Přejít na obsah

Špatný studený start 1.8T


Jergus

Doporučené příspěvky

Pánové, jsou to popraskané hadice, hledejte pořádně a důkladně Já měl auto rozkuchaný 3x než sem všechny objevil.. A rovnou vyměňte i ventil odvzdušnění a hadička která z tohoto ventilu vede do sání je určitě prořízlá, ale pouhým okem to nezjistíte, musíte důkladně projít všechny hadice rukama a očima..

Měl sem to samý, dokud nespadne sytič, nedalo se rozjet- jedině s plným plynem a to je v zimě dost utrpení pro motor.. Kolikrát mi to naskočilo i na 3 válce.. Takže jsem pátral na forech, zjistil sem, že by to mohlo být prasknutýma hadičkama a šel jsem po tom..

Prošel sem důkladně hadice okolo sání a odvětrání klikovky, všechny diravé a silně steřelé hadice vyměnil za nové a mám klid, auto šlape jak hodinky.. Krásný kultivovaný chod i při ranních mrazech a rozjezdy taky v poho :)

Řešilo se to tu už mockrát, jsou tu přímo i někde návody jak se ke všem hadičkám dostat, hledejte pánové :kol-28:

PS: Já konkrétně měnil hadičku č. 10, 9A, 13A a dále T kus č. 5 a ventil odvzdušnění č. 6 (viz. obrázek v prvním příspěvku)

Ze začátku jsem vyměnil jen hadičky které byly už nepoužitelné, malé dírky jsem zalepil izolační páskou, ale nebylo to ono, až po kompletní výměně všech vadných hadiček za nové se auto chová tak jak má :)

Editováno: , autor: Neonek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,

mám problém s Ol 1.8T kod tuším AGU.Každé ráno když startuji tak musím motor držrt na plyně než se trochu zehřeje.Jinak motor bez přidání plynu chytne a zdechne.Jako kdyby nesepnul sitič .Vag mi psal čidlo teploty vody a 1 landa sondu tak jsem čidlo vymněnil a žídná zmněna.Nemá někdo radu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj.Mám obdobný problém na 1,8 t.Studený start na poprvé zdechne,podruhé chytá.poslední dpobou mi začínají kolísat i volnoběžné otáčky rozmezí 700/1300 Diagnostika hlásí katalyzátor řady válců 1 pracuje pod minimum.Nevím co to znamená,ale kaťák přeci se startem a otáčkama nemůže mít nic společného.Poraďte prosím.Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Preji krasny den mam celkem vazny problem ze svoji Skodoveckou je to 1.8turbo 20V RaK. typ motoru ARX kazde rano nebo kdyz auto stoji dele chytne az na po xté.Jen jednou za dobu co ji mam chytla na poprve a to na svatek Klementa :).Uz jsem vymenil regulator tlaku paliva,palivovy filtr,skousel jsem i teplotni cidlo a nic.NA forum sem se docetl neco o podtlaku tak jsem dnes po tom sel a nasel jsem uplne rozbredlou hadicy ve tvaru t co vede od odvetravani klikovky ale nevim jestly to muze byt tim.Byl jsem i na diagnostice a ta ludra mlci pomozte prosim kdo mel s timhle stejny problem.Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Pánové,přečetl jsem toho dost a možná i málo,ale už si nevím rady.

Studený motor,1,8T AGU,r.v.2000,nastartuji až tak na 4 protočení.Probublává,ale pak se chytne.Jakoby se válce startovaly.

