Přejít na obsah

Výměna zadních ložisek


misiak242

Doporučené příspěvky

to: shadow2410- hlavně tam nedávej vika :kol-43: , přesně tohle mi odešlo po 15 tis. km. Originál by měl být fag, takže min. fag a lepší (jako skf)

 

to: davidspace - magnetický kroužek tam nevadí, ničemu by neměl bránit.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim vas.

 

Mel bych dotaz. Chci menit zadni loziska a je tam pod bubnem ta matice pro naboj a nevim, cim to mam povolit. Je to nejakej dvanactihran ci co. Na fotkach na to jdou s metrovou trubkou. Da se to golou, nebo je na to potreba specialni nastroj? A druhy dotaz, na lozisku s nabojem pri koupi pisou pod stejnym cislem 6Q0598611 ze to je pro vozy s i bez ABS, nekde jsem vsak cetl, ze v tom je rozdil. Muzu tento dil pouzit i na bubnove brzdy, nebo tam opravdu nejaky rozdil v pritomnosti ABS cidla je?

 

Moc diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to mnohohran vel. 30 ( nástavec na golu) u mojo fabie jsem to taky stáhnul rukou, jinak tříramenný stahovák. Mění se celej náboj , dej minimálně Fag, co byla prvovýroba, ať tě nenapadne tam dát třeba čínu ( vydrží 15 tkm ). Ten kroužek , jak píše standavfr, je jen doplněk pro ABS. Já jsem to povolova gola ořech + gola trhák. :kol-28:

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, jeste jednou diky vsem za podnety. Obvolal jsem zname a kdekdo ma 34ku doma, no nicmene 6hran, 12ti hran samosebou ne, jsem zvedavej, kde v ty podelany dire Pardubicich to koupim. Navic, aby se to nepletlo, vsude maj 32 a pak 36... to samy jsem pred x lety resil u stranovych klicu. 13-15-17. No ja potreboval 16tku. Tata nastrojar si rval vlasy, z ty podelany doby :o)

 

Casy: diky, ja to zhruba tusil, stahovak jo stahovak :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 roky později...

Zdravim vas pani,

dnes som na F1 vymenil zadne naboje(loziska), vsetko prebehlo bez problemov. Maticu som dotiahol ut.momentom 160Nm, - takyto parameter som nasiel niekde na nete. Zda sa mi to moc. Teraz mam dilemu ci to mam znova rozobrat, povolit a znova dotiahnut na 70Nm+30°, alebo max 140Nm, alebo to ponechat tak ? Nebude tej matici s umelym istenim vadit, ze ju opat povolim a dotiahnem. Pani vdaka za radi.

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kde jsi přišel na 160Nm. V DP a Rapida je 70Nm+40°. A řekl bych, že je to u všech Škodovek s klikovou zadní nápravou stejné. Pokud to povolíš a nevyšroubuješ, pak by to nemělo asi tolik vadit. Na autě mě autorizovaný  servis měnil pár věcí a matice, co se mají vyměnit, nikdy neměnil. Je to trochu šlendrián z jejich strany, ale nikdy mi nic neupadlo. A zadní čep není zrovna díl, kde by povolení matice ložiska nějak extra hrozilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...