Přejít na obsah

Pazvuky, drnčení v interiéru


michal9

Doporučené příspěvky

utažené zámky ve předu nové těsnění kolem dvěří, samet nad dveřma taky.......a pořád kolem 120 km/h divné foukání...jak už jsem říkal, ne v kabině ale někde prostě mimo.....jen my jde o ten zvuk, nejhorší je že nedokažu přesně určit kde přesně. Jak kdybych jel ve vychřici... :huh:

Jestli myslíš to co já, tak jediná možnost je koupit jiný auto. Nebo rozdělat celý interier a vytlumit ho, což trochu pomůže. Když se koukneš třeba na strop, kde je plech a hned potom tenká stropnice, tak to přece nemůže tlumit žádný zvuky, a to samý dveře, kufr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli muzu poradit, lupajici zamky jsou u Octavii I normalni veci, muze se to resit tim potahnutim toho zamku,co tu psal par prispevku nademnou,nebo Vám stací normální modrá izolepa co pouzivaji elektrikari a omotat s ni ten stribrny zamek co drzi na karoserii,zkusim Vám to nafotit aby jste videli jak to myslim,tam kde se ten zamek zaklapava tak tam to omotat vrstvou te izolepy. Me to napriklad pomohlo uplne od lupani na leve strane,prava obcas lupa. Lupaji obcas i 5 dvere (kufr).Musite tam toho dat akorat,aby ty dvere sli otevrit a zavrit v pohode,mozna Vám to trosku zhorší zavirani nebo otevirání ale od lupani pomuze,zkuste to. Nevyhoda je ze se to musi jednou za mesic oblepit znovu,protoze ta izolepa se promackava a tim ztraci ucinek.

Jinak taky mi obcas neco zarezonuje v interieru. Ted se na jaro chystam ze vydelam ten plast na 5 dverich,plato,sklopim sedacky,vytahnu rezervu se vsim a budu jezdit pres hrby,nekoho posadim do kufru at zjistuje z kama to vychazi,jinou moznost nevidim....

Snad jsem Vám s tema zamkama pomohl. A jeste udelam tu dokumentaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledni dobou si vsimam, ze kdyz zabouchnu dvere ridice, neozve se jen takovy dunivy zvuk jako v pripade zabouchnuti jinych dveri, ale k tomu jeste zvuk jakoby dvere pruzily. Nezni to moc hezky, nesetkal se s tim nekdo? Mozna by stacilo dvere jenom postelovat, ale nevim jak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledni dobou si vsimam, ze kdyz zabouchnu dvere ridice, neozve se jen takovy dunivy zvuk jako v pripade zabouchnuti jinych dveri, ale k tomu jeste zvuk jakoby dvere pruzily. Nezni to moc hezky, nesetkal se s tim nekdo? Mozna by stacilo dvere jenom postelovat, ale nevim jak...
co utáhnutí zámků ?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
mně zase rozčiluje jak mi praská a různá povrzává ve dveřích, konkrétně to slyším jakoby ze zámku, když přejíždím nějaké nerovnosti... zkoušel jsem to stříknout olejem ten zámek, ale moc to nepomohlo... ale je to strašné, ticho v autě, jenom ty přední levé i pravé dveře vržou, nemáte nějakou metodu na to?

Tenhle problém sem měl taky - zámky. Ticho v autě a jakmile přišla nerovnost tak jako by se tam o něco třelo. Ale vyřešil jsem to jednoduše, právě uplně všechno jsem prostříkal směsí proti zarezávání, kličku na sloupku sem máznul trošku vazkou a vše přestalo, doopravdy jednoduchá oprava..

Co mám ještě za problém, tak při otáčkách cca 1250 ot mi chvilinku rampluje řadička, nevím jestli pomůže rozdělat, promazat či poutáhnout něco?

Jinak s nějakýma vrzotama si nedokáže nikdo poradit, kupříkladu když je tuhá zima, tak než se zahřeje auto, vrže všechno, co vrzat může. Známej do izolace vrazil 30tis. a stejně ničemu nepomohl, taková nechtěná rezonance bude všude, nedá se prostě docílit úplně tichého auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle problém sem měl taky - zámky. Ticho v autě a jakmile přišla nerovnost tak jako by se tam o něco třelo. Ale vyřešil jsem to jednoduše, právě uplně všechno jsem prostříkal směsí proti zarezávání, kličku na sloupku sem máznul trošku vazkou a vše přestalo, doopravdy jednoduchá oprava..