Až motor chytne jak má,zkusím zhasnout.Pak už ho nenastartuji.Točím minimálně půl minuty a motor se začne chytat a opět válec po válci až nastartuje.Je fakt,že to umí i zahřátý motor.Byl jsem v servisu,moc toho nenašli.V některých konektorech jsem měl kondenzovanou vodu a nejvíc se drží v čidle teploty vody.Dělá to i když čidlo odpojím.V servisu mi řekli,že zapalovací cívky jsou OK.Svíčky tam mám NGK PFR6Q.Stáří nevím.Chci je vyměnit,ale zajímá mě,jestli to mohou ty svíčky dělat.Když motor jede,tak táhne normálně,spotřeba se mírně zvýšila,ale né moc.Možná,když uberu plyn a chci přidat,mírně motor cukne.Škrtící klapku jsem měl venku,ale nevím jak ji vyčistit a na co se při čištění zaměřit.Jak ji nastavit?

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

S pozdravem Boban :kol-72:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak já nechal vyměnit rozvody (SRN) vyměnil řemen příslušenství a nechal vyčistit škrtící klapku, byla moc zanesená. Zatím to na studený motor nepíská, tak to bylo asi tím řemenem.. teda uvidíme, teď to bude pár dní stát, tak pak napíšu, zda byl problém s pískáním vyřešen či ne. Jinak spokojenost. Najeto 252 tkm 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To kolisani otacek a "hadani" pri studenym motoru z 90% dela skrtici klapka, vetsinou staci vyndat, vycistit, co jde tak profoukat, nandat a bejva to Ok. Jinak zkouknout odvetrani kliky a vika ventilu, tam bejvaj sezrany ty hadice a kouknout na podtlakovy hadicky. Ja z toho mam vsechny podtlakovy nesmysli k EGR a k sekundarnimu vzduchu vyhazeny, mam tam jen to zakladni jako ma 110kw, klapku 1rocne vycistit,odvetrani kliky a vika ventulu jsem predelal, nemam uz to rovnou do sani, ale nandal jsem tam oil catch tank, takze ty oil se mi zachycuje v nadobce a do sani jde jen vzduch a mam klid. Spotreba zatim ted v zim 6.7 - 9l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím

Pročetl jsem diskuzi , přesto ..

Problém mám pouze při studeném startu

Motor chytne jedině když mám sešlápnutý plyn na podlahu

A navíc chytá až na 2 -3 pokus

Po nastartování drží 1200 ot, pak ot sníží a drží

Otáčky nekolísají

Start teplého motoru je v pohodě

Podle servisu jsou údajně hadice v pořádku

Teplotní čidlo je údajne dobré

Škrtící klapka je vyčištěná, akorát teď nevím jestli ji kalibrovali

Zapalovací moduly na válcích jsou nové, svolávačka ve Škodovce

Díky za každý nápad a zkušenost

Motor ARX

Editováno: , autor: PetrAT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riesim ten isty problem ale na aute LPG. (Ale startuje to na benzin).

Podla mojich odhadov to robí keď je chudobná zmes (závisí od zlého nastavenia LPG ktoré s aprejaví na dlhodobej korekcii lambda do plusu).

Myslíte že to tak je?

 

Raz dávno som mal záujem o chiptuning a tam mi automaticky ponukli odstranit zmieneny problem (ale to som ho vtedy nemal). Udajne to je bezny problem ktory sa vyriesi zmenou nastavenia palivovej mapy pre studeny start.(tam to nereguluje podla lambda ale podla tabulky a dlhodobej korekcie)

Takze perdpokladam ze by to mohlo pomoct nielen mne ale aj tim co to neporiesili cistenim sania a kontrolou hadic...

???

 

Takze neviete dakto ako na upravu bohatosti pri studenom volnobehu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

u mňa pomohla výmena palivového čerpadla, 10 rokov na to nik nevedel prísť, v poslednom roku  už auto aj horšie ťahalo, a po 100 km sa rozsviecoala kontrolka motora, mechanik tam dal na skušku čerpadlo z obyčajnej octavky nakoľko mám 4x4 a auto ide ako blázen a koniec zlým studeným štartom po desiatich rokoch, inak kamarát to mal napichnuté a stare čerp. ukazovalo dobrý tlak údajne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...