Přejít na obsah

Pazvuky, drnčení v interiéru


michal9

Doporučené příspěvky

Mám ten istý problém, Otavia Combi Tour, r.v. 2006 a ani za boha neviem prísť na to odkiaľ to vychádza. Keď stojím a trepem dverami ako debil tak je ticho a tie plasty na stĺpikoch držia ale akonáhle za jazdy prejdem cez priečne nerovnosti tak mi to tam hrká a vrže ako bláznivé! :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim kluci jestli vám to pomůže, zkuste při jízdě podržet ten pojistný "čudlík" na páce ruční brzdy, sám jsem se setkal ještě s drnčícím zpětným zrcátkem, ale snad nejhorší bylo lanko ruční brzdy. Vytřepala se mi plastová krytka, tou lanko ruční brzdy v tunelu prochází a občas se dotýkalo kastle. Při přejíždějí nerovností to vybrovalo a nedalo se určit, odkud to vychází. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu vrzání ve dveřích. Zkoušel jsem vše, rozebrat dveře, promazávat táhla, zámky ze vnitř a pořád bez úspěchu. Minulý týden jsem v jednom servisu narazil na mechanika, kterej během pěti minut vyřešil všechno vrzání ve dveřích. Nějakou tekutou vazelínou (nebo co to bylo) prostříkal zvenku zámky, ty musejí být v poloze zavřených dveří a je klid.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna včera jsme v kamošově octě šli po nepříjemném šelestivém zvuku. Když jsme měli dveře u spolujezdce téměř rozebrané zjistili jsme, že ten "pazvuk" jde od kovového kroužku - pojistky na minimaxu, co vozí vedle tunelu u podlahy spolujezdce. Nedávno čistil interiér a jak jej dával nazpátky, tak ho neuložil správně a začalo to chrastit o plast u minimaxu. ;)

Editováno: , autor: Píst
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, něco mi furt vrže v interiéru jen při přejezdu nerovnosti je to buď v zadních dveřích nebo něco ve sloupkách. Je to na mašlu rv02

Taky mi něco vrzalo v zadu, sundal jsem vše co šlo kromě zadních sedaček. Ale pořád to dělalo, někdy víc, někdy míň. Byl jsem z toho už na chocholuška. Pak mne napadlo stříknout WD na uchyty zadních sedaček a přestalo to. Asi se tam dostala nějaká špína a ta dělala neplechu.

Zkus i tohle, když už budeš v tom prostříkávání. ;)

Editováno: , autor: MichalP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Problém.Octa.2001 combi.Najednou se mi začalo ozívat ťukání takové lehké když přidám radio nebo na dálnici po rovině tak to přehluší leč bez radia a po nerovnostech strašně znervozňující vzadu v kufru pod plastem repra.Je to zevnitř.Plast jsem sundal nikde nic.Sundal jsem i nadkolí jestli se to náhodou nenese zvenku nic.V zoufalství jsem nacpal hadr do prostoru pod sklo kam se nedostanu prořad to klepe při přejezdu hrbolu.Už nevím co s tím help me pleas.I mě vozily v kufru a já poslouchal poťukává to jakoby někde pod tím plechem kde je ta dutina nevím jestliu bych tam třeba nemoh fouknout montážní pěnu ale bojím se abych tím něco nepokazil.Ani pojezd pasu to nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vám teda pěkně děkuji za pomoc jste tu fajn lidi všem doporučím zdřejmě vadí že nejsem členem co?

Myslim, ze to nikdo neresi, jestli si nebo nejsi clenem ;)

To tukani uplne presne nechapu, odkud jde, nekde pod reprem, ale vic vepredu? Neni to ze dveri, neco povolenyho? Sem tam se stava, ze mlatej zadni sedacky v tech zacvakavacich okach. Staci ty oka obalit treba kouskem izolepy a prestane to, mam to taky :) Zkusit to muzes jednoduse, sklop sedacky a projed se. Hodne mi toho mlatilo v patejch vratech, to vyresilo az oblepeni Mirelonem, stejne jako vselijaky cvakani ze dveri, ted mam v aute ticho a jediny co cvaka, je otevreny okno u ridice nebo vodici plisek pri otevreni sibru...

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten plast pod oknem co je v něm repro jsem sundal se sedačkou jsem hejbal ta to není ale zjistil jsem že když je zima nebo mrzne tak to nedělá klepe to jen za tepla.Poťukává to na pravé straně pod sklem kufru jakoby v té dutině.

Uff, ja si porad nejsem jistej, ze chapu, kde ;) A neni to nekde pod kobercem nejakej kabel ke svetlum nebo k vicku nadrze? Ty plastiky na nich dokazou mlatit jako mrcha, kdyz se "spravne" natocej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kombík a blast s repro je sundanej pod ním jsou dráty k víčku a k tomu repru.Ty to nedělaj.Pod tím sklem je vypouklej plechA v dutině pod ním nis není prázdná kapsa jen jeden nejakej drátek tam vede ty ostatní vedou nahore.Přemejšlel jsem jestli tam nemůže docházet k nějakému pnutí přemejšlel jsem tu dutinu vypěnit mont.pěnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám kombajn a taky mi tam vpravo vzadu klepe, za horkýho léta to bylo k pos... Oddělal jsem tapec dveří, sundal plasty pod sklem zadní sloupek a nic. Konzultoval jsem to s hochama co omu trošíčku rozumí a poradili:

Nechat se vezt vzadu a lekařským fonendoskopem ( stojí okolo 200 kč) najít zdroj. Jinak to rádo klepe v místě navíjení bezp. pásu, je tam taková kladka co ráda klepe, nebo to posunovací oko na pás ve sloupku. Jinak vzadu je ještě mechanizmus otevírání víčka nádrže, ale to to asi nebude. Jo a někdy vrže uchycení roletky kufru. :palec2:

Dej vědět až zjistíš co to bylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
Tak co už ste někdo na něco přišel?Občas mě tam klepne taky :feve:

jak píšete všichni, vše zkontrolováno a podlepeno-připevněno-promazáno a letos na jaře jsem rozdělal všechny dveře a podotahoval, připevnil co se dalo.

Ale co mě konkrétně vzadu klepalo nevím doteď.

Je to jen škodovka.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...