Co mám ještě za problém, tak při otáčkách cca 1250 ot mi chvilinku rampluje řadička, nevím jestli pomůže rozdělat, promazat či poutáhnout něco?

Jinak s nějakýma vrzotama si nedokáže nikdo poradit, kupříkladu když je tuhá zima, tak než se zahřeje auto, vrže všechno, co vrzat může. Známej do izolace vrazil 30tis. a stejně ničemu nepomohl, taková nechtěná rezonance bude všude, nedá se prostě docílit úplně tichého auta...

Ahoj,,aku klucku na stlpiku myslis??Mozes byt konkretnejsi? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tak jsem narazil přesně na místo odkud mi jde nejvíce praskání. Je to STROPNICE přímo uprostřed nad loketní opěrkou. Stačí jen jedním prstem lehce přitlačit a je klid, pustím a jde to nanovo. Nevíte co s tím? stropnice se mi sundávat nechce

Jj fakt to skoro nic neni :-) Jde to pekně

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...23332&st=50

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, demontoval jsem komplet pravou stranu vnitřku ( 2 x tapec + B sloupek ) za účelem odhalení drnčivého zvuku kterej mě ubíjí !!!!!! :feve::feve: ... jenže nedokážu ho ani já, ani toho koho vezu moc identifikovat ale podezření máme že je to směrem k B sloupku !!!! Nechce se mi hned z kraje strhávat igelity ve dveřích ( prší bez nich pak ??? ) ale chtěl bych vás poprosit o vaše názory a slabiny odkud by mohlo drnčení pocházet !!!....určitě s tím máte zkušenosti a tak raďte co je v tomto směru slabinou :);) drnčí to na nerovnostech.... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, demontoval jsem komplet pravou stranu vnitřku ( 2 x tapec + B sloupek ) za účelem odhalení drnčivého zvuku kterej mě ubíjí !!!!!! :feve::feve: ... jenže nedokážu ho ani já, ani toho koho vezu moc identifikovat ale podezření máme že je to směrem k B sloupku !!!! Nechce se mi hned z kraje strhávat igelity ve dveřích ( prší bez nich pak ??? ) ale chtěl bych vás poprosit o vaše názory a slabiny odkud by mohlo drnčení pocházet !!!....určitě s tím máte zkušenosti a tak raďte co je v tomto směru slabinou :);) drnčí to na nerovnostech.... díky

O ubíjení moc nemluv mě lupe ve strpnici a to je taky na palici :feve: ale řešil jsem něco podobnýho bylo to od zámku PZ dveří.Ten protikus co je na kastly jsem omotal izolepou a byl klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O ubíjení moc nemluv mě lupe ve strpnici a to je taky na palici :feve: ale řešil jsem něco podobnýho bylo to od zámku PZ dveří.Ten protikus co je na kastly jsem omotal izolepou a byl klid

jak omotal izolepou ???

jinak když tam ty igelity nejsou tak neprší ale chčije dovnitř

slovíčakření :p

Řešil jsem podobný případ.Seřídil jsem zámky dveří, omotal dorazy páskou a najednou klid,nic nedrnčí.. :)

Zámky dveří seřídit zevnitř či zvenčí ????

v b sloupku me drncel navijec pasu

dotáhnout ??? jak přesně tam drží ???

sem myslel ze to prodavas..? -_-

To byla původní úvaha :-) ale nakonec vyhrála 4x4ka :-) i proto byla cena v inzerátu přehaně vysoka :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me taky neco zvoni.kdyz jedu po hrbolate silnici tsak me nekde v mrizkach ventilatoru mezi ridicem a spolujezdcem neco drnzi.ale dela to jen v urcitych otackach.jako by tam neco silene cinkalo.nevite co stim???

Me to brutalne drnci kdyz zapnu muziku, ve kterych je vic basu... nemusi to ani rvat, jen to chytne nejakou frekvenci a zacne vybrovat.. uz mi z toho taky hrabe:( jde to presne z praveho horniho rohu spolujezdcova dveri..takze taky typuju ten zamek.. jenomze dvere mam vytlumeny, tak nevim, jak se tam dostat, abych to tlumeni nezlikvidoval :( hruza!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...