávku http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/9411997?goFrom=list s rapidek s článku a pak mi napiš co je v rapidu lepší, když vemu, že cena je cca stejná, ano?

Mně jako zákazníka zajímá koncová cena!!!!! Slevy neslevy je věc druhá, ale já snad platím jednu cenu a to tu udanou, konečnou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k pavoukovi: ano, jde sehnat posledních pár kusů. za cenu o něco nižší je po slevě rapid elegance 1.2TSI/63kW. stovku má horší o 2s, výbavu výrazně bohatší. sám nevím, čemu bych dal přednost. asi jinému kusu ve výbavě elegance.

JirkazBrna:

1. cena testovaného kusu z článku v časopise je úplně nesmyslný údaj. drtivá většina aut je v těch případech v extrémních konfiguracích

2. uvedená Octavia nemá pro ilustraci "pár drobností" jako např. maxidot, vyhřívaná sedadla, zadní parkovací senzory, climatronic, el. ovládaná okna vzadu, corner mlhovky, multifunkční volant nebo loketní opěrku vzadu

3. připomínám, že Octavia A5 dosáhla v crashtestech i na svou dobu jen průměrných výsledků, jen o málo lepších než stará Octavia A4.

Názor ti neberu, jenom je potřeba srovnávat srovnatelné. v tomhle případě je to výbava elegance u Octavie, které jdou sehnat za cca 440 tis.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vzhledem k tomu ze ceny Fabii klesly, ceny Oktavii taky, tak jasne musej prijit s necim novym, aby to dosadili misto soucasnych social edition oktavek a oktavky 3 nasadi mnohem výs, nez za kolik se dnes daly sehnat... za rok cena Rapida bude tam ,kde ma byt, dnes je hold predrazeny, protoze jeste dobihaji stare nove okty.

Marketing. Kdyz byla krize, tak okta stala 299tis, dneska 344tis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

JirkaBrno : Moc tu tvou 1.4 přechvaluješ. 1.4 je lína. Jedničkové HTP té 1.4 nakope do kila prdel. Jinak za Rapida bych tolik peněz nedával. Pokud levný sedan od Škody, tak v plné palbě s TDI 400 tisic max, a i to je moc. Nevybavené modely by neměly stát ani 300 000tisic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasická Octavia nikdy 299 tis. nestála. Nejnižší cena byla 319 900Kč v rámci první výprodejové vlny Championu.

hele jestli si dobre vzpominam, tak to byla akce od skodovky a bylo to v krizi, letely na to i reklamy v TV, takze to nebyla sleva prodejcu, ale primo Skodovky... co presne ocesali (jestli vubec, ale takovi optimisti nejsme ze) aby se na to cenu dostali nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

jak je v testu uvedeno,že Rapid MPI má lepší parametry jak HTP Fabie,tak to asi ano,ale už podle čísel má MPI točák 112NM,ale až v 3800ot.,HTP má 112NM v 3000ot. a mé poznatky s HTP jsou takové,že na běžnou akceleraci a v nižších rychlostech je HTP pružný a už od 2000-2500ot.pěkně táhne.Řekl bych že v Rapidu se bude muset více točit a další věc ten motor bude mí pravděpodobně i vyšší výkon než papírových 55kw,jak jinak by z toho vytřískali o sekundu lepší zrychlení a maximální rychlost,navíc u těžšího auta,to by jinak nešli ty 4kw ani poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...