Přejít na obsah

Výměna zadních ložisek


misiak242

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj,

mám dotaz. Jak složitý je vyměnit ložiska (celé náboje) na Fábce? Mám vzadu kotouče. Co je k tomu potřeba? Něco jsem si tu přečetl ale moudrej nejsem. Manuálně zručnej asi jsem ale pokud je potřeba speciální nářadí, tak k tomu přístup nemám. Dále mám dotaz k ruční brzdĕ. Občas mi zůstane viset na levé straně. Ťuknul jsem do toho táhla na třmenu a pak odskočil. Dá se nějak promazat anebo je závada jinde?

Dík za vaše rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ložisko (náboj) vymeníš jednoducho..

-zhodiť koleso

-odmontovať brzd.strmeň ako pri výmene brzd.doštičiek

-zhodiť brzd.kotúč

-zhodiť tú plechovú krytku z náboja

-povoliť stredovú maticu (30-ka góla tisíchran)

-rukou stiahneš náboj dolu

-montáž opak demontáže..uťahovací moment náboja 70Nm+30°

Editováno: , autor: libero1071
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud josu třmeny starší, tak třmen rozebrat, zrepasovat ( výměna těsnění , očištění orezlý hřídelky ) , když to nepomůže, tak jsem se dočetl, že se dá namontovat pružinka, která vrací zpětten vyběhanej bazmek - šnek.

Pružiny viz. příspěvek od KIBIHO :kol-47:

post-21191-0-96996800-1350588235_thumb.j

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, 

chci se zeptat jaký typ ložisek mám použít viděl jsem ceny od 500 do 2000kč takže se ptám jaký je v nich rozdíl jasný že je tam napsaný výrobce čína-vika, nebo MAR, fag, výroba evropská unie, tak jaký? Zase si myslím že nejdražší neznamená nejlepší. Tak co by jste použili? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam otazku.nikde som si to zatial nevsimol....vzadu mam bubny a nemam ABS,ale kupil som lozisko ktore ma magneticky pruzok pre ABS alebo senzor otacok kolesa....moja otazka je musim dat ten pruzok dole kedze je to asi 3-4 mm rozdiel alebo ho tam mozem nechat a namontovat na auto kde abs neni a nic sa neudeje?

 

 

Diky za odpoved.

Editováno: , autor: davidspace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...